Dva životy pana Perla

Dva životy pana Perla https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274921/bmid_dva-zivoty-pana-perla-M4J-274921.jpg 5 204 59

Zlý král vyhostí z jedné severské pohádkové říše svého mladšího bratra. Brzy nato se ve třicátých letech minulého století na chodníku před oblíbeným Cukrářstvím u Perlů v Paříži zničehonic objeví tajemný mladík bez minulosti, kterého později adoptivní rodiče nazvou Joshua. A koncem osmdesátých let dvacátého století se jiný chlapec posedlý fotografováním zamiluje do záhadné neznámé dívky. A právě tento chlapec o několik desítek let později rozluští velké tajemství Joshuy Perla i oné neznámé dívky. Strhující příběh o hledání cesty a lásky.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baobab

Le livre de perle , 2014

Italkaaa
23.02.2024 5 z 5

Mám ráda kouzelné příběhy, které by vlastně mohly být i reálné. Tedy alespoň v mém světě. Žádná autorova kniha mě ještě nezklamala. Jen bych byla opatrná s tím, že je to kniha pro děti. Podle mého názoru není, ale dětem asi neuškodí. Je to pěkná kniha.

Ristridin
25.09.2023 4 z 5

Předně se (i přes anotaci) nejedná z mého pohledu o pohádku pro děti.
V příběhu se vyskytuje veliké množství postav, kdy některé se zničehonic bez většího vysvětlení objeví a zase zmizí.
Spatřoval jsem jisté nelogičnosti v propojení mezi světy, nacházení důkazných předmětů a motivech některých postav. Možná jsem si ale některých vysvětlení nevšiml dostatečně.
Fombelle je skvělý autor, kniha se čte rychle a nápad příběhu mi přišel velmi zajímavý. Mohl být ale podle mého o trochu lépe dotažený.
Přečtu si nicméně v blízké době ještě jednou, protože jsem tentokrát na čtení neměl bohužel tolik času, a dávkoval jsem tak knihu pomalu a nemusel jsem opravdu vše správně pochytit.
Kniha mi stojí i za druhé přečtení, takže doporučuji všem ostatním!

AničkaHedb
07.05.2023 4 z 5

Knížku jsem hltala skoro až do konce, tam mě to ale už úplně nebavilo a přeskakovala jsem stránky. Bylo to takové utnuté... Ale i kdyby ne, stejně bych dala 4*, protože v postavách jsem se neskutečně ztrácela...

clara-josep
17.04.2023 5 z 5

Určitě skvělá knížka. Je to prostě Fombellův styl. Ne každému se povede do knížky dostat, ale pokud ano, je to fakt zážitek. Hodně se mi líbí postavy. Celá knížka je důkladně propracovaná, a postavy se musí zalíbit každému. Takže se do toho určitě pustťe.

Verouš23
18.03.2023 5 z 5

Zatraceně dobrá knížka.
Líbí se mi asi ještě víc než Vango nebo Alma, ale tam ještě nemohu soudit, chystám se na druhý díl.
Dva životy pana Perla musí pohltit snad každého. Nádherné propojení pohádkového světa s tím naším je prostě dokonalé.
Doporučuji všem věkovým kategoriím, protože není pohádka, jako pohádka...

bruntal
09.01.2023 5 z 5

Nádherná pohádka. Tohle bude mou duši hřát dlouho.

cibulka 8
29.10.2022 3 z 5

V pohádkovém světě vládne krutý král, lidé hladoví a bojí se o svůj život. V našem světě zuří druhá světová válka, lidé hladoví a bojí se o život. Vlastně není velký rozdíl mezi těmito dvěma světy. V pohádce to ale přece musí dopadnout dobře, opakuji si pořád dokola. Nebudu prozrazovat konec, jen pochválím postavu fotografa, která celý příběh stmeluje.

gretl74
17.04.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že to bylo moje první setkání s autorem a nemám tudíž s čím srovnávat, jsem naprosto spokojená. Některé části byly trošičku pomalejší a nudnější, ale jiné to bohatě vyrovnaly. Originální knížka, plná poetiky, fantazie a kouzelné atmosféry.
4,5*

alena7008
10.04.2022 5 z 5

Kniha mě úplně nadchla. Pohádky už mě moc nebaví, ale tohle bylo něco jiného. Dvě linie knihy se postupně spojí v jednu a zatáhnou vás do děje. Přečetla jsem jedním dechem

linhi22
19.03.2022 3 z 5

Velmi neobvyklá, originální knížka, ale jaksi odtažitá.
Možná za to může zvláštní kompozice, možná žánrová nezakotvenost (je to pohádka pro dospělé, dobrodružný příběh pro děti, anebo young adult fantasy romance?), někdy podle mě sehrál roli i zvláštní jazyk, resp. překlad (najednou nevíte, o čem nebo o kom je řeč, nechápete motivaci postav, z luku se zničehonic stane prak...).
Tak nebo tak, takřka po celou dobu jako by vás něco drželo mimo samotný příběh, což je zrovna u námětu stojícím na víře v pohádkové světy smutná ironie.

