Dvanáctá karta

od:


KoupitKoupit eknihu

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem - a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1340/dvanacta-karta-1340.jpg 4.2592
Série:

Případy Lincolna Rhyma (6.)

Orig. název:

The twelfth card (2005)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (77)

Přidat komentář
boxas
11. prosince

Dobré čtení. Jen některé motivy a některá schémata už jsou i v jiných autorových knihách, proto o hvězdičku méně.

moudivlacek
26. listopadu

Jak jinak než další skvělý díl, akorát jsem se trošku zarazila nad koncem. V určitém směru se mi zdál trošku nereálný, ale možná v Americe ne.
Jinak opětovně Rhymův silný "mozek", který umí vydedukovat skvělé a často pravdivé teorie. Proti sobě má nejen vraha, ale i jednu umanutou dospívající dívku. Když jsem se dozvěděla pravdu o jejím životě, říkala jsem si, holka - jsi machr. Moc jsem ji obdivovala.
Na konci mě Rhyme dost mile překvapil, a myslím že i Amélii.
Těším se na další díl.

Fazolecek
09. září

Jako vždy u Deavera příjemné a napínavé čtení. Z těch knih, které jsem měla to štěstí přečíst se mi líbily všechny a proto sáhnu opět po Deaverovi =)

renata8167
16. srpna

opet skvely pribeh, napinave az do konce

Forest66
16. srpna

Deaver je rozhodně expert a detektivky psát umí! Nicméně Byla tu jistá hluchá místa, která jsem zrovna moc nevnímal. Taky musím ubrat jednu hvězdičku za stále stejnou šablonu, kterou ve svých románech používá. Napasuje na ni vždy novou, dobře propracovanou a zajímavou zápletku, ale i tak to oproti povídkám dělá romány poněkud předvídatelnější

moničina
30. července

Výborná a ľahko čitateľná kniha oproti iným jeho knihám. Akurát ten motív likvidácie dievčaťa bol naozaj uhodený a absolútne nepravdepodobný.

evismaior
05. července

75% - už to pomalu začíná být na jedno brdo - když už to vypadá, že padouch začíná mít konečně navrch a co nevidět udeří, objeví se policajti, protože Amélie s Lincolnem na poslední chvíli něco rozlouskli... Ale pořád je tohle další pokračování velmi čtivé, zejména se mi líbí, jak nás autor vždy zavede do nového prostředí - tentokrát to je černošská komunita z Harlemu, z níž pochází i málem oběť - snaživá studentka Geneva pátrající po tajemství svého předka Charlese Singletona, jenž se podílel na prosazování práv černochů po válce Severu proti Jihu. Kniha je občas ve vysvětlování překotného kolotoče zápletek poněkud zkratkovitá a některé věci (Genevin život v utajení bez rodičů, falešná školní poradkyně, skutečný pachatel a jeho motiv...) pak působí dost neuvěřitelně, ani hlavní vrahoun tentokrát nebyl moc zajímavý, ale ocenila jsem, že se příběh nakonec stočil zpět k nejzajímavějšímu motivu. Četlo se to jako vždy velmi dobře.

pucii
04. července

Já se od knihy nemohla odtrhnout. Byla napínavá, poukazovala na náročnost práce detektiva a policie, jejich postupy. Trošku mne zmátla historie ... takže teď se uchýlím ke studiu práv otroků a historie Ameriky, ať rozpoznám, co je fikce a co skutečnost.

haWranka
17. června

Velmi kvalitní, chytlavé. Autor mě tentokrát zblbnul hned několikrát, opravdu jsem si myslela, že teorie z historie je ta pravá. Jen možná trochu škoda toho několikanásobného natahování konce. A taky mi tam chybělo víc Rhymea a Amelie, přišlo mi, že v knize skoro nebyli.

Veeris
22. dubna

Knížka byla trochu zklamáním, od tohoto autora jsem po přečtení Iluze a Dívčího hrobu čekala další pecku, ale Dvanáctá karta mě příliš nenadchla. Snad příště sáhnu zase po lepší od něj.

Merlinit
21. dubna

Výborné, jako vždy.

zpevSusannah
26. března

Kniha parádní, jako vždy. Deaver prostě umí.
A proč teda čtyři hvězdy místo pěti? Vrah opět geniální a to bez diskuze (miluju tyhle lišky podšité), ale samotné know how příběhu mě tentokrát tolik nenadchlo. Iluzionista byl prostě lepší :-).
Závěrem musím podotknout, že souhlasím se spoustou z vás, kteří protáčí bulvy nad neustálým opakováním získaných důkazů a poznatků. ANO - opakovaní je matka modrousti. A ANO - člověk je neustále ve střehu a připomene si každý detail případu.. ALE! Vážně tohle všechno musí být až na pěti stránkách?? To jako opravdu Rhyme vlastní tak obrovskou nástěnnou tabuli, kam by se všechny tyto poznámky vešly ??? Silně pochybuji! :-D

Stanas513
19. března

Zajímavý detektivní příběh, Lincoln opět vítězí a Deaver je Deaver.

mysce
23. února

Začnu citací, která mě pobavila:
"Práce u policie je často rodinnou tradicí. Některý z lidských genů by se klidně mohl jmenovat "polda". :-)
Zajímavý příběh a neméně zajímavý profil zločince nás zavede do Harlemu, kde žije a studuje dívka Geneva. Z nejasných důvodů se jí někdo pokusí zavraždit v knihovně, kde zkoumá historické materiály. Souvisí nějak s důvodem opakovaných útoků na ni? Zodpovědět tuto otázku a odhalit stále nebezpečnějšího pachatele se snaží kriminalista Lincoln Rhyme s detektivkou Amélií Sachsovou a skvělým vyšetřovacím týmem.

