Dvanáct vánočních schůzek

Dvanáct vánočních schůzek https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445387/bmid_dvanact-vanocnich-schuzek-cge-445387.png 4 233 76

Kate Turnerová nikdy nepatřila k ženám, které jsou posedlé hledáním vhodného přítele. Vlastně si už dávno zvykla na poklidné večery o samotě v pyžamu před televizí. Ale na druhou stranu, nebylo by špatné mít zas někoho po boku, zvlášť v čase blížících se Vánoc… Jenže její poslední dlouhodobý vztah dávno vyšuměl do ztracena a v ospalém Blexfordu aby vhodného svobodného mládence pohledal. Takže začala vážně uvažovat o tom, k čemu ji už dlouho nutila kamarádka Laura: přihlásit se na seznamku a využít speciální předvánoční akci, dvanáct schůzek naslepo s různými muži v různých prostředích od prvního do třiadvacátého prosince. Levné to, pravda, nebylo – rozhodně dražší než víkend ve wellnessu, který by si možná užila víc. Nebo snad ne? Nastala chvíle rozhodnutí. Kurzor se rozblikal nad tlačítkem Přihlásit se. Co můžu ztratit, kromě času, peněz a vlastní důstojnosti? Kate se zhluboka nadechla. Nechala kurzor ještě pár vteřin blikat a pak odhodlaně zmáčkla klávesu.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

The Twelve Dates of Christmas

Evar88
16.12.2021 3 z 5

Tato kniha se mi střídavě líbila a zase nelíbila. Občas jsem měla dojem, že čtu epizodu ze seriálu Gilmorova děvčata, ovšem bez vtipu, nadhledu a ironie Lorelei. Prostředí mi evokovalo městečko Stars Hollow, včetně jeho obyvatel. Nicméně Kate mi k srdci nepřirostla, děj byl předvídatelný a zbytečně dlouhý. Pokud hledáte štěstí přes seznamovací agentury, může se u vás dostavit pocit deziluze.

pocketka
19.10.2021 2 z 5

Přečteno jen proto, že to byla poslední kniha, která mi chyběla do čtenářské výzvy. Nebylo to vyloženě špatné čtení, ale když už na dvacáté straně víte, jak to dopadne, máte tendenci stránky přeskakovat a moc děj vlastně nevnímáte. Za mne tedy bohužel...

Holly.W
17.09.2021 4 z 5

Velice příjemná oddechovka. Takové nenáročné, pohádkové, vánočně naladěné počteníčko. I když bylo velice brzo jasné, jak to dopadne, tak se mi kniha líbila a četla se dobře.

prcek19
26.05.2021 3 z 5

Hvězdičku dolů sem dala za to, že už od začátku pro mě bylo jasné, jak to celé skončí..jinak se ale kniha četla příjemně, díky tomu počasí za oknem mi ani nevadilo, že čtu knihu s tématikou zimy..jen si říkám, jestli někdy Jenny byla na nějaké seznamce, protože někteří chlapi stáli fakt za to :-D

Ditules
17.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Vánoční oddychovka, která ale neurazí ani těsně před létem. Zatímco 10 rande naslepo je pro dospívající, tohle je už pro ženy. Ale obě dvě v podstatě úplně tu samou zápletku. :)

Martina1725
11.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Sympatická hrdinka, ze začátku mi přišlo zajímavé, jak je každé rande jiné, na druhou stranu předvídavý konec.

Sofonisba
08.02.2021 5 z 5

Odpočinková kniha, jejíž děj je zasazený do předvánočního času a hrdinka hledá svou lásku. Svižný příběh s vtipnými hláškami a postřehy.

musivila
27.01.2021 4 z 5

Mně se kniha líbila, místy i pobavila, hlavní hrdinka Kate mi byla sympatická a předvánoční atmosféra se sněhem, štípajícím mrazem a hlavně vánočními koláčky, lanýži, brownies atd. (mňam) děj pěkně doplnila. Nevadí mi, že děj je předvídatelný … to u těchto knížek bývá. Beru to jako milou oddechovku.

