Dvě zrcadla

Dvě zrcadla https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120933/dve-zrcadla-120933.jpg 3 305 82

Dvě zrcadla série

Romantický upírský příběh od české autorky. Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve. Na půdě chátrajícího sídla objeví prastaré zrcadlo, jehož kouzelná moc ho zavede do pokoje neznámé dívky. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho nitru se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu obraz v zrcadle nestačí? Co když víc než po lidské krvi zatouží po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít víc než její úsměv? ... celý text

lucy6581
13.07.2017 5 z 5

Strašně krásná kniha. Za čas si jí určitě přečtu znovu :)

Halka2
04.06.2017 2 z 5

Odpočinková kniha . Jádro příběhu​ je podobné v mnoha jiných knihách. Proto se zdá tak známý a také to tak beru a neřeším to. Další díl si ale přečtu. Zajímavý prvek - dvě zrcadla.

lucie2952
15.03.2017 4 z 5

Nádherná kniha, která se čte úplně sama. Klidně bych si jí znovu přečetla :)

bartule
17.01.2017 4 z 5

Tuhle knížku jsem dostala jako dárek,sama jsem k českým autorům trochu zdrženlivá,ale musím říct,že jsem to přečetla velmi rychle,má to originální nápad,je to dobře napsané,čtivé,nevidím tam tedy žádnou podobnost s Twilight ságou snad krom toho,že tam jsou taky upíři. Prostě super knížka. Už jsem zhltla i druhý díl

moonula
11.01.2017 5 z 5

Nevím kde lidi vidí podobnost s Twilight ságou..
Já jak jsem hledala,tak jsem hledala a nikde ji neviděla...
Hledala jsem nějakou rodinu podobnou Cullenovím,nebo vlkodlaky či klan Volturiovích.. Nic takového tam nebylo..
Podobnost je jen v tom,že je tam upír nic víc..
Příběh je hezky napsaný a v žádném případě jsem nebyla zklamaná..
Dávám pět hvězd za krásný příběh a za to,že je to od naší české spisovatelky..

ajla5
02.12.2016 3 z 5

Moc se mi to líbilo. Hlavně ta scéna v nemocnici.

Revizor
17.08.2016 5 z 5

Kniha se mu líbila už jsem skoro dočetla i 2. Díl.

Adriana21
18.03.2016 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Ovšem námět je hodně podobný Stmívání podle mého názoru.
Četla jsem ji už dříve, před pár lety, ovšem okamžitě po přečtení série Twilight. V tu chvíli se mi vůbec nelíbila. Říkala jsem si, že to snad není možné napsat něco až tak podobného a vydat, ale když jsem knihu četla teď po pár letech a navíc už dlouho nečetla Twilight, celkem se mi líbila. I když se mi zdálo, že místy děj uběhl až moc rychle, mohlo to být více rozepsané.
Jinak ovšem fajn oddechová kniha.

alexpo
04.02.2016 1 z 5

I když knihu pojmu jako fan faction na Stmívání, které mám ráda, tak jsem měla co dělat, abych ji dočetla. Hlavně mi vadila stylistika, to je prostě jedna velká hrůza. A když to srovnám s knihou další české spisovatelky Terezy Tomanové a její Bleděmodře pruhovaný, tak to je nebe a dudy. A taky píše z amerického prostředí, jen nezastírá, že je Češka. A její formulace přímo hladí. Někdo tady psal, že ten druhý díl je lepší, tak nevím, třeba se poučila Limrová z chyb.

zlatka2001
04.02.2016 2 z 5

Tak tahle paní mě dost naštvala. První stránky byly docela zajímavé, ale pak se to zvrtlo do napodobování dalších různých děl. Skončila jsem v polovině, nemám ráda, když se někdo přiživuje na nápadu někoho jiného.

e.llis
10.01.2016 2 z 5

U této knihy mě zaujala česká spisovatelka.
Nejdříve mě naštval způsob, jakým je kniha napsaná. Nejdřív se to tváří na ichformu a pak je tam věta ze spisovatelčina pohledu.... to jako CO?
To by ale nebylo nejhorší. Nehorázně mě naštvala směsice všech čtyř dílů Stmívání. Kdyby se mi chtělo, mohla bych tu napsat přesně se shodující věty.
Nevím jestli to zařadit mezi kladné nebo záporné ale knížka je sladká jako lízátko :D Dobře, asi sladší než lízátko. Tímto vyzívám milovníky postav, co jim přímo teče med z huby, aby rychle pospíšili do knihkupectví a tuto knihu si koupili.
Když se na to podívám jako na porovnávání, tak bych řekla že se mi tato kniha v jistých částech zdá lepší než Stmívání. Např. Josh není takovej svatoušek jako Edward.
Ještě jako klad bych hodnotila nápad se zrcadly. Opravdu originální.

