Dve medvedice

Dve medvedice https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291155/bmid_dve-medvedice-kjL-291155.jpg 5 11 3

„V roku 1930 spáchali u nás v mošave samovraždu traja sedliaci. Tak to bolo zapísané do záznamov výboru mošavy a tak to stanovil aj anglický policajný seržant, ale všetci vedeli, že na život si siahli iba dvaja samovrahovia a ten tretí bol zavraždený." O sedemdesiat rokov neskôr Ruta Tabori, stredoškolská učiteľka Biblie, spomína na prvú vraždu v mošave, píše a rozpráva o histórii svojej rodiny, o svojom dedovi, manželovi, bratovi a synovi, ktorí sa vždy riadili inštinktmi a emóciami, o priateľstve medzi mužmi, o láske a zrade, no predovšetkým o pomste a odplate.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Two She-Bears: A Novel , 2013

lusila
19.04.2023 5 z 5

Surový a aj poetický-taký je tento príbeh.

majdamar
21.08.2020 5 z 5

Shalev - brilantný pozorovateľ a znalec ľudských duší. Nemá problém vysloviť to, čo by sa iní neodvážili, a predsa, kým niekoho sa jeho slovník či vyjadrenia môžu nemilo dotknúť, iný naopak ocení "bez servítky" naservírovaný rodinný príbeh, tragédiu, ktorá nerozplače, pretože krutosť a tvrdosť života sú pod Shalevovou taktovkou jeho prirodzenou súčasťou. V prvej polovici knihy som sa musela chvíľami premáhať, kým všetko začalo dávať zmysel, zapadať do seba... Kniha je vynikajúca až ako celok, je nutné ju prečítať do konca.

Anita8
22.01.2019 5 z 5

Nádherne napísaný príbeh, ktorý životne bolí a zároveň oblažuje až do špiku kostí ♡ Padla mi sánka a nenachádzam slov. Moja TOP kniha.

Meir Šalev
izraelská, 1948 - 2023