Dva roky prázdnin

Dva roky prázdnin https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49241/bmid_dva-roky-prazdnin-SjS-49241.jpg 4 1448 162

Jeden z nejúspěšnějších románů Vernových, který stále poutá mladé čtenáře toužící po dobrodružství. Vypráví příhody patnácti chlapců-školáků zanesených bouří na pustý ostrov a bojujících na něm o svůj život.

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Albatros (ČR)

Deux ans de vacances , 1888

Aniga
02.05.2015 3 z 5

Knihu jsem četla dost dlouho (velké až několika měsíční přestávky z důvodu času), ale příběh nebyl špatný. Z tohoto důvodu jsem jej nakonec i dočetla až do konce. Nejvíce mi zaujala stavba draka. Zatím ale pro mne je to od p. Verna nejméně zajímavý příběh.

Avatar Aang
27.04.2015 5 z 5

Vážně dobrodružné a nebezpečné prázdniny.

Iwíček
10.04.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Těším se na další autorovi knihy :)

Manunka
10.04.2015 4 z 5

První Verneovka, kterou jsem přečetla. Překvapilo mě množství zajímavých informací, které autor do příběhu zasadil. Jen si ale říkám, jak se to asi čte takovému dvanáctiletému klukovi. Nicméně příběh byl poutavý, chlapci více než stateční a vše skončilo tak jak má. Já jsem spokojená.

adax44
13.01.2015 4 z 5

zatím dobré.

Mercatino
30.12.2014 3 z 5

Knížka velmi dobře napsaná, vzhledem k tomu kdy byla napsána. Každopádně jsem přesvědčen, že zůstat chlapci na ostrově déle, všechny zvířata by tam podráždili. Osobně by jsem uvítal situování příběhu více do subtropických pásem, kde by se chlapci mohli více živit nějakými rostlinami. Jules Verne byl pravděpodobně vášnivý lovec a tuto loveckou náturu převedl i na dětičky. Např vyvraždění tuleňů je masakr dle mého i pro dospělého. Souhrnem nebýt toho střílení, knížka by byla více než použítelná pro mládež. Vykreslení charakterů je snad tou nejzajímavější casti knihy.

vitek.sk
17.11.2014 3 z 5

První Verneova kniha kterou jsem četl, když mi bylo snad 10let. Tehdy mne nadchla a upřímně řečno hlavně tím, že jsem si také přál mít dva roky prázdnin. Už tehdy mi přišlo zajímavé, že loď s dětmi na palubě měla zásoby tekutin hlavně v podobě alkoholických nápojů, což jsem jim záviděl o pár let později :-). Jinak je to ovšem zajímavý námět a pamatuji se, jak byla kniha napínavá a jak jsem se na některých místech bál. Zpětně se mi kniha už tolik nelíbí, ale na 3 hvezdy to stále je.

vlkodlaq
06.11.2014 5 z 5

když jsem poporost ze "Štorchovského věku", přešel jsem postupně na Vernea a bylo to asi to nejlepší, co jsem v té době mohl udělat. Dobrodrůžo, za které jsem se ani ve třinácti nemusel stydět :-)

Kapis
05.11.2014 5 z 5

Jako děcko jsem samozřejmě zhltal minimálně dvakrát.

SladkaK
14.10.2014 3 z 5

Tato kniha me nadchla tim, ze je vse do detailu presne popsano a ma fantazie pracovala na plne obratky. Timto se ale stava kniha narocnou, nebot v ni dostavate tolik informaci, az se to nekdy neda dlouho unest. Nicmene kniha zazivna a pekna.

Oood
27.09.2014

Četl jsem víc, jak 20 Verneovek a tahle mi přijde z nich nejzajímavější.

LucyMi
28.08.2014 5 z 5

Tot je luxusní knížka, která má velmi dramatický konec, postavy a příběh. Určitě to je jedna z nejlepších verneovek :-))

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Asi ůplně nejoblíbenější verneovka co mám doma. Tolikrát jsem si jako kluk přál být tam snimi...

moonchild
28.02.2014 4 z 5

Knihu jsem jako malá zbožňovala.Děti na pustém ostrově a dokonce dva roky.Toužila jsem po tom.

Subjektiv
27.01.2014 4 z 5

Dětičky ztroskotají na pustém ostrově, na kterém vůbec nejsou žádná technická udělátka. Je to vůbec Verneovka? No jasně, však Verneovka neznamená jenom techniku, ale taky vědění. A zdejší dětičky (a časem i dospělí) vědí leccos: jak chodit v bažinách na chůdách, jak se vznést s drakem k oblakům, jako lovit s bolasem, jak si zajistit cukr ze stromu, jak jezdit na nanduovi... Není to jen jejich vytrvalost, odvaha a fyzička, co je drží nad vodou - znalosti a zkušenosti se na přežití podílejí měrou možná ještě větší. Mimochodem, právě proto bych nedoporučil seriálovou adaptaci s písní o "volajících dálkách", protože ta si ducha Vernea neuvědomuje.
Někomu by knize mohla vadit až zarážející podobnost děje určitých pasáží s kanonickou robinsonádou, samotným Robinsonem Crusoe. Ale tu podobnost lze snadno převrátit ve prospěch Vernea slovy: "Když člověk ví, jak v divočině přežít, může být i dítětem a přežít dokáže." Víra v lidský intelekt, který umožňuje podmanit si přírodu a technický pokrok... to je pro mě Verne. Vlastně se až divím, že jsem nenarazil na nějaký štvavý článek od nějakého samozvaného ochránce přírody o jeho zhoubném působení na dětskou mysl při vší té technice a podmaňování. Ale kdo ví, třebas takových je spousta.

efka.saf
27.01.2014 5 z 5

Verneovka, která mě vždycky nejvíc inspirovala a často jsem přemýšlela, jaké by to asi bylo, kdybych se ocitla taky na ostrově s bandou mých spolužáků :). Jednoznačně je to moje nejoblíbenější Verneovka. Velmi povedená byla i rozhlasová dramatizace, kterou jsem jako dítě naprosto "žrala", a to i přes to, že z této dramatizace vlastně půlku knihy vypustili :).

TomasV.
18.12.2013 5 z 5

Spolu s Patnactiletym kapitanem (podle mne) nejctivejsi verneovka. Moc se mi v detstvi libila, stejne jako stejnojmenna pisen :-)

lenocka2013
28.11.2013 4 z 5

Veľmi dobrá kniha.

1972Sixo
23.09.2013 3 z 5

Zatiaľ jediný Verne, co som čítal asi pred štvrťstoročím. Nebolo to zlé len ma to nejako nechytlo. Neviem ci chytím do rúk ešte nejakého Vernea, hoc ich mám doma po rodičoch celú fúru.

LucyMi
11.09.2013 5 z 5

Tuto knížku právě čtu a moc se mi líbí.
Zatím o ní moc nevím, protože jsem nazačátku, ale už jsem se dozvěděla, že ztroskotali na pobřeží.
Bohužel jsem se dál nedostala, protože mi teď hodně čas chybí...