Wish
08.01.2016 2 z 5

Popravdě stále nechápu, jak mohlo nakladatelství Host vydat tuhle fan fiction na Stmívání... Kniha v zásadě nepřináší vůbec nic nového. A podle mého názoru je vlastně jedno, jestli si přečtete první díl Stmívání nebo Dvě zrcadla, vyjde to totiž úplně nastejno.

Vianescee
03.10.2015 2 z 5

Nemám nijak ráda české fantasy, takže jsem si tuto knihu vzala spíš z nouze. A taky mě nepřekvapila. Na mě bylo v knize málo akce, celou dobu se to tak nějak táhlo a navíc to bylo poněkud předvídatelné. Taky jsem moc nechápala ten vztah. Nejsem si jistá, že může během pár dní vzniknout "osudová láska", když jste s tím druhým ani nemluvili. Souhlasím s nápaditou podobností ke Stmívání, které je pro mě, ale velmi dobrá kniha. Nápad se zrcadly byl skvělý, ale přesto za mě 2 hvězdičky.

Vampirosa
15.09.2015 5 z 5

Chvíli to trvalo, než jsem se rozhodla risknout českou spisovatelku Karolinu Limrovou. Ne, že bych ji podceňovala, ale obávala jsem se nudného příběhu, kde se setkáváme s láskou upíra a obyčejného člověka. Možná to trochu připomíná Twilight nebo The Vampire Diaries, ale knížka je velmi pěkně napsána, že se člověk do děje ponoří. Velmi se těším na Dva meče, jež jsou pokračováním a které na mě už čekají v mé skromné knihovničce.

smartasan
17.07.2015 5 z 5

Pro někoho brak, pro mne super odpočinková knížka. Já v ní tedy podobnost se Stmíváním nenašla, možná proto, že jsem žádnou nehledala. Jako oddechovka je to ideální čtení pro milovníky fantasy.

Shindeen
18.02.2015 1 z 5

Tento příběh původně vznikl jako FanFiction na Stmívání, a upřímně krom jmen postav se ani tak moc nezměnilo... Kniha mě neoslovila. Nápad se zrcadly se mi moc líbil, ovšem zpracování by mohlo být mnohem lepší a originálnější, než milostný trojúhelník mezi holkou, upírem a zabijákem upírů... Což se rovná Belle, Edwardovi a Jacobovi.
Za mě tedy velmi slabé.

Sarri
04.02.2015 odpad!

Tak tahle kniha je odpad. Větší hrůza mi už dlouho nepřišla pod nos. Nejenže je celý příběh naprosto sprostou a nechutnou kopií Stmívání, pomalu slovo od slova, ale tohle s prominutím je na úrovni školní slohové práce žákyně sedmé třídy. Kdyby to napsala taková Šebestová, tak prosím, ještě je v mentálním vývinu a moc toho sama nevymyslí, ale autorka je dospělá a zralá žena a podle mého se nenapravitelně ztrapnila. Opravdu málokdy mě nějaká kniha tak moc negativně emočně rozhodí, ale tady nemůžu jinak. Další věcí, která mě děsí je fakt, že si titul vysloužil od čtenářů celých 69%. To mě vyloženě uráží. Já vím, je to jen moje subjektivní hodnocení, ale potom, co se tu člověk dočte v komentářích, jak to lidi zaujalo a nedejbože se to i líbilo, tak to je vážení opravdu konec. Tahle kniha si zaslouží jediné - demonstrativně upálit na hranici.

alickap
17.11.2014 4 z 5

Přestože je kniha jinou verzí stmívání, zaujala mě. Jde o odpočinkový příběh, který se dobře čte. Velice mě zaujala myšlenka se zrcadly, která doprovází celý příběh. Lepší průměr.

Ninie
14.11.2014 3 z 5

Česká autorka, píšící o Americe? Dobře, to mi nevadí.
Místy mi ale přišlo, jak kdybych četla Stmívání v upravené verzi.

zuza.floderova
02.11.2014 5 z 5

Příběh o upírovi a člověku, ženě, kteří se do sebe zamilují díky dvěma identickým zrcadlům původně pocházejícím z Egypta. Je zajímavé jak se Josh a Kate navzájem doplňují. Prostě a jednoduše, je to příběh o upírech, který není celý postavený na hlavu a nemá nic společného s dosud napsanými knihami na toto téma. Je pravda, že já knihy o upírech prostě nemám ráda, jelikož je to nuda, děje se tam totiž stále to samé, buď tam někomu probodají srdce kůlem, nebo ho upalují na hranici, ale tenhle příběh je úplně něco jiného, má totiž něco, co ty ostatní nemají a to duši. Nemohla jsem odtrhnout oči od příběhu, který nám tu autorka, tak mistrně vykresluje před očima. Většinou při čtení podobných knih mám prostě pocit, že se to nemohlo stát, ale tady, to vypadalo, jako by prostě, já nevím jak to říct, upíři měli duši a člověk skoro uvěřil tomu, že podobní lidé existují a že pravá láska není jen sprosté slovo.
Prostě nádhera. ;)