Dvanáctá karta

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem - a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1340/dvanacta-karta-1340.jpg 4.3513

Případy Lincolna Rhyma (6.)

The twelfth card (2005)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

postrach

Kniha není špatná.Ale zase:-vleklý děj,opakující se popisy osob,důkazů...kterými se autor,pravděpodobně,snaží pomoct,pochopit čtenářům případ.Kriminalisté si,taky prochází důkazy,stále dokola a,přemýšlí,upravují,opravují,doplňují...Jednoho pachatele,už mají a dalších 100 stran,honí druhého.Pak, vyjde najevo,že je všechno jinak.Zbytečně moc stran.To je nejspíš problém,celé této série-Lincoln Rhyme.Jinak Ok.Rafinovaní a chytří zločinci a skvělé závěry,jsou autorovi,velké plus.

PetK

Připadalo mně to trochu dlouhé... A asi je to spíš můj osobní problém, ale v audiu mně nesedala předčítající a její způsob. Určitě se ale do dalších dílů o Lincolnovi a Amélii ještě pustím.

Romžiry

Dobrá kniha, ale o proti jiným dílům trochu slabší.

harena

Nám čtenářům detektivek jde především o to, aby příběh byl sepsán čtivě a přitažlivě a to Jeffery Deaver perfektně umí. Právem si vydobyl pověst mistra psychologického thrilleru. Věhlasný kriminalista vás hladce vtáhne do děje, vymýšlí nové postupy a rozvíjejí se i další vedlejší příběhy. Skvělé jako vždy s překvapením na konci.
"Bitvy jsou stejné, jako vždy byly. Pouze je dnes obtížnější rozpoznat nepřítele"

miloslav0399

Postupně čtu všechny knihy v sérii a tahle je z nich nejslabší. Mám dojem, že se autor svou fantazii už vyčerpal, originalita kvadruplegického detektiva už taky nefunguje a jeho vztah k Amélii Sachsové už rovněž neprochází žádným vývojem. Celkově velké zklamání, z námětu i zpracování.

Jakira

Jak už bylo napsáno mnohokrát přede mnou. Deaver pořád o několik hlav převyšuje ostatní autory krimi, ale tentokrát to nebylo tak dobré, jak to Deaver umí. I tak je to pořád dobré, jen jsem už od něj četla lepší knihy. Možná to bude i tím prostředím, kde se vyskytují postavy typických afektovaných a pro mě nepochopitelně chovajících se afroameričanů.

katushah

Výborná detektivka, ale nestala se úplně mou nejoblíbenější. Dávám 4 hvězdy.

katka_dv

Souhlasím s převažujícími komentáři, že šlo spíše o slabší rhymovku, ale pořád jde o čtivou knihu. Na začátku se mi pletla jména pachatelů a domnělých pachatelů, kdy byli někdy nazýváni pravými jmény a někdy přezdívkami. Na konci jsem se pak divila, co vše se dá v USA žalovat.

Viviana-Mori

Ano, tento díl byl slabší, ale opravdu nemohu říct, že by se mi nelíbil. :) Charlesovy dopisy mne popravdě moc nezajímaly, co se mi hlavně líbilo, tak setkání Genevy s jejím otcem, já celou dobu myslela, že je to nějaký vrahův komplic. :D Stále fajn, zatím mne žádná kniha od Deavera nezklamala, takže se určitě vrhnu na další díly. :)

tibicards1710

Seriu pripadov Lincolna Rhyma citam zaradom. Je mi jasne, ze medzi 12 dielmi sa vyskytne aj slabsi. A toto je podla mna jeden z nich. Zbytocne roztahane, miestami az nudne. Jeffery Deaver dokaze napisat aj lepsie knihy. Kto siahne po tejto knihe ako po prvej od Deavera, tak bude sklamany. Ale my fanusikovia Lincolna Rhyma vieme svoje....

zd0981

Tyhlety vícevrstvé krimi jsou sice zajímavé, ale co je moc, to je moc, tady to autor trochu přehnal ...

jaskr

Překombinované. Motivace pachatele mi přišla dost nesmyslná. Jinak klasický Deaver.

ivoiro
25.12.2016

Další kniha této série je za mnou. Hodnocení? Samozřejmě, plný počet. Nic jiného si tato kniha nezaslouží.

hana4834
10.12.2016

dobrá kniha ale myslím si že autor má i lepší

dominika2585
28.11.2016

Pro mě trochu slabší rhymovka, ale za to vůbec ne špatná. Akorát mě úplně neoslnilo propojení 140 let starého tajemství se zavražděním mladé dívky. Na mě moc překombinované a trochu utahané, ale i tak stojí za přečtení :)

veronie
04.11.2016

Další zamotaný, zapeklitý případ. Opět naprosto nepředvídatelný motiv i pachatel. Začátek byl pro mě pomalejší, ale od poloviny už příběh nabral spád i napětí. Bylo to dobré.

kolacky
21.07.2016

Můj první Lincoln Rhyme a musím říct, že mě naprosto dostal. Honem si musím vypůjčit další a další!!! Ještě že je naše knihovna tak dobře vybavená!

