Dvanáct měsíců: 108 haiku

Dvanáct měsíců: 108 haiku https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362420/mid_dvanact-mesicu-108-haiku-BzM-362420.png 5 16 7

Druhá sbírka haiku Petra Petříčka je tentokrát doplněna i jeho fotografiemi detailů stínů rostlin, které tvoří originální a zajímavou ilustraci knížky.

oladnb
30.04.2022 5 z 5

Bezchybná, opravdu poetická a milá. Má první haiku

evelýny
10.07.2021 5 z 5

Budu navždy okouzlena těmi třemi řádky, zdánlivou jednoduchostí okamžiku, ve kterém nepřestanu fascinovaně objevovat vnitřní hloubku.
Tři řádky, které lze vyslovit jedním dechem.
Zdánlivě bez významu.
Naprostá svoboda

12 měsíců, 108 haiku,
108 copánků pro štěstí, které se spojily v jeden rok. A doplněné detailní stínohrou fantazie básníka si zahrály s tou mojí.
A třeba i vaší, budete li číst.
Petře Petříčku, chlače rozmilý,
Děkuji Ti...

P.S.: Napiš haiku, neválči! (John Lennon)

Hledáme domov
v budovách za ploty - ale
je v našich srdcích

Zimní slunovrat
vrací do hry naději
na lepší časy

Anna27
17.08.2019 5 z 5

Krásné básně. Haiku je zajímavá, určitě nezůstanu u jedné knihy.

3nitka
03.03.2019 5 z 5

Ako povedal Antonín Líman:
Haiku je hojivým bazámem na duši, je to oáza něhy, jemnosti a citu. A je to především oslava života, která stojí v ostrém kontrastu k brutalitě dnešního světa a jeho necitelnosti vůči hodnotě lidského i mimolidského bytí na této planetě.

Zpomaluji krok
přijdu mnohem později
avšak vidím víc.

Bůh pro nás klene
duhu přes celé nebe
a my pod deštník

Tie najobyčajnejšie veci, zážitky a pocity sú najkrajšie. A ľudia komplikujú a zhoršujú a ničia...

nefernefer
31.07.2018 5 z 5

Nádherná knížka, kterou jsem dostala jako dárek. Musím říct, že ten nejmilejší. Něco tak křehkého jsem už dlouho nečetla. Mám obecně pro haiku slabost a nesmírně obdivuji, když někdo dokáže na pouhých třech řádcích vyjádřit vše podstatné, náladu, pocit, myšlenku. Celý život se snažím naučit se trpělivosti a moc mi to nejde. :-) Snad právě proto mi učarovaly tyhle miniatury, kdy není třeba mnoha slov a mnoha stran. V jednoduchosti je krása.

Byla to touha
dřív než jsme se potkali
už jsem tě hladil

Mají na mne přímo terapeutický účinek.

Pozoruj dlouho
cokoliv je na světě
spatříš sám sebe

A v současných vedrech jsou navíc nesmírně osvěžující. :-)

Do rukavic
navlékám prsty myšlenek
v mrazu průhledné

Jako bonus vnímám i to, že je knížka moc hezky udělaná. Příjemný „kapesní“ formát, krásný papír, kouzelné snové ilustrace. Nemohu než doporučit.

Elsinor024
17.04.2018 5 z 5

Vzdušné, lehké, snové, přívětivé. Pohlazení v jakoukoliv denní dobu, náladu a rozpoložení. Miluju (české:) haiku.

EvaFialova
18.03.2018 5 z 5