Dva roky prázdnin

kniha od:


Koupit

Verne v knize zpracoval napínavý příběh patnácti chlapců, kteří si vyjeli na prázdninový výlet jachtou na moře. Po zakotvení v Aucklandu na Novém Zélandu odešla posádka na břeh a loď se díky nedopatření dostala zpět na moře. Zde byla hroznou bouří zahnána k břehům pustého ostrova kdesi v jižním Pacifiku, kde ztroskotala. Tak se z městských školáků, z nichž nejmladšímu bylo osm a nejstaršímu čtrnáct let, stali robinzoni, odkázaní jen sami na sebe. Většina z nich byli Britové, nejstarší byl Američan a dva chlapci byli Francouzi. Jejich prázdninový výlet se protáhl na dlouhé dva roky. Za tu dobu si chlapci na ostrově vybudovali vzkvétající osadu, kde každý pracoval podle svých sil a schopností a podřizoval se nutné kázni. Proto mohli úspěšně čelit všem nebezpečím a překlenout i vážnou roztržku, která hrozila rozdělit osadu na dva tábory. Když na ostrově přistála skupina pirátů, podařilo se jim za pomoci dvou dospělých lidí z bývalé posádky pirátské lodi nad zločinci zvítězit a po mnohých útrapách se navrátit zpět do vlasti. V této knize Verne opět ukázal (jako v mnoha jiných svých dílech) sílu kolektivu, který je schopen dosáhnout takových výsledků, jakých by nikdy nemohl člověk dosáhnout sám....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341/dva-roky-prazdnin-341.jpg 4.4984
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Deux ans de vacances, 1888

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (93)

Kniha Dva roky prázdnin

Přidat komentář
RimmerCZ
17.02.2012

Tuhle knihu jsem četl v docela ranném dětství, ale přesto mě velice zaujala. Líbilo se mi, jak si chlapci na ostrově všechno přizpůsobují obrazu svému a budují se pěkné sídlo...hned bych jim přiložil ruku k dílu!

Vecko99
20.01.2012

Verne věděl jak napsat poutavou knihu pro mládež a myslím, že v této to plně dokázal. Každý po přečtení této knihy snil o tom jaké je to mít dva roky prázdnin :)).......

jprst
07.11.2011

Když nám bylo mezi 12 -16 lety, byly pro nás verneovky opravdovým zážitkem a předmětem mnoha našich debat. A tato kniha byla na špici co do oblíbenosti.

Ellis
30.08.2011

Druhá moje oblíbená verneovka v dětství, ale nejradši jsem měla (a mám) Tajuplný ostrov. Příběh o ztracených chlapcích bez dospělých a jejich budování osady se četl dobře. Tehdy se mi líbila moc.

Remarqua
28.07.2011

Pro mne nejlepší verneovka mého dětství.

Joges
16.06.2011

Jedna z mých nej - "fantasy" knih mého dětství. Vážně je dobrá.

Alix

Pán much bude blíž realitě.

Jíťa

Vynikající román, samozřejmě. Ovšem poté, co jsem přečetla Pána much, na tuto verneovku pohlížím z trochu jiné stránky:)

Márinka

Tato verneovka mne v dětství uchvátila.

luciekla

Asi jediná knížka od Verna, kterou jsem přečetla celou a ještě mě to i celkem bavilo.

5