Dva roky prázdnin

Koupit

Verne v knize zpracoval napínavý příběh patnácti chlapců, kteří si vyjeli na prázdninový výlet jachtou na moře. Po zakotvení v Aucklandu na Novém Zélandu odešla posádka na břeh a loď se díky nedopatření dostala zpět na moře. Zde byla hroznou bouří zahnána k břehům pustého ostrova kdesi v jižním Pacifiku, kde ztroskotala. Tak se z městských školáků, z nichž nejmladšímu bylo osm a nejstaršímu čtrnáct let, stali robinzoni, odkázaní jen sami na sebe. Většina z nich byli Britové, nejstarší byl Američan a dva chlapci byli Francouzi. Jejich prázdninový výlet se protáhl na dlouhé dva roky. Za tu dobu si chlapci na ostrově vybudovali vzkvétající osadu, kde každý pracoval podle svých sil a schopností a podřizoval se nutné kázni. Proto mohli úspěšně čelit všem nebezpečím a překlenout i vážnou roztržku, která hrozila rozdělit osadu na dva tábory. Když na ostrově přistála skupina pirátů, podařilo se jim za pomoci dvou dospělých lidí z bývalé posádky pirátské lodi nad zločinci zvítězit a po mnohých útrapách se navrátit zpět do vlasti. V této knize Verne opět ukázal (jako v mnoha jiných svých dílech) sílu kolektivu, který je schopen dosáhnout takových výsledků, jakých by nikdy nemohl člověk dosáhnout sám....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341/dva-roky-prazdnin-341.jpg 4.4984
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Mladá fronta

Deux ans de vacances, 1888

Kniha Dva roky prázdnin

RimmerCZ
17.02.2012

Tuhle knihu jsem četl v docela ranném dětství, ale přesto mě velice zaujala. Líbilo se mi, jak si chlapci na ostrově všechno přizpůsobují obrazu svému a budují se pěkné sídlo...hned bych jim přiložil ruku k dílu!

Vecko99
20.01.2012

Verne věděl jak napsat poutavou knihu pro mládež a myslím, že v této to plně dokázal. Každý po přečtení této knihy snil o tom jaké je to mít dva roky prázdnin :)).......

jprst
07.11.2011

Když nám bylo mezi 12 -16 lety, byly pro nás verneovky opravdovým zážitkem a předmětem mnoha našich debat. A tato kniha byla na špici co do oblíbenosti.

Ellis
30.08.2011

Druhá moje oblíbená verneovka v dětství, ale nejradši jsem měla (a mám) Tajuplný ostrov. Příběh o ztracených chlapcích bez dospělých a jejich budování osady se četl dobře. Tehdy se mi líbila moc.

Remarqua
28.07.2011

Pro mne nejlepší verneovka mého dětství.

Joges
16.06.2011

Jedna z mých nej - "fantasy" knih mého dětství. Vážně je dobrá.

Alix

Pán much bude blíž realitě.

Jíťa

Vynikající román, samozřejmě. Ovšem poté, co jsem přečetla Pána much, na tuto verneovku pohlížím z trochu jiné stránky:)

Márinka

Tato verneovka mne v dětství uchvátila.

luciekla

Asi jediná knížka od Verna, kterou jsem přečetla celou a ještě mě to i celkem bavilo.