Dvakrát dospělá

Dvakrát dospělá https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182468/bmid_dvakrat-dospela-50v-182468.jpg 4 385 64

Sympatická tmavovláska Dita Tomešová není zrovna upejpavá stydlivka, která by nesměle seděla v koutě, a tak díky své povaze a především „prořízlé“ puse nemá o průšvihy nouzi. Dosud se jí z nich dařilo více či méně úspěšně vymluvit, ovšem malér, který si zavaří pár měsíců před maturitou, zavání vyloučením. Aby mu předešla, Dita volí přestup na gymnázium v jiném městě. Zapadnout do kolektivu těsně před koncem střední školy není procházkou růžovým sadem, vyjít s novými kantory jakbysmet – a když se do toho zapojí ještě i nové známosti, další problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Je přece spousta kluků, kteří by podle Dity stáli za hřích, ať už hezounek Vilém, dealer Dalibor nebo Radek, hvězda místního hokejového týmu, jenže… Jenže zdaleka ne každý stojí za něco víc, natož za city!... celý text

Lucissia
09.05.2023 5 z 5

Klasická Lanczová, pohodové čtení, nic na přemýšlení, ale na odpočinek, proč ne. :-)

Jitula07
13.01.2023 3 z 5

Příjemně překvapila

Janča1532
21.07.2022 5 z 5

Kniha mě velmi bavila.S Ditou sem se vrátila do období mého dospívání.

Sabča817
25.06.2022 3 z 5

Už to není prostě ono, staré knížky jsou nejlepší!

Han-nah
05.06.2022 4 z 5

I když už jsem tzv. za zenitem, ráda si knihy o problémech a radostí dospívání přečtu. Dita je sice trochu ztřeštěná , ale tímto údobím si prochází všichni. Jsou tu rozpory v názorech s rodiči, kteří musí mít svatou trpělivost, začínající lásky a vše, co k tomu patří. I když přechází těsně před maturitou na novou školu, snaží se vše s nadhledem a různými průpovídkami zvládat. Líbilo se mi, že do děje bylo vtaženo i téma stalkingu.

Knihomolka506
07.03.2022 5 z 5

" Z doby kamenné "
Dita je jako my, průměrná holka , která si sem tam z rebelie udělá pěkný průšvih. Že jí ten její poslední málem připraví o možnost studovat nevěděl nikdo... přechází na novou školu, hledá si kamaráda , ale hlavně začíná osobní lov na kluka . City jsou tady to hlavní!

marwinmh
12.02.2022 4 z 5

Návrat do období dospívání (díky čtenářské výzvě) s mou nejmilejší autorkou. Kniha se nese v duchu na jaký jsme u L. Lanczové zvyklí - oblíbený Bakov, hokejové prostředí, hlavní hrdinka trochu potížistka, hlavní hrdina frajer, který když se zamiluje stane se z něj pan dokonalý.
Já jsem se bavila, bez sekvence s Daliborem bych se obešla, ale na druhou stranu, i takové situace nás mohou v životě potkat.

tittanie
09.08.2021

Lanczová patří mezi mezi mé velice oblíbené autorky. Přečetla jsem její knihy několikrát. Spoustu ji mám doma.
Dvakrát dospělá patří ke knihám, které od ní čtu teprve podruhé. A přijde mi to líto. Je to hodně dobrá knížka, která příjemně popisuje studentská léta. Dita je příjemně nad věcí a docela vtipná. Taková která neřeší, co si o ni lidi moc myslí. Určitě si ji přečtu ještě někdy.
Poznámka: 11.8.2021 like 700 :)

Ella161
25.09.2020 5 z 5

To je tak skvělý příběh! Moje první kniha od autorky a už teď vím, že není poslední. Zamilovala jsem se do jejího psaní. To, jak píše je osobitý a leckdo mu musí přijít na kloub. Jak se ale stane, nějakou dobu nechce číst něco jiného. No ale teď k příběhu. Dita byla prostě puberťačka se sarkastickým humorem. Užívala jsem si její slovní obraty, které vždy byly vtipné a výstižné. Někomu může přijít lehkomyslná, ale ona má dobré srdce. Ty problémy, co jí zajistila jedna nejmenovaná osoba (vůbec jsem nečekala, že za tím vším mohla být ona! To je taková mrcha!)... nedokážu si představit, že bych se z toho nesesypala. Jenže ona držela hlavu vzhůru a tak to má být. Užívala si života, na lásku nevěřila. Pak přeci jen ale přeskočila jiskra a ona si uvědomila, že láska neexistuje jen ve filmech či knihách. Že když jí doopravdy zažiješ, život je hned hezčí. Radek mi byl sympatický hned od prvního momentu. Sice jsem ho hned typovala na holkaře( který hokejista není, že?), ale pevně jsem doufala, že s Ditou to bude jiné.. Jaký je tedy závěr? Je to jeden z nejlepších příběhu, které jsem četla. V Ditě se hodně vidím, ať už je to stejný styl přes muziku nebo to, že na lásku nevěřím. Moc, moc všem doporučuji!

veronika9761
19.07.2020 3 z 5

Typická lanczovka, jakych znam z myho mladi spoustu. Potesily moderni prvky, ale spousta obratu byla zastarala a nepouzivana uz pred patnacti lety, kdy sem ji zacala cist. Ale v konecnym vysledku docela fajn pocteni.

