Dvě lásky mladého Horáce

Dvě lásky mladého Horáce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23122/dve-lasky-mladeho-ho-23122.jpg 4 14 3

Tragický příběh mladého studenta práv Horáce ke krásné Martě. Sandová v něm oživuje citové, filozofické i hmotné starosti studentů v minulém století. Román se poněkud vymyká "Sandovskému" pojetí svými důkladně propracovanými charaktery.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Lidové nakladatelství

Horace , 1842

Hobo
19.05.2018 2 z 5

Autorka mě zajímala především jako pandan k B. Němcové a K. Světlé, abych si porovnal, nakolik jsou srovnatelné. A moje srovnání s těmi českými autorkami vůbec nedopadlo špatně. Řekl bych, že jejich dílo obstálo v moderní době mnohem lépe než Sandová. Pravda, srovnávám podle s jednou knihou Sandové a navíc se prý "vymyká Sandovskému pojetí". Musím si něco od ní ještě obstarat.

JeKa
04.05.2016 4 z 5

Čtivá kniha a zajímavá psychologická sonda do života a postojů ješity. Hvězdičku ubírám hlavně proto, že mě během čtení neustále rozšilovalo, jak vypraveč chování hlavního hrdiny neustále omlouvá, ačkoliv by zasloužil často pár facek.

zuzulique
01.01.2012 5 z 5

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh, ktorú som objavila doma medzi starými knižkami. V postave Horacea by sa tuším dnes spoznalo veľa ľudí...

George Sand
francouzská, 1804 - 1876