Evina.Cetba
23.01.2021 4 z 5

Je to spisovatelčina první knížka pro ženy. 35 letá Kate si dala od seznamovací agentury doporučit a předvybrat 12 partnerů, s nimiž se postupně scházela v adventním období. Poznala různé typy mužů, eventuálních zájemců. Jak to tak bývá, jeden byl nepoužitelný pro svoje chování, třeba kvůli své ufňukanosti, další chtěl jinou, další chtěl jenom sex atd. V tom se asi pozná každá žena, která si někdy dala inzerát nebo jí o nich vyprávěl někdo ze známých.
Téma seznamka a její klienti mi zaujalo, i když konec se dal asi předvídat. Škoda, že z toho spisovatelka nevytěžila ještě trošičku víc. I tak se mi tenhle vánoční příběh líbil.
Jedná se o vkusnější příběh s vánoční tématikou, v němž se neřeší jen nakupování a neumírněné zdobení všeho možného.

JezinkaJ
18.01.2021 4 z 5

Jako vánoční román bezva. Na Bridget to teda nemá, ale tu fakt nemůžu číst pořád dokola.
Taky jsem přemýšlela nad dvanácti partnery a uzavřela jsem si to asi tak, že číst o schůzce s nepohlednym, nepřitažlivým mužem, by se četlo hůř, tak proč. :) Rande s pohledným chlapikem je přece vždycky lepší.
Další plus byly všechny pečene dezerty. Ooo jak ráda jsem si o nich četla. Zábavnější, než kdyby hlavní hrdinka byla účetní. :)
Romantické klišé na mě bylo místy až moc, ale ne tak, abych knížku odložila. Vždycky se do toho nějak přimotaly koláčky, lanýžky a bylo to zas dobrý.
Převážně čtení pro holky, takže čtenářky, pokud se chcete vlídně pobavit a nečekáte hluboký román, počtěte si.
Jednou za čas, jako relax, proč ne... Nemůžu u všech knížek brečet, že jo.
Jo a moc se mi líbily britské reálie.

ikul
17.01.2021 4 z 5

Já všechny knihy dočítám. Ale u této knihy jsem měla opravdu smíšené pocity. Zvláště vulgarity v první půlce knihy vypadlé z úst dvou protagonistek mě nějak rušily. A to nejsem žádná puritánka. Také 12 pohledných a inteligentních mužů na seznamce mi připadal dost nevěrohodný. Ale je to fantazie autorky. Pak se to ve mně zlomilo a usoudila jsem, že se pokusím tenhle anglický styl pochopit. Jako vánoční román to nebylo špatné.

adel0197
16.01.2021 4 z 5

Konec knihy byl velice předvídatelný, avšak děj dokázal upoutat mou pozornost celou dobu. Líbil se mi barvitý popis prostředí a postav. Kladně hodnotím popis toho, co má na sobě i jaké má pocity. Snáz se čtenář vžije do situace, které bude hl. hrdinka čelit. Byla jsem tím vším vtažena do děje, až mi přišlo líto, že to skončilo. A teda ten konec ❤️

LilianaFalcon
13.01.2021 2 z 5

Tohle byla strašná nuda. Jako já vím, že u romantických knížek je od začátku jasné, jak to dopadne... Ale takhle zahodit slibnou zápletku?!