alhl
26.04.2020 5 z 5

Skvělý příběh, pohodová oddychovka. Přestože se se "střelenou" Ditou nijak neztotožňuji, držela jsem jí pěsti. :-) Prostě "lanczovka", jedna z mých srdečních knižních záležitostí.
P.S. Potěšilo mě nečekané a milé shledání s ředitelem Svobodou, otcem hlavní hrdinky z Půlnočních snů. ;-)

verunka93
03.12.2019 5 z 5

Po velmi dlouhé době jsem se vrátila k této spisovatelce a vrátila jsem se do svých pubertálních let, když jsem ji hltala. Do příběhu jsem se velmi rychle začetla a těšila se, až se dozvím jak příběh Dity dopadne. Některými věcmi si opravdu zadělala na pořádně maléry, ale i tak jsem ji měla opravdu ráda :)

moniiwolf
17.11.2019 5 z 5

Z knížky jsem byla nadšená. Hlavní hrdinka - Dita, je jen o něco málo mladší než já, takže co se věku týče, tak jsem se s ní rychle ztotožnila. Knihy LL mi přinášejí jakýsi životní nadhled, že všechno není tak horké, jak se to uvaří a některým věcem se prostě musíme zasmát a jiné vytrpět, ono to časem prostě nějak přejde. A díky ní jsem si uvědomila, jak si tohle životní období musím užívat a ráda se k němu někdy v budoucnu budu vracet:))

kett13
04.10.2019 5 z 5

Tak se musím přiznat ... sice mi už je něco přes 30, ale ke knížkám LL se ráda vrycím, vždy když mám nějaký splín, nebo prostě potřebuju "zvednout" náladu :).. Po delší odluce jsem vzala právě tuhle knížku do ruky a muím uznat, že je úžasná přečetla jsem ji za 1 den a musím říct jen SUPER, povedla se a za mě 5*, zajímavé téma stalkingu a s Dalibora se vyklubal dobrý magor no a s Pamely dobrá koza .. :( .. ale svým způsobem to tak chodí, sama jsem něco podobného zažila.. Dita hlavní hrdinka se mi líbíla hned od začátku, skvělý byly i její hlášky a jak se uměla ze všeho "vykecat" a že šla téměř do všeho po hlavě. Hokejové prostředí a Radek byla jen třešnička na dortu .. Přála jsem si, ať jsou spolu .. ;) :).

Doubravka1975
24.08.2019 5 z 5

Zajímavé téma stalkingu, hokejové prostředí. Dita, žádná tichá stydlivka….pěkný příběh

Aknel26
21.08.2019 2 z 5

Něco se mi na knížce líbilo a něco ne. Chválím reálné prostředí hokeje, to mi bylo jako sportovní fanynce blízké (navíc znám něco podobného z fotbalu), moc zajímavé bylo i téma stalkingu. Na druhou stranu Dita byla na můj vkus dost „prdlá“ – a se svou usedlou povahou nikdy nepochopím ty úlety na jednu noc. K tomu ten slepičinec z její třídy... Dvě a půl hvězdičky.
A ještě jedna úvaha ohledně jména hlavní hrdinky. Myslím, že Dita je autorčino oblíbené jméno,když se zamyslím, najdu je hned v několika knížkách – Prázdniny pro zaláskované, Vůně deště, Pár minut lásky a určitě ještě někde. Já ve svém okolí nemám jedinou! Naproti tomu častá jména jako Alena nebo Helena se vyskytla jen jednou (matka Radky a Jana Helena v Devátém nebi). Ale to jsem asi hnidopiška.

Pája699
27.05.2019 5 z 5

za mě určitě jedna z těch lepších khih od této autorky, ke kterým se ráda vracím :-) Krásně se čte a v táhne vás do děje.

Margherita_N
10.04.2019 3 z 5

Tuhle autorku už jsem měla roky uzavřenou, ale kolegyně mě před časem pošťouchla k tomu, ať zkusím kouknout na novější knihy. Tak jo, sama jsem byla zvědavá, kam se Lanczová od dob mojí puberty posunula. Tady hlavní hrdinka byla osobnost, sympatická holka. Akorát to tentokrát překvapivě bylo hlavně o tý osobnosti, a ne moc o love story. Proč ne, ona si to zasloužila a asi i díky tomu mi tahle knížka utkvěla jako jedna z těch zajímavějších v autorčině tvorbě.

ylena.k
12.05.2018 4 z 5

Úžasná od začátku do konce ;)

Malíček
28.01.2018 4 z 5

Lenka Lanczová je podle mě jedna z autorek, která prošla pod rukama snad každé holce. Když jsem byla na základce, její knížky mě hodně bavily, ale potom přišla éra upírů a padlých andělů a vlkodlaků, tak šly klasické romanťárny na chvíli stranou.
Dnes se k některým autorům opět vracím a tohle je jedna z knížek, kterou jsem měla na seznamu "Chci číst" už celkem dlouho. Příběh jsem zhltla během pár dní a jsem si jistá, že holky potěší. Je zde velká dávka kluků, prolémů, holčičích neshod a vše je psáno tak... přirozeně. Příběh má poutavý děj a nikdy jsem se nenudila, i když občas pro mě bylo něco trochu moc předvídatelné.
Celkově si ode mě kniha zasloužila 4 hvězdičky, takže podle mě hodně dobrý.

Lenka Lanczová
česká, 1964