Dvacet tisíc mil pod mořem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj románu začíná roku 1866, kdy se v anglických listech objevila zmínka o jakémsi mořském netvoru ohromných rozměrů, který napadá lodě. Tímto úkazem se zabývali i vědci. Jedni říkali, že je to ponorka a druzí tvrdili, že se jedná o dosud neznámého tvora. Nakonec Američané vyslali na moře fregatu Abraham Lincoln, která měla za úkol záhadu vyjasnit. Výpravy se zúčastnil také francouzský přírodovědec profesor Aronnax se svým sluhou Conseilem, kteří se na lodi seznámili s harpunářem Nedem Landem. Výprava byla dlouho neúspěšná, až jednou večer spatřila posádka světelnou záři vycházející kousek od lodi. Fregata se pokusila tvora pronásledovat a harpunovat. Najednou se však obluda otočila a plula ohromnou rychlostí směrem k lodi, se kterou se vzápětí srazila. Profesor Arronax, jeho sluha Conseil a harpunář Ned Land spadli při nárazu do vody. Zachránili se na hřbětě obludy, o které však brzy zjistili, že to opravdu není ryba ale ponorka. Z té vylezli čtyři muži, vtáhli je dovnitř a uvěznili v tmavé komoře. Příští den je tam navštívil jakýsi muž, který se představil jako kapitán Nemo a oznámil jim že se nacházejí v ponorce Nautilus, kterou nikdy nesmějí opustit, aby nevyzradili její tajemství. Jako nedobrovolní cestující prožili při podmořské plavbě neuvěřitelné příhody, poznali netušené krásy mořského dna a poučili se o přírodních zvláštnostech oceánů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301/dvacet-tisic-mil-pod-morem-bgw-301.png 4.41272
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Josef R. Vilímek
Orig. název

Vingt mille lieues sous les mers, 1870

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (157)

Kniha Dvacet tisíc mil pod mořem

Přidat komentář
Jack Bauer
30. srpna

Dnes už verneovky nečtu pro jejich naivitu, ale v dětství dokázaly krásně probouzet moji fantasii a díky nim jsem se naučil číst a stal se vášnivým čtenářem. Ale snad se k nějaké verneovce ještě někdy vrátím zavzpomínat si na krásné zážitky z dětství při čtení těchto nádherných dobrodružných příběhů.

Monika1717
13. srpna

Knihu jsem četla několikrát, máme i příběh na kazetách , koupila jsem kdysi klukům k Vánocům, poslouchali vždycky před spaním. Přála bych si projet moře v ponorce.


Bája89
07. srpna

Kdo by nemiloval Nautilus a kapitána Nema? Snad každé dítě sní o takovém dobrodruství. Nebo aspoň já. Když se k příběhu vrátíme očima dospělého, tak je nám svým způsobem Nema líto a částečně i profesora Arronaxe. Tolik objevů, dobrodružství a divů, které nestihli spatřit. Kéž bych se mohla vydat aspoň na jednu plavbu, zkoumat mořské dno a útroby Nautilu.
Na druhé straně jsou Verneovo futuristické vize, kterými předběhl svou dobu. Až člověk začne debatovat se svým červíčkem v hlavě, jestli náhodou necestoval v čase.

MAVIS66
24. července

"Verneovky" mě provázely celé dětství, ale tato patří bezesporu k mým nejoblíbenějším.

Mantikocka
23. července

Musel jsem hvězdičky ubrat, nějak jsem jako mladý nevnímal otravné líčení toho co všechno pozorovali z okna, je tam toho prostě moc a moc, chvílemi mi to přišlo jako popis akvária :)

Kniha2006
19. července

Nádherný příběh, styl psaní se mi líbil. Verne naprosto předběhl svoji dobu a o to je tento příběh fantastičtější. Kapitán Nemo a jeho posádka jsou po celou dobu příběhu záhadní. Zajmalo by mě co se stalo s Nautilem. Hlavní hrdina je přírodovědec a je podle toho napsaná. Z tohoto pohledu je kniha obohacena o zajímavá fakta, což by z pohledu Neda Landa asi nešlo a třetí člen skupinky je velice zamlklý a naprosto oddaný profesorovi. Během plavby se přihodilo množství zajímavích věcí jako výbuch sopky, zápas s chobotnicemi, setkání s Papuánci, uvěznění pod vodou a s tím souvisejcí nedostatek vzduchu, lov perel...a podobně. Doporučuji

Metroušek
01. července

Neznám lepší chválu na knihy o kapitánu Nemovi, než píseň Nautilus, kterou nazpíval Václav Neckář. Doporučuji jak knihy, tak písničku.

Atak
29. června

Co dodat prostě se vracím do dětských let :D

1 ...

Doporučujeme

Robinson Crusoe
Robinson Crusoe
Motýlek 1. díl
Motýlek 1. díl
Matyáš Sandorf - (Nový hrabě Monte Christo)
Matyáš Sandorf - (Nový hrabě Monte Christo)
Dva roky prázdnin
Dva roky prázdnin

Štítky

zfilmováno moře a oceány

Autor a jeho další knihy

Jules Verne
francouzská, 1828 - 1905

všech 125 knih autora

Kniha Dvacet tisíc mil pod mořem je v

Právě čtených21x
Přečtených2144x
Čtenářské výzvě163x
Doporučených120x
Knihotéce855x
Chystám se číst255x
Chci si koupit36x
dalších seznamech13x