Dvanáctá planeta

Dvanáctá planeta

Britská královská astrologická společnost letos v říjnu oficiálně oznámila, že Sluneční soustava nesestává z jedenácti těles, nýbrž z dvanácti. Zecharia Sitchin to věděl už před 20 lety. A z této dvanácté planety přišli před půl milionem let Annunakové a stvořili člověka. První svazek kontroverzního cyklu Kronika Země, o němž již mnohý milovník spekulativní literatury slyšel, ale dosud neměl možnost se s ním seznámit. Z. Sitchin vychází z předpokladu, že sumerská mytologie se opírá o skutečné události, že bible by se měla číst jako historický dokument a že dávné civilizace jsou produktem vědomostí, jež lidé získali od Anunnaků. Zecharia Sitchin se narodil v Rusku, vyrostl v Palestině, kde se naučil hebrejštině, ivritu a jiným semitským a indoevropským jazykům, studoval klínopis a Starý zákon a seznámil se s dějinami a archeologií Blízkého východu. Na londýnské univerzitě vystudoval dějiny ekonomie. Nyní žije v New Yorku. Je členem Amerického sdružení pro pokrok ve vědě, Americké orientální společnosti, Severoamerické společnosti pro středovýchodní studia a Izraelské výzkumné společnosti. Jeho knihy byly přeloženy do 14 jazyků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59020/dvanacta-planeta-59020.jpg 4.356

Kronika Země (1.)

The 12th Planet (1976)

Duchovní literatura, Mytologie
Vydáno:, Ivo Železný

Hubertus

Tři hvězdy dávám hlavně za prvních dvě stě stran, kdy je poměrně přesvědčivými důkazy rozvíjena a dokladována teorie o původu všech civilizací, jejich kultur a náboženství (včetně křestanského) ze Sumeru. V této části podle mě odvedl autor poměrně dobrou a přesvědčivou práci.

Další poznatek, který si z této knihy odnesu je, že čtení 7000 let starého jazyka a jeho odvození možná nemuselo lidstvo udělat úplně správně a některé věci opravdu chápeme jinak, než byly myšleny.

Celkově je ovšem celá teorie o nefilech poměrně dost přikrášlená a autor staví neověřitelnou doměnku na doměnce a je dokázáno, že některé důkazy si přikrášluje a některé dokonce falšuje tak aby se mu hodily do jeho vnímání světa (stačí znalost angličtiny a trocha pátrání na internetu).

I když autor naráží na poměrně zajimává témata, na které ještě věda nezná vysvětlení, pravděpodobnost, že by všechna tato fakta zapadala přesně do autorova pohledu na věc, je mizivá.

jiri77
20.10.2016

Zajímavé čtení ,které ve mě vzbudilo spoustu otázek jak to opravdu bylo. Autor skvěle skládá různé střípky z různých odvětví jak přírodních věd,tak i z historie a vychází mu s toho zajímavý pohled na naše stvoření a naše počátky. Kniha určitě potěší každého záhadologa.

Mondie
12.04.2016

Již brzy se na ní chystám a nemohu se dočkat. Konečně budu zas číst co chci, a že těch knih je, panečku! :)

Dharter
07.03.2016

Velmi dobré čtení. Tato kniha není příběh, ale učebnice.

ksander33
23.02.2016

Náročnější čtení. Mnoho překladů, které mi někdy připadaly "upravené" tak, aby odpovídaly teorii. Konec ustřižený a některé věci nevysvětlené... Každopádně teorie zajímavá a některá fakta šokující! Tsoukalos by měl radost :D

Králkrálů
14.11.2015

Dle mého názoru jde o první knihu, která člověku objasní některé otázky z bible- do té doby nepochopitelné. Po přečtení celá řada věcí začne dávat smysl. Rozhodně pokud Sitchin vychází z původních textů, nebude vzdálen pravdě více než církev, která stojí na dnes již prokázaných podvodech a lži.
Škatulkování žánrů je dosti nebezpečné a zavádějící. Sitchin rozhodně není další Danikenovský fantasta.

Mondie
04.08.2015

To bych netušila, že tuto literaturu v podobě e.book, naleznu u svého šéfa ve služebním pc! :) Musím přečíst, zda dílky stále zapadají, ovšem už Drunvalo se o něm zmiňuje, takže...
se těším, až se objeví dílko v bazáči

Nibiru
04.08.2014

Povinná četba pro všechny milovníky archeoastronautiky, záhad minulosti naší planety a lidí, kteří nevěří v Darwinovu evoluční teorii.
Stručně a výstižně - strhující bestseller, pojednávající ve faktech o kolonizaci Země "dávnými bohy" a jejich genetických experimentech, jejichž výsledkem byl "homo sapiens sapiens".

zahadum
25.06.2014

Dovolím si skopírovať z jednej internetovej besedy nasledujúci postreh :

