Dva roky prázdnin

Koupit

Pro patnáct chlapců, z nichž nejmladšímu bylo osm a nejstaršímu patnáct let, to měla být jen příjemná a bezpečná prázdninová plavba kolem Nového Zélandu. Jenže díky souhře nešťastných událostí jejich jachtu bez zkušené posádky bouře zahnala až k opuštěnému ostrovu, kde ztroskotali. Dokážou si obyčejní hoši z města poradit v naprosto nepříznivých podmínkách? Dva roky prázdnin je jeden z nejznámějších dobrodružných románů Julesa Verna. Příběh inspiroval mnoho dalších spisovatelů a stal se také předlohou pro několik filmů a seriálů. Kniha patří do unikátní kolekce verneovek, kterou edice Omega pro své čtenáře nachystala....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243107/big_dva-roky-prazdnin-243107.jpg 4.41168
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Omega

Deux ans de vacances, 1888

Kniha Dva roky prázdnin

PPardinio

Další velice pěkná knížka z pera J.Vernea. I v dospělosti mě bavilo číst každodenní příhody patnácti chlapců ztroskotaných na neznámém ostrově. Asi jsem se na děj koukal během čtení trochu jinak než děti, ale i já si v dětství (vlastně i v dospělosti :-) ) představoval, jaké by to bylo ztroskotat na pustém ostrově. Příběhy Brianta, Doniphana, Gordona a dalších chlapců jsem si proto živě představoval, i-když některé pasáže se dospělému čtenáři mohou zdát lehce naivní, ale to nic nemění na tom, že knížka má i po tolika letech stále co říci.

KaLiBi

Příjemná a oddechová literatura, psaná pěkným čtivým jazykem. Nejsem asi zrovna cílová skupina této knihy, ale i tak na mě udělala dobrý dojem. Jediné co bych osobně vynechala a trošku mi to narušovalo kompaktnost textu, byly návodné otázky vypravěče. Vyvolávají pocit, že je kniha vyprávěna ústně a snaží se mladé čtenáře vtáhnout do budoucího děje. Mně však přišly spíše nadbytečné.

Nora759

Super kniha!!!!!!!!!

mystar

Uzasna kniha meho mladi. Velmi ctive, zajimave a plne dobrodruzstvi, o kterem sni kazdy kluk ci holka. Je uplne jedno, jestli si ji prectete v deseti, dvaceti nebo triceti. Tato kniha bude mit pro jakehokoli ctenare vzdy sve kouzlo. Kdo nikdy nepremyslel, jake to asi je ztroskotat na pustem ostrove. Zkratka nestarnouci klasika.

Alix

Jinak jsem knihu vnímala jako dítě, jinak teď. Co jsem tehdy netrpělivě přeskakovala jako nezajímavé a nedůležité, jsem si dnes přečetla s opravdovým zájmem. Knihy dospívají občas s námi a naše priority se mění. Nic to ale nezměnilo na tom, že jsem si knihu užila a za pár let se k ní určitě zase vrátím tak, jak to dělám se všemi verneovkami. A nejen s nimi...

SputnikV

jediná Verneovka, pardon, jedna ze dvou (druhá byla Na vlnách Orinoka),, kterou jsem četl vícekrát.

Jellus

Nenapada me kniha s prihodnejsim nazvem k dnesni dobe, nez "Dva roky prazdnin". Nastesti postavy nepronasleduje zadny Cinsky virus, ani Pumpar dotaci a ani nemusi resit, ze internet treba ma spatne pripojeni.

Skupinka deti ztroskota na opustenem ostrove a je na nich, jak se s tim poperou a vyporadaji.

Kniha na me pusobi, jako krizenec Robinsona a Tajuplneho ostrova. Ale nemam to autoru vubec za zle, ba naopak.

El@D...

15 chlapců, z nichž nejstaršímu je teprve 14 let a nejmladšímu 8, ztroskotá na ostrově, na který je zanesla velká bouře. Chlapci postupně zkoumají ostrov. Jednou objeví jeskyni, ve které se zabydlí. Skupina bydlí v jeskyni, dokud neobjeví jednoho jarního dne ženu. Chlapci zjišťují, že tato žena tady ztroskotala společně s kormidelníkem jejich lodi Evansem a piráty, kteří ho zajali hned po tom, co zabili kapitána. Na ostrově tedy nejsou sami, a musí s těmito nebezpečnými piráty bojovat....

Kniha je čtivá a poutavá. Všechno se v ní dopodrobna popisuje, díky čemuž jsem si dokázala děj dobře vybavit. Příjemné čtení. Proto dávám 5 hvězd.