Dvojčata

Isolte a Viola jsou dvojčata. Jako děti byly neoddělitelné, ale dospěly ve dvě naprosto odlišné osobnosti: Isolte je úspěšná novinářka pracující pro módní časopis, zatímco Viola je zoufale nešťastná a už léta bojuje s anorexií. Co se stalo, že se jejich cesty nyní ubírají tak odlišnými směry? Když začnou obě vyprávět o tragédii, která se odehrála během jednoho polozapomenutého léta, z minulosti se postupně začne vynořovat děsivé tajemství, které hrozí, že jim nenávratně zničí i jejich dospělé životy… Velmi očekávaný románový debut britské autorky, balancující na pomezí milostného příběhu a psychologického thrilleru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/193605/dvojcata-ky3-193605.jpg 3.3137
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Twins (2013)

Kniha Dvojčata

ivca84

děj knihy je docela zajimavý jak se odhaluji postupně všechna tajemství
Ale kniha je hodně zmateně napsaná člověk musí docela přemyšlet u kterého z dvojčat zrovna je a jestli je v přítomnosti nebo v jejich vzpomínkách

Silmarien

Jedna veľká depresia. Zničené osudy, nesprávne rozhodnutia.
Ale aj zaujímavé opisy a občas kvapka nádeje.
Rozhodne to nebudem čítať druhýkrát, ale keby aj prvá polovica knihy bola taká ako druhá, dosť by to pomohlo, rozbeh bol veľmi pomalý a veľmi dlhý.

Michlle

Kniha se mi moc líbila. Četla se mi velmi dobře. Prolínání času mi nevadilo. Příběh zajímavý. Mám ráda jasné konce, což mi u této knihy trošku chybělo. I když úplně bez konce příběh taky není....

Doubravka1975

Tak nakonec se mi příběh moc líbil. Není to lehké čtení, zvláštní způsob psaní a opět vyprávění z dvou pohledů a střídání minulosti a přítomnosti, kdy jedno hloupé, neuvážené rozhodnutí spustí celou lavinu neštěstí a katastrof.

laura

Příběh se nečte lehce, už vzhledem ke způsobu, jakým je napsaný, ale jde o hluboký, bolestný příběh dvojčat, která rozdělí tragická událost v dětství, kterou zavinily. Jak moc člověka ovlivní jedno špatné rozhodnutí, jak moc ho stravuje vina, jak moc mu výčitky podráží nohy a jak moc to bolí - vědět a nedokázat vrátit zpátky čas... Líbilo se mi to, cítila jsem ten smutek, tu beznaděj, tolik zničených životů pro jeden hloupý nápad... Bohužel, nikdy nevíme, co nám změní život, nikdy nevíme, co se v příští minutě může stát.

Maanna

Střídání perspektiv obou dvojčat i časových rovin mi přišlo zajímavé. Zápletka je dobře vymyšlená a hlavní dramatické momenty fungují dobře, ale bohužel to příliš neodsýpalo mezi nimi a příběh tím pádem špatně drží pohromadě. Příběh jako takový a postavy se povedly, ale to něco, co dělá spisovatele skutečně spisovatelem, tu ještě chybí a občas je to spíš na úrovni hodin tvůrčího psaní než románu.

pestas

Kniha se mi spatne cetla vzhledem ke stridani z jakeho pohledu je vypravena (Viola, Isolte, detstvi, dospelost) a tim padem me moc nebavila. Nakonci me ale chytla (poslednich cca 40 stran nebo tak nejak) a zacala byt zajimava. V tom ale bohuzel koncila. Za me zklamani

adela2230
30.09.2018

Ze začátku mi vadilo chaotické psaní, ale pak jsem se nějak začetla a ke konci jsem knihu nedokázala odložit. Poměrně nečekaně se vyvinul děj.