Aymira
08.07.2016

Klasický Deaverův příběh - kvalitní a promyšlený do nejmenších detailů, ale ty zvraty ke konci už mi přišly trochu jako nastavovaná kaše a motiv byl pro mě prapodivný. Trošku mi vadila i hlavní hrdinka, která na mě působila až moc vzorňácky a nebyla mi tím příliš sympatická. Co mě naopak bavilo, byl propracovaný a hezky logicky vysvětlený náhled do určité etapy amerických dějin. Ten závěr byl ale sám o sobě až moc velký americký happyend. Jak už zde někdo poznamenal, Rhyma je v knize tentokrát pomálu.

Mesič
30.06.2016

Další kniha v řadě a opět výborná. Ke konci jsem si říkala, že jsem objevila pár nelogických míst, no opět jsem byla vyvedena z omylu a vše do sebe zapadlo. Začínám Hodináře, ale tentokrát si už opravdu budu na lísteček psát jména postav. Nyní jsme byla chvílemi zmatená a nevěděla o kom se mluví a to mi zážitek trochu kazilo. Bylo zajímavé, že si s námi autor pohrával nejen v pachateli, ale i mnohé dialogy i celé pasáže knihy po zjištění nových faktů dostávaly uplně jiný smysl.

BlackBlade
20.05.2016

Dobře strukturovaný příběh, který byl napínavý od začátku až do konce. A finální rozuzlení? Paráda :) Jak může historie zamíchat osudy lidí v současnosti...

Selinute
28.04.2016

Moje sedmá kniha od Deavera a jak jinak než skvělá volba.

Market = )
11.04.2016

Páta * je za ten úplný konec :-). Jinak mi děj přišel místy rozvleklý a nakonec jsem pár odstavců radši přeskočila, ale jinak za mě milý překvapení zejména z důvodu nečekané přehlednosti. Milion zvratů mi skutečně nechybělo.

rlupinek
17.03.2016

Další ze série dobrých detektivek Jeffery Deaveryho. U těchto případů je dobré, že se čtenář dozví i mnoho zajímavostí, které se týkají pozadí zločinů (v tomto případě otrokářská historie a vznik ústavy USA). Případ opět pěkně zamotaný, avšak zvratů zde není tolik, jako jsme u tohoto autora zvyklí.

rengers
02.03.2016

Zatím nejslabší kniha co jsem od něho četl. Příliš komplikovaný příběh, člověk pořád nevěděl o co tam jde. Někdo chce zabít studentku, ale proč? To se dozvíte až nakonec.

TeaPeter
21.02.2016

Tahle kniha patří v sérii mezi ty slabší. Téma je takové... no řekneme pro Evropana odtažité, ale v Americe je zřejmě živé a důležité. Konec mi přišel dost přitažený za vlasy, ale možná je reálný vzhledem k tomu, že Spojené státy mají jinou právní tradici a kontinuitu.

Lenyaa
26.01.2016

Kniha se mi moc líbila, ostatně jako všechny autorovi knihy. Velice čtivá a napínavá a i když se mi například Iluze líbila o něco víc, stejně dávám 5* :)

Lenča89
20.09.2015

Opět skvělá kniha!!!

kaja.marik
01.06.2015

Pěkná detektivka, čtivá. První polovina čtivý příběh, potom klasický Deaver. Jeden zvrat za druhým, několkrát se případ zdánlivě podaří vyřešit aby se zjistilo, že vše je jinak ... To je očekávatelné, už když zloducha dopadnou relativně brzo - měřěno počtem stran do konce. Čtivé a pěkné.

Wries
06.05.2015

První polovina knihy je děsivě nezáživná. Pomalý rozjezd, spousta informací, podstatných i nepodstatných, málo Rhyma. Potom se to začne opět rozjíždět do klasické deaverovky a na konci opět čeká velké množství zvratů a knihu jsem dočetl jedním dechem. Pokud jste fanoušci či znalci černošské americké kultury a historie, klidně si jednu i dvě hvězdičky k hodnocení připočtěte, já však jsem slabý i na dějiny české, natož ty zahraniční, a tak kvůli právě nezáživné polovině musím dát polovinu bodů.

ovpana
04.05.2015

Napínavá kniha ,hezky čte .