Dvanáct pohádek z onoho světa

Dvanáct pohádek z onoho světa https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423696/dvanact-pohadek-z-onoho-svetaDYsQ3t-smP-.png 4 23 6

V knížce Dvanáct pohádek z onoho světa, kterou napsal známý pohádkář Václav Říha (vlastním jménem Václav Tille) na dětské čtenáře čeká celý zástup roztodivných postav a postaviček. Jejich autorem je dětmi i dospělými milovaný český malíř Josef Lada, jehož ilustrace potěšily několik generací čtenářů a dorazily až na druhý konec světa, do Číny. Obrázky k dětským pohádkových příběhům jsou neméně oblíbené. V naší knize nechybí ani svatý Petr, Pán Ježíš, andělé a vládce pekla Lucifer.... celý text

Amneris
15.12.2021 5 z 5

Knížka mě velmi zaujala, hlavně svým pojetím o Pánu Bohu, Luciferovi, čertech a andělech a smrti. Rozhodně jde o poučné příběhy, v některých jsem poznala náměty známých pohádek.

Booky84
20.11.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha - čtivá a svým způsobem i poučná.

petraj30
29.11.2020 5 z 5

Tyto pohádky byly krásné, ale oblíbila jsem si jen některé. Kniha má nádherné ilustrace, které můžu sledovat hodiny, takže s dětmi prozatím jen sledujeme obrázky a vyprávíme vymyšlené příběhy a někdy když děti zlobí, tak je straším, že přesně takoví „škaredí“ čerti z knihy odnáší zlobivé děti. Tak to se čtením zkusíme za pár let:-)

Hoshi
23.04.2017 5 z 5

Nepamatuji si, od koho jsem knihu dostala, ale vím, že jsem ji vždy velmi ráda otvírala, listovala v ní a prohlížela si ilustrace od Josefa Lady. Moje nejoblíbenější pohádky jsou Kázání (obzvláště ilustrace, kdy andělé krmí lid knedlíky sypané perníkem), Čert čeledínem a Bída. A stále s k této knize ráda vracím.

veronie
20.03.2017 3 z 5

Při předčítání první pohádky jsem nebyla zrovna nadšená a trochu litovala, že jsem tuto knihu vybrala. Ale nevzdala jsem to, dočetla a dobře jsem udělala. Nekteré pohádky byly opravdu moc pěkné.

Jane93
25.02.2013 5 z 5

Knížka je moc pěkná, jako malá jsem ji ráda četla. :)