Dva roky prázdnin

Dva roky prázdnin

Jeden z nejúspěšnějších románů Vernových, který stále poutá mladé čtenáře toužící po dobrodružství. Vypráví příhody patnácti chlapců - školáků zanesených bouří na pustý ostrov a bojujících na něm o svůj život.

Edice: Klub mladých čtenářů
Obálka: Zdeněk Mlčoch

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29423/dva-roky-prazdnin-29423.jpg 4.4883

Deux ans de vacances (1888)

Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Ran

Příběh se hezky odvíjel, takže se mi knížka četla celkem dobře.

helena8550

Takový trochu Foglar. Přesto milá kniha, hezky vykreslené různorodé povahy kluků ovlivňující jejich život na ostrově bez zbytečného kýče nebo patosu. Jediný důvod, proč dávám 4 hvězdy a ne 5 je ten, že jsem předtím přečetla Tajuplný ostrov a ten je holt o stupeň výš.

SSTknihy

Klasika, při které zapomenete na okolní svět a jediné, co si přejete je, aby při příští projížďce ztroskotala také vaše loď a i vy jste si mohli užít ty neuvěřitelně dobrodružné a báječné dva roky prázdnin.

Celestino

Jednoznačně jedna z nejlepších Verneovek. Jako malý jsem ji měl vůbec nejradši. Audio jsem mnohokrát poslouchal. Společně s hrabětem Monte Christo od Dumase, jsem právě tento příběh poslouchal stále dokola. Vždy jsem se dokázal skvěle všít do kůže chlapců, ale nikdy jsem jim nezáviděl. :)
Nejlepší byl samozřejmě konec plný zvratů, to jsem si moc užíval. Dnes mě však bije do očí ona naivita příběhu... takže když jsem teď knihu konečně přečetl, neměl jsem z toho ani zdaleka takový zážitek, jako před osmi lety u audia.
Po důkladném zvážení hodnotím 4/5.

plqa

Taky bych chtěl mít dva roky prázdnin, ale takhle bych je trávit nechtěl. Jinak je to skvělá kniha

Vesela_Veverka

Moje první kniha od Vernea. A musím říct, že to byla dobrá volba. Poučná a zároveň čtivá kniha s napínavou zápletku na konci.

raďax9

Knihu jsem si chtěl přečíst, protože jako malý jsem viděl šestidílný seriál na motivy této knihy. Román se čte velice dobře, psaní pana Verna je okouzlující a velice se mi líbí. Kniha mi přijde víc zajímavější než Robinson Crusoe.

topi80

Parádní dobrodružná kniha, skvěle přiblížené charaktery všech chlapců a poutavý příběh. A samozřejmě lodě a moře, tedy téma, které ocením téměř vždy, což je paradox, protože v tu chvilku, kdy jsem byl na projížďce na lodi po mořských vlnách na dovolené, mi moc dobře nebylo.

Palorizek85

Jako mladší jsem tuto knihu miloval, ale po několika čteních a s odstupem času to už na 5* není. Přesto klasika a myslím, že by neměla chybět žádné "dobrodružné" duši.

mahdal
16.12.2017

Je to asi sedmá kniha od Verna, kterou jsem četl. Byla vskutku napínavá, avšak určité pasáže byly zbytečně zdlouhavé. Ale musíme brát v potaz, že se jedná o knihu napsanou v 19. století, která si své místo našla i v této době. Jelikož doháním resty ze svého dětství, tak nemůžu porovnat zážitek. V porovnání s ostatními knihami, které jsem četl od tohoto spisovatel, bych knížku zařadil jako průměr. Avšak musím dodat, že dobrodružnému žánru výrazně přispěla.

žanda545
01.12.2017

Je to pěkná kniha ale ten konec (to nejnapínavější) jsem přečetla strašně rychle takže jsem z toho nic moc neměla.Ty děti měli šílené štěstí a hlavně mě překvapilo že se po těch dětech rozšířilo pátrání po celém světě.Je to opravdu pěkná kniha četla jsem ale lepší.

jani.ruzicko
25.11.2017

Verneovky jsou pro mě prostě nesmrtelné. I když dětství je už dávno v trapu, vždy se k těmto knihám ráda vrátím a nikdy se nezmění to, že právě Verneovy knihy jsou ty, které mě přivedly ke čtení vůbec. =)

Malachi
31.10.2017

Nezapomenutelná kniha s věčným příběhem... Vzpomínky na dětství jsou i vzpomínkami na Dva roky prázdnin. JM

brodequin
11.10.2017

Nejlepší dětské dobrodružství! Verna miluju. Líbí se mi styl jeho psaní, chrabrost a odvaha postav a neuvěřitelně moc se mi líbí ilustrace, které jeho knihy doprovází a dodávají jeho knihám tu nejúžasnější jiskru. :-) Knihu jsem možná četl dvakrát, ale audioknihu jsem poslouchal snad úplně každý den po několik let.

martinstefko
02.10.2017

Je to román v některých ohledech velmi naivní, v podstatě bez psychologie postav, ale se skvěle zvládnutými reáliemi a pořád uvěřitelným, dobrodružným a napínavým příběhem, který mi ukazuje, že Verne ani dnes nic neztrácí.

