Dvě nevěsty pro císaře

kniha od:

Dvě nevěsty pro císaře obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Sissi a její sestra Nené Kniha je věnována životu a působení dvou bavorských princezen, jejichž osudy byly spojeny s rakouským císařem a dvorem v druhé polovině 19. století. Kniha líčí známou historii, okolnosti i výsledek výběru nevěsty pro rakouského císaře Františka Josefa, v létě roku 1853, při oslavě císařových narozenin v Ischlu. Podstaná část životopisné studie popisuje snahu obou sester vyrovnat se a vypořádat s traumatem manželství a císařovým smyslem pro plnění povinností vůči státu v případě Alžběty a s traumatem odmítnutí u odstrčené a nepochopené Heleny. Osudy obou sester a jejich potomků se vyvíjely odlišně, i když měly stejnou zálibu v cestování. Zatímco Alžběta vydávala obrovské sumy na cesty a své radosti a potěšení, byla Nené jako mladá vdova nucena vzít odpovědnost za rodinu a dům Thurn-Taxisů na svá bedra. 222 stran...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21243/dve-nevesty-pro-cisare-CoB-21243.jpg 420
Žánr
Literatura světová
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Zwei Bräute für einen Kaiser, 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Dvě nevěsty pro císaře

Přidat komentář
Jara.v
08. března

Jiný pohled na život Elizabety Bavorské a její sestry Heleny. Sissi rozhodně nebyla žádná světice a měla své vrtochy. Z této knihy bych spíše upřednostnila jako císařovnu její sestru Helenu. Hezké čtení a nová fakta, která vám změní pohled na filmovou trilogii, která byla o Sissi natočená.

NymphMaeve
15.11.2018

Hezká a příjemně čtivá faktografická kniha o sestrách tak rozdílných, jak jen to je možné. Od jejich začátku, kde si císař vybere mladší a ne tu jemu vybranou, přes jejich rozdílný život, charakter až po rozdílnou smrt. Vše pěkně shrnuto, co mi vadilo hodně je možná vinou překladu, ale to skákání z postavy na postavu, a v následné větě použito obecné osobní zájmeno, leckdy dost mate.


maryzka
03.05.2012

Je to zajímavá kniha o její sestře, která si vzala dodnes vládnoucí knížecí rod Thun. Taxis. Především na této knize ocenuji rodokmen obou žen.