Dvanáctá karta

Dvanáctá karta https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1340/bmid_dvanacta-karta-5xC-1340.jpg 4 919 141

Případy Lincolna Rhyma série

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem - a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít?... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino

The twelfth card , 2005

Jara.v
04.04.2024 4 z 5

Tenhle díl neměl klasický spád, na který jsem si zvykla. Případ byl zajímavý, ale některé pasáže za mě zbytečné. Chvílemi jsem měla chuť přestat číst, ale pak se to zase rozjelo.

mataj
27.03.2024 4 z 5

Mladá studentka Geneva pracuje v knihovně na školní práci o jednom svém předkovi, když se jí někdo pokusí zabít. Do akce vstupuje Amélie s Rhymem, stopy se postupně množí, ale i motivů k její vraždě je v průběhu vyšetřování hned několik. Napínavé čtení plné zvratů.

Booky84
26.03.2024 4 z 5

Čtivá detektivka, ikdyž místy mi to přišlo zdlouhavé až nudné. Jinak to byla jízda plná zápletek a překvapení. Autor je opravdu nápaditý a úplný konec Amélie a Lincolna mi vykouzlil úsměv na rtech.

Bája89
15.01.2024 3 z 5

Klasická a opět lehce překombinovaná deaverovka. A milé setkání s Rhymem a Sachsovou.

Vesmich
09.12.2023 5 z 5

To byla dobrá jízda! V hlavní roli lstivá středoškolačka vykreslená hodně věrohodně, takže byla dostatečně okouzlující i lezoucí na nervy zároveň.

KnihoSny
23.08.2023 4 z 5

Miluju tuhle sérii ale bohužel tenhle díl byl dost slabej ale dej opět zajímavý mohu doporučit... přála bych mu aby se to zlepšilo tak aby to bylo dobrý:)

Janniska
12.08.2023 5 z 5

Brilantní jako vždy.Skoro do konce jsem netušila jaký zvrat příběh nabere.

Čmeláček
02.08.2023 5 z 5

Rhyme se Sachsovou zase válí! Jako fakt chápu i kritické ohlasy na tenhle případ, ale u mě vede výborná a napínavá zápletka a taky čtivost. Takže já jsem spokojený a dávám zase za pět! :)))

Jaruš7
07.07.2023 5 z 5

Audiokniha - skvělá.
Poutavost na sebe bere nedostižné jádro pudla, jenž ne a ne se jasně zjevit.
Napínavý děj má množství variant jenž by se hodily, jenže proč se zabývat podivnostmi jenž se jeví jako důvod, když servis konečného rozuzlení si najde docela lidský rozměr.

Zase něco ze zákrut života, fajn.

soupik2012
28.04.2023 4 z 5

Asi je nejvyšší čas, tuto sérii opustit. Sběratel kostí byl fenomén, ale žádná z následujících knih z této série nedosahuje stejných kvalit. Hned na začátku příběhu Lincoln opustí jednu žhavou a velice nápadnou stopu, kterou by nepřehlédnul ani detektiv Štika z časopisu Ohníček. A hle tento fenomenální vyšetřovatel, který dokáže z plivance zjistit, kde plivající jedinec bydlí, jí přehlédne. Jenomže to by byl případ vyšetřený za nějakých 20 stran. A tak se nám to celé zamotá a zašmodrchá do těžko uvěřitelných zápletek, které si pan Deaver cucá z prstu. Jsem hodně kritická, přesto knize dávám poměrně vysoké hodnocení, protože způsob jakým je kniha napsána je zábavný a audiokniha skvěle namluvená. Nemohu tedy napsat, že bych se vyloženě nudila. Celou tuto sérii čte pan Jiří Vyorálek. Jeho mručák patří mezi mé nejoblíbenější narátory.

Rade
20.03.2023 4 z 5

Zase po nějaké době Rhyme a Sachsová. Hodně dobré detektivky, kterými si prokládám postupně, ne moc často, četbu. Číst to najednou, asi by se mi přejedlo, takto mě moc baví.
Tak trochu už klasika, postup pěkně důkaz po důkazu, pravidelné opakované shrnutí všech důkazů během četby je fajn a dobré i pro zapomnětlivé čtenáře.
Zajímavý obraz Ameriky, tady jsme zase v Harlemu a prodíráme se nejen harlemskými zákoutími, ale i afroamerickou harlemskou lidovou mluvou, trochu škoda, že v české verzi, ale překladatel se s tím popasoval myslím celkem dobře.
Trochu překombinovaný konec, ale to jsou jen mé osobní nářky, které netřeba brát vážně... A ten 140 let starý přesah je pro našince skoro nepochopitelný, ale Amerika je holt Amerika...

