Dvanáctá karta

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem - a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1340/dvanacta-karta-1340.jpg 4.3555
Série:

Případy Lincolna Rhyma (6.)

Originální název:

The twelfth card (2005)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (69)

Přidat komentář
haWranka
17. června

Velmi kvalitní, chytlavé. Autor mě tentokrát zblbnul hned několikrát, opravdu jsem si myslela, že teorie z historie je ta pravá. Jen možná trochu škoda toho několikanásobného natahování konce. A taky mi tam chybělo víc Rhymea a Amelie, přišlo mi, že v knize skoro nebyli.

Veeris
22. dubna

Knížka byla trochu zklamáním, od tohoto autora jsem po přečtení Iluze a Dívčího hrobu čekala další pecku, ale Dvanáctá karta mě příliš nenadchla. Snad příště sáhnu zase po lepší od něj.

Merlinit
21. dubna

Výborné, jako vždy.

zpevSusannah
26. března

Kniha parádní, jako vždy. Deaver prostě umí.
A proč teda čtyři hvězdy místo pěti? Vrah opět geniální a to bez diskuze (miluju tyhle lišky podšité), ale samotné know how příběhu mě tentokrát tolik nenadchlo. Iluzionista byl prostě lepší :-).
Závěrem musím podotknout, že souhlasím se spoustou z vás, kteří protáčí bulvy nad neustálým opakováním získaných důkazů a poznatků. ANO - opakovaní je matka modrousti. A ANO - člověk je neustále ve střehu a připomene si každý detail případu.. ALE! Vážně tohle všechno musí být až na pěti stránkách?? To jako opravdu Rhyme vlastní tak obrovskou nástěnnou tabuli, kam by se všechny tyto poznámky vešly ??? Silně pochybuji! :-D

Stanas513
19. března

Zajímavý detektivní příběh, Lincoln opět vítězí a Deaver je Deaver.

mysce
23. února

Začnu citací, která mě pobavila:
"Práce u policie je často rodinnou tradicí. Některý z lidských genů by se klidně mohl jmenovat "polda". :-)
Zajímavý příběh a neméně zajímavý profil zločince nás zavede do Harlemu, kde žije a studuje dívka Geneva. Z nejasných důvodů se jí někdo pokusí zavraždit v knihovně, kde zkoumá historické materiály. Souvisí nějak s důvodem opakovaných útoků na ni? Zodpovědět tuto otázku a odhalit stále nebezpečnějšího pachatele se snaží kriminalista Lincoln Rhyme s detektivkou Amélií Sachsovou a skvělým vyšetřovacím týmem.

MonikaSt.
19. ledna

Originální zápletka :-) vynikající čtení

jana3526
17.12.2017

Jedna z lepších z této řady. Jen ty zápletky mi začínají připadat ohrané.

postrach
20.10.2017

Kniha není špatná.Ale zase:-vleklý děj,opakující se popisy osob,důkazů...kterými se autor,pravděpodobně,snaží pomoct,pochopit čtenářům případ.Kriminalisté si,taky prochází důkazy,stále dokola a,přemýšlí,upravují,opravují,doplňují...Jednoho pachatele,už mají a dalších 100 stran,honí druhého.Pak, vyjde najevo,že je všechno jinak.Zbytečně moc stran.To je nejspíš problém,celé této série-Lincoln Rhyme.Jinak Ok.Rafinovaní a chytří zločinci a skvělé závěry,jsou autorovi,velké plus.

PetK
26.07.2017

Připadalo mně to trochu dlouhé... A asi je to spíš můj osobní problém, ale v audiu mně nesedala předčítající a její způsob. Určitě se ale do dalších dílů o Lincolnovi a Amélii ještě pustím.

Romžiry
10.07.2017

Dobrá kniha, ale o proti jiným dílům trochu slabší.

harena
05.06.2017

Nám čtenářům detektivek jde především o to, aby příběh byl sepsán čtivě a přitažlivě a to Jeffery Deaver perfektně umí. Právem si vydobyl pověst mistra psychologického thrilleru. Věhlasný kriminalista vás hladce vtáhne do děje, vymýšlí nové postupy a rozvíjejí se i další vedlejší příběhy. Skvělé jako vždy s překvapením na konci.
"Bitvy jsou stejné, jako vždy byly. Pouze je dnes obtížnější rozpoznat nepřítele"

miloslav0399
02.06.2017

Postupně čtu všechny knihy v sérii a tahle je z nich nejslabší. Mám dojem, že se autor svou fantazii už vyčerpal, originalita kvadruplegického detektiva už taky nefunguje a jeho vztah k Amélii Sachsové už rovněž neprochází žádným vývojem. Celkově velké zklamání, z námětu i zpracování.