Bohové Sumeru byli bohové s malým “b”. Kdo si dá tu práci = jako třebas já – tak zjistí, že historie lidstva je všelijaká, zaručeně však nikoliv je taková, jak jest nám mainstreamově tvrzeno.
PROČ TAKOVÝ ÚVOD ?
Všechny dostupné fakta, polofakta, skoro-ne-fakta a mytologie, že oni bohové Sumeru byli mimozemšťané = “Anunaki”, kteří přechodně (??) kolonizovali planetu Země s naprosto primárním zájmem – těžili zde zlato pro vlastní potřebu záchrany životního prostředí na své “Planetě milionů let” ! Tito sumerští bohové alias ET nikdy nebyli popisováni či znázorňováni se zlatými ozdobami či šperky. Sumerská mytologie vcelku nediskutovateůlnbě přesně uvádí okolnosti vzniku člověka – člověk byl stvořen genetickou manipulací jako biorobot pro těžké práce. Primárně potom naprosto primárně a původně pouze pro těžké práce v jihoafrických zlatých dolech.
………………………………………………………
Komu se to nechce studovat, může mi prostě jen (ne)věřit, že je to tak. Po biblické Potopě světa biblický Bůh říkal Noe, že (volně z hlavy) “…a dávám vám tuto Zem na dobu určitou, od Olam po Olam…” MOJE JE ZLATO řekl Bůh a vězte tedy, že se naplňuje ono “od Olam po Olam”. Je čas sklizně, bude oddělováno zrno od plev, lidstvvo mělo svou dobu a’la prázdniny a mělo na tu dobudané své “domácí úkoly” ! Jako správní spratci nevychovaní jsme se na ty domácí úkoly skoro všichni doslova vykašlali. Nu a prázdniny se končí. BUDE PLÁČ A SKŘÍPĚNÍ ZUBŮ. V kolika jazycích to třeba napsat, aby to bylo správně chápáno ?
PS – komu se zdá, že píšu nesrozumitelně, tomu říkám “ber nebo nechej být…”

Fanfanka
31.01.2013

Povinný základ pre toho , kto chce sa so Sitchinovou teoriou zoznámiť.
Všetké jeho ďalšie diela vychadzaju prave z tejto knihy.Kniha v originále vyšla v roku 1976 a to, čo sa v tejto knihe vtedy napísalo veda a NASA v týchto rokoch potvrdila a potvrdzuje.A ake su to veci ?
Pozorny čitatel nech sa začíta a nájde v knihe 12 planéta.......... SUPER KNIHA.

nightlybird
28.09.2012

Dvanáctá planeta patří ke druhu knih, které označuji jako spekulativní literaturu ( řadím do této kategorie všechny možné knihy zabývající se nejrůznějšími záhadami, UFO, konspirativními teoriemi a pod.), která zejména v poslední době zažívá nebývalý boom. To je také zřejmě důvodem, proč se jí věnuje celá plejáda autorů jak našich, tak i zahraničních. Je třeba zdůraznit, že kvalita a úroveň je značně rozdílná a pokud čtenář nezapomene při četbě používat zdravý rozum, nemůže jej to v duševním vývoji výrazně poškodit, naopak se může – čas od času – seznámit se zajímavými fakty (tady je třeba podotknout, že autoři velmi často „opisuji“ jeden od druhého, prameny informací uvádějí mlhavě a nebo interpretují fakta tak, aby se jim „hodila do krámu“).
To je v podstatě i příběh této knihy : autor se zabývá vznikem sluneční soustavy a rozvíjí svéráznou teorii jak jejího vzniku, tak i původu a vývoje člověka. Vychází při tom ze starých textů a to jednak Bible a dále z mezopotámských textů, které vykládá a cituje tak, aby byly v souladu s jeho teoriemi (názor na ně si musí každý udělat sám).
Kladem knihy je bezesporu seznam literatury – jak knih, tak i textů z různých periodik českých i zahraničních – umožňující se seznámit s dějinami jak Sumeru, tak i Mezopotámie a dále upozornění na některé nepříliš známé klínopisné tabulky.
Tady bych chtěl zdůraznit, že jsem se už setkal s citacemi různých starých textů, které byly v rozporu s originály a proto bych byl opatrný při hodnocení. Myslím si navíc, že číst neznámé písmo a překládat tisíciletí mrtvý jazyk je záležitost při nejmenším problematická a stavět jenom na tomto základu (a své fantazii) pohled na svět, je tak trochu iluzorní.

Nibiru
27.03.2012

Souhlasím. To platí pro všechny knihy tohoto nevšedního muže s obrovskými vědomostmi a nadhledem.

kelemantia
16.11.2011

Knihu vrelo odporúčam ľuďom, ktorí sú otvorení novým názorom na minulosť a na to, ako vznikli jednotlivé národy a o pôvode človeka. Aj napriek 430-im stranám a pomerne ťažkému textu som knihu dokázal prečítať za 2 dni. Je neskutočne pútavá a dokáže čitateľa vtiahnuť do myšlienok spisovateľa. A samozrejme po jej prečítaní vám ostane veľa otázok... Tiež doporučujem knihu Ztracené říše o prapôvode obyvateľom v strednej Amerike.

záhady

Zecharia Sitchin