Christo
16.09.2017

Ani kvůli ději, ale spíš kvůli pocitu být znovu dítětem, jsem si rád tuto knížku přečetl. A nezklamala.

kiki11
31.07.2017

Už dlouho jsem si chtěla od tolik oblíbeného Julese Vernea něco přečíst, ale pořád jsem se k tomu nemohla dokopat. A pak se mi dostaly do rukou Dva roky prázdnin, které jsem dosud znala jen jako seriál, a ejhle! Objevila jsem naprosto úžasnou knížku. Musím tedy podotknout, že od zmíněného seriálu se kniha značně liší (ať už v některých postavách, věku chlapců, tak v mnoha částech děje), ale i tak má seriál něco do sebe a já ho stále řadím mezi své oblíbené.

Co se týče knihy, je psána nesmírně poutavým jazykem, takže jakmile se začtete, neodtrhnete oči dřív než na poslední stránce. To jsem si pořád říkala: „Dočtu tuhle kapitolu a jdu spát.“ A pak koukám, ono je čtvrt na dvě a za mnou dalších dvacet stran. Zkrátka, tímto řadím Julese Vernea mezi své oblíbence a s chutí se začtu do dalšího dobrodružství.

Stanenka
08.07.2017

Nechápu, proč jsem verneovky nečetla už dříve. Jsou to čtivé, napínavé, perfektně vykreslené příběhy. Už se těším na další dobrodružství a určitě si dokoupím chybějící v mé knihovně.

EpicChlubis
16.05.2017

Tohle byla moje první Vernovka a četla se mi velmi dobře, asi kvůli prostředí, které bylo velmi dobře zvoleno vzhledem k ději.
Knihu bych doporučil skoro všem čtenářům nebude, asi pro romantiky a pro lidi, kteří čtou naučnou literaturu atd....

Hanjimka
22.04.2017

Klasická kniha mého dětství. Milovala jsem Verneovky a občas se k nim vracím. Jeho vyprávění mě dokáže znova zase nadchnout.
Jak já jim v dětství záviděla...:-D

jan14s
23.03.2017

Krásná kniha, jak jsem si jako kluk přál být na ostrově s nimi.

knihomol5555458
17.03.2017

Velice čtivá, napínavá a to až do konce.

firei1980
01.03.2017

knihu právě čtu ale i když jsem teprve v půlce moc se mi to líbí :D napětí tam vůbec nechybí :D

babicka_amalka
12.02.2017

moje nejoblíbenější verneovka; zřejmě i proto, že jako každé dítě jsem toužila mít taky dva roky - a nejen dva měsíce - prázdnin ;-)

Jarda72
08.02.2017

Četl jsem tuto knihu jako malý kluk. Byl jsem překvapen, jak čtivé je to i po těch letech.
Celá kniha mě bavila a užíval jsem si dobrodružství společně s celou partou kluků. Určitě doporučuji přečíst, je to takový návrat do dětských let a to není špatné :-)

Sandik
23.01.2017

Četli jsme teď se synem. Stále stejně silné, jako kdysi...

TaLu
21.10.2016

Spolu s knihou Patnáctiletý kapitán moje nejoblíbenější verneovky. A tuto knihu jsem měla ještě o kousek raději. Dobrodružství kluků, kteří si prázdniny prodloužili na dva roky a tím vším, čím si prošli, vystudovali vlastně školu života, bylo jedinečné. Naše děti, když byly nemocné, poslouchaly stále dokola mluvenou verzi - pamatuji se, že tam zněl Marek Eben.

MirijamFrankl
08.04.2016

Nádherná kniha. Vlastně jsem si v ní našla jednu z prvních lásek, Brianta (-:
Ale nakonci jsem měla ráda i Doniphana a když málem zemřel, skoro jsem plakala.

Hedwik
20.02.2016

Krásně čtivé, milé a dětsky naivní :)

konicekbily
15.02.2016

Když jsem býval mlád, byl bych dva roky prázdnin měl rád. Aspoň jsem se k nim v této verneovce přiblížil, i když to nebyla povinná četba! V dětství jsme pořádali "expediceů do okolí rodné vísky a prázdniny byly najednou fuč. A pan Verne vystihl dokonale touhu tehdejších kluků za dobrodružstvím.