Dvacet tisíc zlodějů

Román pokrokového australského autora poutavě vypráví o africké kampani za druhé světové války. Hrdiny románu jsou prostí australští vojáci, jež nacistická propaganda označovala jako "krysy" a "zloděje". Dějovou osu tvoří život a výcvik vojenské jednotky, třídní rozpory mezi důstojníky a mužstvem a hrůzy bojů u El Alamejnu i na jiných místech pouště....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40811/dvacet-tisic-zlodeju-40811.jpg 4.273
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, Naše vojsko

The Twenty Thousand Thieves (1951)

Kniha Dvacet tisíc zlodějů

Karhal
07.11.2018

Jak bylo napsáno, poctivý válečný román mírně doleva se stáčející. Možná víc než mírně, holt autorovi chybí letitá zkušenost s životem s komárama. Ale stojí za přečtení

bikerbm
22.10.2012

Eric Lambert,bývalý aktivní člen Komunistické strany Austrálie a dle tohoto svého přesvědčení píše i svoji knihu.A to mě na jinak velmi výborném válečném románu hodně vadilo.Na jedné straně silný příběh australských vojáků,bojujících daleko od své domoviny "o kus pouště",jak je v knize zmíněno,na druhé straně dlouhé kapitoly,vyzdvihující budoucí rozhodující vliv dělnické třídy na novém uspořádání světa a podobné smyšlenky dob naštěstí minulých.

druhá světová válka (1939-1945)

Eric Lambert

Eric Lambert