Jakira
27.04.2017

Jak už bylo napsáno mnohokrát přede mnou. Deaver pořád o několik hlav převyšuje ostatní autory krimi, ale tentokrát to nebylo tak dobré, jak to Deaver umí. I tak je to pořád dobré, jen jsem už od něj četla lepší knihy. Možná to bude i tím prostředím, kde se vyskytují postavy typických afektovaných a pro mě nepochopitelně chovajících se afroameričanů.

katushah
31.03.2017

Výborná detektivka, ale nestala se úplně mou nejoblíbenější. Dávám 4 hvězdy.

katka_dv
16.02.2017

Souhlasím s převažujícími komentáři, že šlo spíše o slabší rhymovku, ale pořád jde o čtivou knihu. Na začátku se mi pletla jména pachatelů a domnělých pachatelů, kdy byli někdy nazýváni pravými jmény a někdy přezdívkami. Na konci jsem se pak divila, co vše se dá v USA žalovat.

Viviana-Mori
15.02.2017

Ano, tento díl byl slabší, ale opravdu nemohu říct, že by se mi nelíbil. :) Charlesovy dopisy mne popravdě moc nezajímaly, co se mi hlavně líbilo, tak setkání Genevy s jejím otcem, já celou dobu myslela, že je to nějaký vrahův komplic. :D Stále fajn, zatím mne žádná kniha od Deavera nezklamala, takže se určitě vrhnu na další díly. :)

tibicards1710
12.02.2017

Seriu pripadov Lincolna Rhyma citam zaradom. Je mi jasne, ze medzi 12 dielmi sa vyskytne aj slabsi. A toto je podla mna jeden z nich. Zbytocne roztahane, miestami az nudne. Jeffery Deaver dokaze napisat aj lepsie knihy. Kto siahne po tejto knihe ako po prvej od Deavera, tak bude sklamany. Ale my fanusikovia Lincolna Rhyma vieme svoje....

zd0981
16.01.2017

Tyhlety vícevrstvé krimi jsou sice zajímavé, ale co je moc, to je moc, tady to autor trochu přehnal ...

jaskr
13.01.2017

Překombinované. Motivace pachatele mi přišla dost nesmyslná. Jinak klasický Deaver.

ivoiro
25.12.2016

Další kniha této série je za mnou. Hodnocení? Samozřejmě, plný počet. Nic jiného si tato kniha nezaslouží.

hana4834
10.12.2016

dobrá kniha ale myslím si že autor má i lepší

dominika2585
28.11.2016

Pro mě trochu slabší rhymovka, ale za to vůbec ne špatná. Akorát mě úplně neoslnilo propojení 140 let starého tajemství se zavražděním mladé dívky. Na mě moc překombinované a trochu utahané, ale i tak stojí za přečtení :)

veronie
04.11.2016

Další zamotaný, zapeklitý případ. Opět naprosto nepředvídatelný motiv i pachatel. Začátek byl pro mě pomalejší, ale od poloviny už příběh nabral spád i napětí. Bylo to dobré.

kolacky
21.07.2016

Můj první Lincoln Rhyme a musím říct, že mě naprosto dostal. Honem si musím vypůjčit další a další!!! Ještě že je naše knihovna tak dobře vybavená!

Aymira
08.07.2016

Klasický Deaverův příběh - kvalitní a promyšlený do nejmenších detailů, ale ty zvraty ke konci už mi přišly trochu jako nastavovaná kaše a motiv byl pro mě prapodivný. Trošku mi vadila i hlavní hrdinka, která na mě působila až moc vzorňácky a nebyla mi tím příliš sympatická. Co mě naopak bavilo, byl propracovaný a hezky logicky vysvětlený náhled do určité etapy amerických dějin. Ten závěr byl ale sám o sobě až moc velký americký happyend. Jak už zde někdo poznamenal, Rhyma je v knize tentokrát pomálu.

Mesič
30.06.2016

Další kniha v řadě a opět výborná. Ke konci jsem si říkala, že jsem objevila pár nelogických míst, no opět jsem byla vyvedena z omylu a vše do sebe zapadlo. Začínám Hodináře, ale tentokrát si už opravdu budu na lísteček psát jména postav. Nyní jsme byla chvílemi zmatená a nevěděla o kom se mluví a to mi zážitek trochu kazilo. Bylo zajímavé, že si s námi autor pohrával nejen v pachateli, ale i mnohé dialogy i celé pasáže knihy po zjištění nových faktů dostávaly uplně jiný smysl.

BlackBlade
20.05.2016

Dobře strukturovaný příběh, který byl napínavý od začátku až do konce. A finální rozuzlení? Paráda :) Jak může historie zamíchat osudy lidí v současnosti...

Selinute
28.04.2016

Moje sedmá kniha od Deavera a jak jinak než skvělá volba.

Market = )
11.04.2016

Páta * je za ten úplný konec :-). Jinak mi děj přišel místy rozvleklý a nakonec jsem pár odstavců radši přeskočila, ale jinak za mě milý překvapení zejména z důvodu nečekané přehlednosti. Milion zvratů mi skutečně nechybělo.