Dvojčata Ve stínu Valdštejna

Dvojčata Ve stínu Valdštejna https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408942/bmid_dvojcata-ve-stinu-valdstejna-qhL-408942.jpg 4 3 1

Okouzlující cesta časem za tajemnou postavou Albrechta z Valdštejna, do komponované barokní krajiny, mezi zdi Valdštejnské lodžie a valdického kláštera. Trochu historická detektivka, trochu magický příběh dvou bratrů, císařských poslů jedoucích s důležitým posláním na sever.

Vydáno: , Valdštejnské imaginárium

KájaKoxík
03.05.2019 4 z 5

Jedná se spíše o delší povídku, která Vám nezabere ani hodinu čtení.
Děj je zasazený do období po smrti Valdštejna a odehrává se v okolí Zebína, Valdic a Valdštejnské lodžie.
Líbí se mi, že se v knize objevují historická fakta a sem tam se mísí s pověrami a něčím mimo naše chápání.
Hlavními postavami jsou bratři dvojčata. A právě s odkazem na jejich podobnost nejen vnější, ale i vnitřní má největší šanci najít ztraceného Karla a důležité dokumenty právě jeho bratr.

Musím říct, že celý příběh pěkně ubíhá a byla jsem napnutá jak vlastně skončí. Četlo se to moc pěkně.
Celý příběh by se dal mnohem lépe rozpracovat. Tím pádem čtenáře ještě více napínat. Proto mínus hvězda.
Mám raději delší knihy, když už se jedná o dobrý nápad a příběh je škoda ho více nerozpracovat.

100%Bohové ocelových kobyl
2016  80%Dvojčata Ve stínu Valdštejna