Dvojčata

Dvojčata https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193605/bmid_dvojcata-XOW-193605.jpg 3 162 61

Isolte a Viola jsou dvojčata. Jako děti byly neoddělitelné, ale dospěly ve dvě naprosto odlišné osobnosti: Isolte je úspěšná novinářka pracující pro módní časopis, zatímco Viola je zoufale nešťastná a už léta bojuje s anorexií. Co se stalo, že se jejich cesty nyní ubírají tak odlišnými směry? Když začnou obě vyprávět o tragédii, která se odehrála během jednoho polozapomenutého léta, z minulosti se postupně začne vynořovat děsivé tajemství, které hrozí, že jim nenávratně zničí i jejich dospělé životy… Velmi očekávaný románový debut britské autorky, balancující na pomezí milostného příběhu a psychologického thrilleru.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Twins , 2013

Lvíček835
19.02.2023 5 z 5

Příběh se mi líbil,sice je pravda že se děj táhl,ale četla se dobře.A to přeskakování mezi dospělostí a dětstvím mi problém nedělalo i se mi to líbilo.Za mě kniha byla v pohodě,byly tam nějaké tragédie které se tam staly ale k tomu se vyjadřovat nebudu pokud ste knihu ještě nečetli nebudu vás ochuzovat o trochu lásky,napětí, smutku bolesti porozumění,atd...

Barakoudel
10.09.2022 4 z 5

Knihu jsem četla před lety a zanechala ve mně poměrně silný dojem. Knížka se mi tehdy opravdu líbila, zhltla jsem ji během pár dní a i dnes se mi s opětovným proběhnutím pár kapitol poměrně rychle vybavil téměř celý děj. Že pár hloupých nápadů a rozhodnutí v dětství může pořádně zacvičit s osudem je jasné každému. Jsem proto moc ráda, že si toto obtížné téma vzala na starost zodpovědná autorka, která dokázala velmi dobře rozpracovat složitou psychologii a charakter postav, které díky ní dostaly reálné obrysy. Cením si také bezpřeklepovosti a nízké chybovosti v psané formě překladu. A taky konce příběhu.

Abych ale pouze nepěla ódy chval, musím souhlasit s některými komentáři dole. Občas jsem měla problém vyznat se v tom, kdo vypráví a v jaké době. Uvítala bych spolu s číslem kapitoly také jméno postavy, která zrovna vypráví a uvedení přibližného času.

Akinimod25
03.07.2022 3 z 5

Děj se táhne hrozně pomalu a čtenář je z přeskakování na postavy velmi zmatený.

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

První jsem byla trochu zmatená, protože děj přeskakuje mezi dětstvím, dospíváním a dospělostí a nevíte, která ze sester zrovna vypráví, ale rychle jsem si zvykla a pak jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Četla jsem ji už dvakrát, velmi emotivní příběh s nádherným popisem přírody.

bara-z5649
06.02.2020 3 z 5

Průměrná kniha o dvojčatech, tajemství v rodině a mezi dvojčaty. O přátelství a lásce.
V knize je také nádherně popsaná příroda, což je v knize velké plus.
Jinak jsem se občas ztrácela. Kdo vypráví a co je minulost a co přítomnost.

ivca84
20.04.2019 4 z 5

děj knihy je docela zajimavý jak se odhaluji postupně všechna tajemství
Ale kniha je hodně zmateně napsaná člověk musí docela přemyšlet u kterého z dvojčat zrovna je a jestli je v přítomnosti nebo v jejich vzpomínkách

Silmarien
03.04.2019 3 z 5

Jedna veľká depresia. Zničené osudy, nesprávne rozhodnutia.
Ale aj zaujímavé opisy a občas kvapka nádeje.
Rozhodne to nebudem čítať druhýkrát, ale keby aj prvá polovica knihy bola taká ako druhá, dosť by to pomohlo, rozbeh bol veľmi pomalý a veľmi dlhý.

Michlle
28.03.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četla se mi velmi dobře. Prolínání času mi nevadilo. Příběh zajímavý. Mám ráda jasné konce, což mi u této knihy trošku chybělo. I když úplně bez konce příběh taky není....