MMacicekk
13.01.2021 2 z 5

Achjo. A přitom ten námět vypadal tak slibně. Když si totiž přečtete anotaci, hned si představíte dvanáct vtipných vánočních schůzek naslepo s různými muži, ale anotace tak trochu bohužel klame. Nejen, že kniha je plná romantického klišé (se kterým jsem tak nějak počítala), ale již od prvních stránek vám dojde, jak příběh nakonec dopadne. Celý koncept knihy tak ztrácí smysl, vánoční schůzky podle toho také i vypadají. Na druhou stranu ony vánoční schůzky byly nakonec na knize to nejlepší. Příběh je zaplněn mnoha Kateinými myšlenkami, které jsou zbytečné a fungují spíše jen jako výplň – před každou schůzkou detailně popisovat, co si Kate obléká na sebe, to je opravdu zbytečné. Její myšlenkové pochody vás budou provázet celý vánoční příběh a v některých situacích vám zůstane rozum stát. Navození vánoční atmosféry celkem funguje, vesnice je zasypaná sněhem, peče se cukroví, zdobí stromek, ale pro mě to bylo málo. Neztotožnila jsem se ani s žádnou postavou a hlavní mužská postava mi byla velmi nesympatická. Čekala jsem vtipnou knihu z vánočního prostředí a dostala jsem tak akorát romantickou nudu s vánoční atmosférou.

vera4669
09.01.2021 2 z 5

Koupila jsem dle hodnocení, pěkná obálka, chtěla jsem si užít oddech, romantiku a čekala jsem, že se zároveň pobavím. Bohužel nestalo se. Vtipného nic, od prvních stran bylo jasné, s kým hrdinka skončí, knížka se doslova vlekla jedním dramatem a klišé za druhým.. Nejhezčí na knize obálka a to, že hrdinka aspoň nebyla nesympatická, pěkně popsané krajiny a okolí, ale jinak opravdu příběh nic moc, určitě jsou lepší knihy i s tématikou vánoc

aquaver
05.01.2021 5 z 5

Tak toto bylo skvělý. Sice je to předvídatelný jak něco, ale to vůbec nevadí. Tuto knížku jsem si zkrátka užila. Zlepšila mi hned náladu a naladila mě i na Vánoce. A přesně to jsem taky potřebovala. Vlastně bych i řekla, že k tomu ta předvídatelnost dost sedí. Bavilo mě se dostávat k tomu předvídatelnému konci, sledovat prostě tu cestu k tomu momentu. Jako vánoční knížka splnila mé očekávání. Rozhodně doporučuji těm, kterým nevadí předvídatelný příběhy, zbožňují sníh, světýlka, horké kakao, Vánoce a milou romantickou linku a s někdy dost zábavnými či naopak hodně zvláštními schůzkami.

Ouninka
05.01.2021 3 z 5

Hezká oddechová romantická knížka...prostě odpočinkové čtení, moc pěkně napsané :-).

marta8617
01.01.2021 5 z 5

Jako lehčí vánoční čtení je to úplně super.. Při čtení jsem se nechala úplně vtáhnout do děje a úplně mi to navodilo vánoční atmosféru, škoda, že jsem ji četla až po Vánocích.. :-) A taky lituji, že u nás nejsou takové kouzelné zimy jako na panství.

bafuskyBaf
30.12.2020 4 z 5

Hezký vánoční příběh. Po přečtení pár stránek sem tušila, jaký bude konec, ale i přesto se ta knížka četla hezky a bylo to zase trochu něco jiného.

FejKýý
29.12.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se bála že opravdu budu muset hodnotit velmi nízko.. Zhruba do poloviny knihy, jsem se totiž docela nudila. Hlavní postava Kate moc přemýšlela a svými vzpomínkami zaplnila klidně i deset stran. Pak jsem se konečně těšila na ten děj, na tu schůzku a za tři strany bylo po všem. Opravdu jsem se bála, že v takovém stylu to půjde až do konce knihy. Naštěstí ne, v půlce knihy se to nějak otočilo, myšlenky už tam spíše nebyly a byl tam stále děj. Stránky mě pak utíkali velice rychle.. Kniha byla příjemná vánoční oddechová četba a příští rok kolem vánoc, jich takových chci přečíst rozhodně více. No a ten konec? Samozřejmě sladký jak cukr ale právě mě vůbec nevadil.

Vánoce pro ženy vánoční příběhy

2020  75%Dvanáct vánočních schůzek
2022  85%Zima nejistých nadějí
2023  74%Sejdeme se pod jmelím

Kniha Dvanáct vánočních schůzek je v