MonikaSt.
19. ledna

Originální zápletka :-) vynikající čtení

jana3526
17.12.2017

Jedna z lepších z této řady. Jen ty zápletky mi začínají připadat ohrané.

postrach
20.10.2017

Kniha není špatná.Ale zase:-vleklý děj,opakující se popisy osob,důkazů...kterými se autor,pravděpodobně,snaží pomoct,pochopit čtenářům případ.Kriminalisté si,taky prochází důkazy,stále dokola a,přemýšlí,upravují,opravují,doplňují...Jednoho pachatele,už mají a dalších 100 stran,honí druhého.Pak, vyjde najevo,že je všechno jinak.Zbytečně moc stran.To je nejspíš problém,celé této série-Lincoln Rhyme.Jinak Ok.Rafinovaní a chytří zločinci a skvělé závěry,jsou autorovi,velké plus.

PetK
26.07.2017

Připadalo mně to trochu dlouhé... A asi je to spíš můj osobní problém, ale v audiu mně nesedala předčítající a její způsob. Určitě se ale do dalších dílů o Lincolnovi a Amélii ještě pustím.

Romžiry
10.07.2017

Dobrá kniha, ale o proti jiným dílům trochu slabší.

harena
05.06.2017

Nám čtenářům detektivek jde především o to, aby příběh byl sepsán čtivě a přitažlivě a to Jeffery Deaver perfektně umí. Právem si vydobyl pověst mistra psychologického thrilleru. Věhlasný kriminalista vás hladce vtáhne do děje, vymýšlí nové postupy a rozvíjejí se i další vedlejší příběhy. Skvělé jako vždy s překvapením na konci.
"Bitvy jsou stejné, jako vždy byly. Pouze je dnes obtížnější rozpoznat nepřítele"

miloslav0399
02.06.2017

Postupně čtu všechny knihy v sérii a tahle je z nich nejslabší. Mám dojem, že se autor svou fantazii už vyčerpal, originalita kvadruplegického detektiva už taky nefunguje a jeho vztah k Amélii Sachsové už rovněž neprochází žádným vývojem. Celkově velké zklamání, z námětu i zpracování.

Jakira
27.04.2017

Jak už bylo napsáno mnohokrát přede mnou. Deaver pořád o několik hlav převyšuje ostatní autory krimi, ale tentokrát to nebylo tak dobré, jak to Deaver umí. I tak je to pořád dobré, jen jsem už od něj četla lepší knihy. Možná to bude i tím prostředím, kde se vyskytují postavy typických afektovaných a pro mě nepochopitelně chovajících se afroameričanů.

katushah
31.03.2017

Výborná detektivka, ale nestala se úplně mou nejoblíbenější. Dávám 4 hvězdy.

katka_dv
16.02.2017

Souhlasím s převažujícími komentáři, že šlo spíše o slabší rhymovku, ale pořád jde o čtivou knihu. Na začátku se mi pletla jména pachatelů a domnělých pachatelů, kdy byli někdy nazýváni pravými jmény a někdy přezdívkami. Na konci jsem se pak divila, co vše se dá v USA žalovat.

Viviana-Mori
15.02.2017

Ano, tento díl byl slabší, ale opravdu nemohu říct, že by se mi nelíbil. :) Charlesovy dopisy mne popravdě moc nezajímaly, co se mi hlavně líbilo, tak setkání Genevy s jejím otcem, já celou dobu myslela, že je to nějaký vrahův komplic. :D Stále fajn, zatím mne žádná kniha od Deavera nezklamala, takže se určitě vrhnu na další díly. :)

tibicards1710
12.02.2017

Seriu pripadov Lincolna Rhyma citam zaradom. Je mi jasne, ze medzi 12 dielmi sa vyskytne aj slabsi. A toto je podla mna jeden z nich. Zbytocne roztahane, miestami az nudne. Jeffery Deaver dokaze napisat aj lepsie knihy. Kto siahne po tejto knihe ako po prvej od Deavera, tak bude sklamany. Ale my fanusikovia Lincolna Rhyma vieme svoje....

zd0981
16.01.2017

Tyhlety vícevrstvé krimi jsou sice zajímavé, ale co je moc, to je moc, tady to autor trochu přehnal ...

jaskr
13.01.2017

Překombinované. Motivace pachatele mi přišla dost nesmyslná. Jinak klasický Deaver.

ivoiro
25.12.2016

Další kniha této série je za mnou. Hodnocení? Samozřejmě, plný počet. Nic jiného si tato kniha nezaslouží.

hana4834
10.12.2016

dobrá kniha ale myslím si že autor má i lepší