JAnD
08.02.2022 4 z 5

Kniha má tři části.
V první části běží dva příběhy v několika časech současně. Část dokonce v Ichformě. Zajímavé, ale čtenář tak úplně nechápe.

V druhé části začíná dávat smysl linka z minulosti, objeví se souvislosti, jen chybí nakousnutá část s Ichformou.

Třetí část poskočí do budoucnosti oproti předchozím a konečně se začíná vše rozmotávat až k finále.

Příběh strhující, podobně jako Vango, a zároveň zamotaný ještě víc, než Tobiáš. Možná mi za pár dní dojdou všechny souvislosti, ale oproti předchozím dvěma prostě musím hvězdičku ubrat.

PaniWiga
11.11.2021 4 z 5

Krásná kniha. Vzbuzuje v člověku touhu se zasnít. A hlavně ve mně vzbudila chuť na žužu. Je jen o chloupek slabší než Vango nebo Tobiáš, ale také stojí za přečtení.

Palindrom
11.05.2021 3 z 5

Člověku trvá než se do příběhu začte, ale nápad je velmi zajímavý a netradičně pojatý. Knížka se mi líbila, nižší hodnocení dávám jen proto protože jsem před touto knihou četla už Tobiáše Lolnesse a bohužel mé očekávání tak bylo mnohem vyšší. Nedoporučuji tedy pro někoho kdo už četl Tobiáše nebo Vanga :), nebo ať si dá velkou přestávku a zapomene, že je to od Timotheé de Fombella. Někomu kdo však nic od něj nečetl to můžu jen doporučit! Knížka je poutavá a pokud máte rádi užší, ale přesto dobré knížky tohle je dílo pro vás.

Alíša236
19.02.2021 3 z 5

V zásadě je to moc pěkná kniha. Dlouho trvá, než se člověk začte, pak příběh za to stojí, některé části jsou úplně magické, ale přesto to není ono. Ve srovnání s knihou Vango či s Tobiášem stojí o několik příček níže.

Aida32
13.02.2021

Krásná kniha, ve které jsem se ale občas díky trojímu světu ztrácela. Dočetla jsem ji však se zájmem, ovšem Tobiáš Lolness se mi líbil mnohem víc. Je to poetická pohádka spíš pro dospělé, jejíž jednotlivé úseky mě víc či méně bavily, nejvíc pasáž s krámkem pana Perla.

Wasdy
01.02.2021

Skvělá kniha jako ostatní od Thimothée de Fombelle.

Alena640
27.01.2021 5 z 5

Je to první kniha tohoto autora, kterou jsem četla a hned taková nádhera. Na rozdíl od jeho Tobiáše, který je dlouhý jak týden před výplatou (IMHO zbytečně), je vyprávění této knihy zkondenzováno, každé slovo zde má svůj smysl, děj je veden po několika linkách a čtenáři se před očima skládá celý obraz postupně. Myslím, že knihu ocení nejvíc ti čtenáři, jejichž srdce jsou schopna prudké vášně a kteří věří na životy, bytosti a zázraky mezi nebem a zemí. Přesně o tomhle tahle kniha je.

HulibrkAgi
05.01.2021 5 z 5

Strašně dobře napsaná, dost smutná ale nesmírně zajímavá. Moc doporučuji

Fany09
04.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je pravda že něco jsem potřebovala dovysvětlit.

triatlet
31.12.2020 4 z 5

Podobně jako v knize Noci běsů se čtenář ocitá v začarovaném lese, ale na rozdíl od hororové atmosféry ve světě Kateřiny Šardické zaujme Timothée de Fombelle poetikou.
Místy jsem se sice v trojím čase a dvojím světě ztrácel, ale vůně žužu byla tak výrazná, že krámek u Perlů jsem rozpoznal.

francouzská literatura

Timothée de Fombelle