Dve medvedice

„V roku 1930 spáchali u nás v mošave samovraždu traja sedliaci. Tak to bolo zapísané do záznamov výboru mošavy a tak to stanovil aj anglický policajný seržant, ale všetci vedeli, že na život si siahli iba dvaja samovrahovia a ten tretí bol zavraždený." O sedemdesiat rokov neskôr Ruta Tabori, stredoškolská učiteľka Biblie, spomína na prvú vraždu v mošave, píše a rozpráva o histórii svojej rodiny, o svojom dedovi, manželovi, bratovi a synovi, ktorí sa vždy riadili inštinktmi a emóciami, o priateľstve medzi mužmi, o láske a zrade, no predovšetkým o pomste a odplate....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291155/dve-medvedice-kjL-291155.jpg 57
Vydáno, Slovart (SK)

Two She-Bears: A Novel, 2013

Kniha Dve medvedice

majdamar
21.08.2020

Shalev - brilantný pozorovateľ a znalec ľudských duší. Nemá problém vysloviť to, čo by sa iní neodvážili, a predsa, kým niekoho sa jeho slovník či vyjadrenia môžu nemilo dotknúť, iný naopak ocení "bez servítky" naservírovaný rodinný príbeh, tragédiu, ktorá nerozplače, pretože krutosť a tvrdosť života sú pod Shalevovou taktovkou jeho prirodzenou súčasťou. V prvej polovici knihy som sa musela chvíľami premáhať, kým všetko začalo dávať zmysel, zapadať do seba... Kniha je vynikajúca až ako celok, je nutné ju prečítať do konca.

Anita8
22.01.2019

Nádherne napísaný príbeh, ktorý životne bolí a zároveň oblažuje až do špiku kostí ♡ Padla mi sánka a nenachádzam slov. Moja TOP kniha.