Doubravka1975
18.03.2019 5 z 5

Tak nakonec se mi příběh moc líbil. Není to lehké čtení, zvláštní způsob psaní a opět vyprávění z dvou pohledů a střídání minulosti a přítomnosti, kdy jedno hloupé, neuvážené rozhodnutí spustí celou lavinu neštěstí a katastrof.

laura
05.03.2019 5 z 5

Příběh se nečte lehce, už vzhledem ke způsobu, jakým je napsaný, ale jde o hluboký, bolestný příběh dvojčat, která rozdělí tragická událost v dětství, kterou zavinily. Jak moc člověka ovlivní jedno špatné rozhodnutí, jak moc ho stravuje vina, jak moc mu výčitky podráží nohy a jak moc to bolí - vědět a nedokázat vrátit zpátky čas... Líbilo se mi to, cítila jsem ten smutek, tu beznaděj, tolik zničených životů pro jeden hloupý nápad... Bohužel, nikdy nevíme, co nám změní život, nikdy nevíme, co se v příští minutě může stát.

Maanna
28.02.2019 3 z 5

Střídání perspektiv obou dvojčat i časových rovin mi přišlo zajímavé. Zápletka je dobře vymyšlená a hlavní dramatické momenty fungují dobře, ale bohužel to příliš neodsýpalo mezi nimi a příběh tím pádem špatně drží pohromadě. Příběh jako takový a postavy se povedly, ale to něco, co dělá spisovatele skutečně spisovatelem, tu ještě chybí a občas je to spíš na úrovni hodin tvůrčího psaní než románu.

pestas
24.02.2019 2 z 5

Kniha se mi spatne cetla vzhledem ke stridani z jakeho pohledu je vypravena (Viola, Isolte, detstvi, dospelost) a tim padem me moc nebavila. Nakonci me ale chytla (poslednich cca 40 stran nebo tak nejak) a zacala byt zajimava. V tom ale bohuzel koncila. Za me zklamani

adela2230
30.09.2018 4 z 5

Ze začátku mi vadilo chaotické psaní, ale pak jsem se nějak začetla a ke konci jsem knihu nedokázala odložit. Poměrně nečekaně se vyvinul děj.

Bookberry
16.09.2018 3 z 5

Kniha se zajímavým dějem a zvraty, celkem dobře čtivá, ale chvíli mi trvalo, než jsem se ke čtení ,,dokopala". Nakonec se z toho vyvrbila slušná kniha.

Lenka40
08.04.2018 2 z 5

Kniha je napsaná pro mne trochu chaotickým způsobem , chvíli z pohledu Isolte ,chvíli z pohledu Violy a do toho se střídá jejich dětství s dospělostí, takže jsem se občas v knize trochu ztrácela. K tomu autorka opravdu hodně ráda a často popisuje přírodu , vůně , pachy atd.Když už mě nakonec kniha chytla ,což bylo asi tak posledních 50 stránek ,tak v tom pro mne nejzajímavějším autorka knihu ukončila . Nemůžu říct že by se kniha četla špatně , ale vracet se k ní určitě už nebudu .

megan35
12.09.2017 2 z 5

No nevím...chvílemi čtivá,chvílemi nuda,neříkám že by byla vyloženě špatná,ale chybí mě pořádný konec a třeba co se stalo s Polly,chtělo to trochu se rozepsat.Připadalo mě to jako psychologický rozbor dvojčat.

playada
31.08.2017 5 z 5

Nakonec se mi to velmi líbilo.........
Nebylo to lehké čtení, stále střídání osob a času, ale když jste se zorientovali, vše do sebe zapadalo....

Danilla
12.06.2017 3 z 5

Kniha nebyla úplně z nejhorších ale už teď vím, že jí znovu číst nebudu. Pár pasáží bylo vyloženě nudných, zápletka nijak neohromila ale ke konci se kniha naštěstí trochu "rozjela" a já jí dočetla. Průměrná kniha.

micha-ella
06.06.2017 2 z 5

Docela se mi to líbilo, ale vadil mi styl psaní v přítomném čase - ta hrozná móda!!

martina.culik
29.05.2017 2 z 5

Kniha mě moc nebavila - bylo to celé takové nemastné, neslané.