Dva životy

Dva životy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240743/bmid_dva-zivoty-240743.jpg 4 224 58

Autorčin román zachycuje příběh dvou žen, dobrých kamarádek. Anna, tlumočnice a překladatelka, má manžela a dvě dcery a na první pohled jí nic neschází. Ve skutečnosti je to však trochu jinak… Veronika učí na gymnáziu, je osamělá matka dvacetileté dcery a vůbec ji netrápí, že v jejím životě není žádný muž. Jednou se zklamala a to jí stačí, nemíní znovu pokoušet osud. Naplnila si život drobnými radostmi a kamarádstvím, raduje se z každého dne. Starosti jí dělá pouze stárnoucí matka a nevyhraněná sestra, která střídá partnery a přitom zanedbává vlastní dcerku. Život je však plný překvapení… Důkazem toho je i příběh Anny a Veroniky... celý text

stanza
26.01.2016 4 z 5

Život je plný překvapení....... a někdy až při ztrátě všeho zjistíme, že nám vlastně nic nescházelo, ale to už může být pozdě. Kniha ze života.

luciefeix
30.08.2015 4 z 5

Skvělí skutečný příběh jak to opravdu chodí z klasické rodiny . Nikdo to nemá lehké záleží jen jak se s tím popereme . Anny mi bylo líto , hledala co nemela ...

orinka3
26.08.2015 3 z 5

Nenáročná kniha, odpočinková. Několik žen, několik osudů. Hlavní hrdinka ve zdánlivě úspěšném manželství hledá smysl svého života. Psychologie postav podle mě vcelku vkusně zvládnutá, ale vadily mi některé nelogičnosti. Anna...moderní žena - a přesto si neví rady se svým sexuálním životem. Místo aby navštívila nějaké Erotic city a koupila si hračku, riskuje a na cestách má pletky jen kvůli sexu, který jí nemůže poskytnout manžel. A když pak po zásluze chytí pohlavní chorobu a nakazí manžela, místo toho, aby mazala na oddělení venerických chorob, utápí svůj žal v alkoholu. Tomu skutečně nevěřím, choroba je jistě nepříjemná a sama se neztratí. Za čtivost ponechávám 3 hvězdičky.

Leniiis
07.06.2015 3 z 5

Moje oblíbená spisovatelka mě tentokrát nepotěšila. Třičtvrtě knížky skoro o ničem, žádná pořádná záplatka, pak se začalo něco dít, ale i tak mě tato knížka nijak extra nenadchla.

pavka_2009
26.05.2015

moje oblíbená spisovatelka

alnahu
11.05.2015 5 z 5

Opět jedna skvělá kniha ze života.

slezakmartajh
13.12.2014 4 z 5

Ano jak se píše níže jedna ze života.
Zprvu pár zajímavých celkem klidných životů a jen jsem čekala kdy se co rozzuzlí až jsem si poplakala.
pěkné.

Val
25.11.2014 5 z 5

Opět jedna ze života...Od knihy se velmi těžko odchází. Táňa Keleová - Vasilková má zvláštní dar - u jejich knížek si člověk uvědomí, co je opravdu důležité a že i ten nejpevnější hrad se může zhroutit jako domeček z karet .

ina77
09.06.2014 4 z 5

Paráda,kniha ze života a moc hezky napsaná.
Za dva dny bylo přečteno!

čohynka
10.03.2014 5 z 5

Čtivá, líbila se mi. Nemohla a ani nechtěla jsem ji odložit, dokud ji nepřečtu..

VladkaBU
07.09.2013 5 z 5

... tento příběh byl zajímavý, stále se něco dělo, od začátku do konce. Někdy náhoda prozradí, co sami bojíme říct. Ve Veroničině příběhu jsem rozuzlení čekala takové, jaké bylo.

renataab
20.04.2013 5 z 5

Výborná kniha, čtivá. Zaujal mě děj, psychologická hloubka příběhu. Byla to moje první kniha od této autorky a pídím se po dalších. Kniha měla spád, žádná hluchá místa.

hrabenka
31.03.2013 5 z 5

Pěkné čtení,autorka opět nezklamala.

Anre3
15.03.2013 4 z 5

Je to první kniha od této autorky, kterou jsem četla. Je to pěkné čtení, určitě si ještě od autorky něco přečtu.

kika 13
21.10.2012 4 z 5

Knížka se mi četla dobře,hlavní hrdinka Anna má v jednu chvíli všechno.....zdravé děti,hodného manžela pohodu rodinných večerů a najednou přijde o muže a dcera se od ní také odstěhuje.Dala by vše aby se to změnilo,ale nejde to.

Aneleh
31.08.2012 5 z 5

Další kniha od této spisovatelky, která mě opět nezklamala. Navíc oceňuji, že se v něm dotkla neustálé nerovnoprávnosti žen. Přesně jak autorka píše: od středověku se nic nezměnilo ani v 21.století. Prostě když je muž nespokojený se svým sexuálním životem v manželství a řeší to nevěrou, je to u něj považováno za něco naprosto normálního, dokonce je často i určitým způsobem "obdivován". Když je to však žena, která je z téhož důvodu nevěrná, je uvržena do jakési odvrženíhodné samoty a i když jí nejbližší rodina a přátelé neopustí, přesto je v jejich myslích stále "na pranýři", tedy odsuzována.

1alena1
12.06.2012 4 z 5

Naprosto se ztotožňuji s hodnocením Lidky - přesně a výstižně popsané moje pocity přičtení tohoto románu ze života.

Lidka
30.05.2012 3 z 5

Je to čtení pro ženy o ženách všech věkových skupin, jak se spolu kamarádí a jak si pomáhají, jaké dovedou být ve vztahu k mužům, dětem, matkám, sestrám, kamarádkám... Taky je to o lásce a to partnerské, mateřské, sourozenecké . No a především je to o životě, jak ač se všechno jeví pohodové, se dovede změnit v nepohodu , ale taky i přesně naopak.
Četlo se to dobře, jen škoda, že se dlouho neděje nic, ale vydržte do poloviny a druhou pak přečtete se zájmem.
Vždycky si říkám, co mi kniha dala, tak tato mi dala zjištění, že lidi pořád na sebe umí být i hodní a když jde do tuha umí si pomáhat. A to není marné zjištění, což? A snad to není jen v knížkách, ale to už by bylo jiné povídání.