Luigi1
26.12.2022 2 z 5

Nějak jsem se nemohl chytit.

Faila
01.12.2022 3 z 5

Dvanáctá karta mi zatím přišla taková „nejukecanější“ a nejméně akční. Bavila mě nejmíň z těch, které už jsem četla, ale nemůžu říct, že bych se u ní vyloženě nudila. Deaverova schopnost překvapovat mě stále udivuje, spoustu rozuzlení jsem opravdu nečekala - a že jich zde bylo požehnaně. Dávala mi ovšem smysl, nepřišlo mi, že by byly tyto zvraty nelogické a nesmyslné, do příběhu mi seděly. A co jsem si užila v této knize, stejně jako ve všech předchozích, jsou propracované postavy se zajímavými charakteristikami a příběhy.

Marsí5
24.11.2022 4 z 5

Další kniha od oblíbeného autora :-)
Tentokrát musím říct, že se mi příběh zdál o něco slabší. Zápletka byla až moc zamotaná. Pořád jsme se točili jako korouhvička od jednoho motivu k druhému a zase zpátky.
Nicméně tím ubírám pouze jednu hvězdu, ale jinak to nemění můj celkový názor na autora :-)

gambinka87
02.11.2022 4 z 5

Opět překvapivý příběh plný zvratů. "Přečteno" jako audiokniha, škoda, že na další namluvení si musím počkat. Konec byl podle mne už zbytečně natahovaný,proto jeden bodík strhávám

Dédečko75
30.09.2022 5 z 5

Lidičky to je úžasný příběh

Timkim
16.09.2022 3 z 5

Tak tato kniha kvalit prvních dílů nedosahuje ani omylem. Snažil jsem se, povznést se nad sáhodlouhé pasáže z amerických dějin, z americké ústavy, ale děsně mě to otrávilo. Fakt to byla nuda. Dal bych jen dvě hvězdy, ale vynalézavost pachatele tomu jednu přidala. Budu doufat v lepší knihy se autora.

marekB78
04.07.2022 4 z 5

Už dlouho jsem nečetl nic o Sachsové a Rhymovi. Musím říct,že kniha je fajn,jen mi přišla v některých fázích moc zdlouhavá. Ale konec byl překvapivý a zajímavý. Děkuji Výzvě, že jsem se zase dostal k této sérii od Deavera

Péťa86
30.05.2022 4 z 5

Tento díl byl zatím první z šesti (čtu podle pořadí), kdy zpočátku drhla touha číst. Ale jakmile se příběh rozjel, tak to bylo parádní. Stále platí, že Jeffery Deaver je borec.

85098211
27.04.2022 5 z 5

(audiokniha)
Další případ obou detektivů Lincolma Rhyma a Amélie Sachsové je opět vynikající a jedním slovem perfektní :-) A také se mi - fakt moc - líbilo propojení s dobou války Severu proti Jihu, to bylo opravdu neobvyklé a fascinující. Ale teď už k vlastnímu příběhu ;-).
Ve starém muzeu je málem znásilněna středoškolačka Geneva Settleová. Naštěstí však uprchne těsně předtím, než pachatel udeří. Anebo ji možná onen muž chtěl zabít? Posléze je zastřelen i pracovník muzea a případ se začíná komplikovat. Do toho všeho ještě Geneva pátrá po tajemství svého předka starém 140 let. K dispozici má jeho dopisy, ale záhadu už bude muset objasnit sama... Kniha je zase výborná, má doslova strhující pasáže a časem se již nedá odložit vůbec :-). No a na závěr, kdy už se zdá, že je případ objasněný, se ukáže, že pachatel je neskutečně prohnaný - ale na Rhyma nemá přesto ani náhodou! Dávám tedy suverénních pět hvězdiček a (snad brzy) se budu zase moc těšit na další setkání s našimi sympatickými detektivy! :-)))

Jeffery Deaver
americká, 1950