Dvere do iného sveta

Dvere do iného sveta https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212508/dvere-do-ineho-sveta-7w0-212508.jpg 3 5 1

smazenaryba
22.08.2017 3 z 5

Súdruhovia ! Na poslednej straníckej schôdzi bola tu súdruhom, kultúrnym prednostom, prednesená námietka, že mládež, prirodzene viac otvorená rôznym (teda i nezdravým) názorom, je čoraz viac vystavovaná kapitalistickému autorovi ako Asimov, Pohl, či Bradbury, ktorý bez váhania likviduje hlavný účel vedecko-fantastickej literatúry ako prostriedku, ktorý predkladá vízie budúcnosti, kde kolektív spoločným úsilím napráva chyby minulosti a bojuje tak za ešte lepšiu a zdravšiu socialistickú spoločnosť. Pre kapitalistu je tento žáner iba spôsob ako samoúčelne využívať vedecké výdobytky a dehumanizovať spoločnosť.

Tu sme si pre vás, vážený spisovateľský kolegovia, pripravili niekoľko tém a motívov, ktoré využijete pri stavbe poviedok, ktoré jasne naznačia smer a hodnoty, ktorým sa reálne musí spoločnosť, skalopevne stojaca na súdržnom proletariáte, vyvinúť. Pusťte sa teda do práce súdruhovia !