Dvě růže 1.díl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První část dvoudílného románu z českého maloměstského prostředí se odehrává na počátku 20. století a líčí nerovný osud dvou nevlastních sester. Adoptivní dcera maloměstského úředníka žije do svých čtyř let obklopena láskou rodičů, po narození mladší dcery se však dostává okamžitě do pozice trpěného vetřelce. Výchova obou dívek je naprosto odlišná, mladší vlastní dcera je hýčkána a všechny její rozmary jsou pro okolí zákonem, zatímco starší Zdenka je vystavena neustálým výtkám a šikanování. V dospělosti se stále výrazněji projevuje rozdílná povaha i výchova, z mladší Zorky se díky rodičům stal plytký sobecký tvor, který neváhá pro okamžitý rozmar ničit klid a štěstí lidí ve svém okolí. S krutou samozřejmostí cílevědomě zničí sestřinu životní lásku a odloudí jí milovaného muže, za něhož se sama provdá. Osud však po čase spravedlivě zasáhne a zklidní bouři v životě těch, které nešetrné jednání rozmazlené dívky málem zničilo. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/53_/5364/dve-ruze-kniha-prvni-5364.jpg 4.317
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Akcent
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Dvě růže 1.díl

Přidat komentář
alnahu
24.02.2017

Velmi emoční příběh malé adoptované Zdenky ,kterou zahrnují rodiče láskou ,až do doby než se jim narodí vlastní dcera Zorka. Od té doby je Zdena trnem v oku a je zde trpěna jen pro to aby vypomáhala v domácnosti. Když dospěje opustí adoptivní rodiče a odstěhuje se do Prahy ,ale i tam ji pronásleduje závist její sestry Zorky, která jí opět zasáhne do života. Kniha je velmi čtivá.

modranka
02.12.2016

Veľmi pekný príbeh - prierez životom dvoch dievčat vychovávaných pod jednou strechou, no nie rovnakou láskou. Autorka príbeh napísala v roku 1923 a zasadila ho aj do tohto prostredia. Charakteristika postáv zvládnutá bravúrne, príbeh realistický. Hoci je text napísaný v takej tej prvorepublikovej češtine, mne ako Slovenke sa veľmi páčil. Prvá časť je vlastne pretrhnutý dej, takže nutne musíte prečítať aj druhú časť, aby ste vedeli, ako celý príbeh skončí.

kika 13
02.04.2013

Řešení problému v rodině a běžné starosti o tom je tento román.