Dva roky prázdnin

Dva roky prázdnin https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135058/bmid_dva-roky-prazdnin-135058.jpg 4 1449 162

Osem až štrnásťroční chovanci Chairmanovho penzionátu tešia sa na dva mesiace prázdnin, ktoré strávia na mori. No ako hovorí už názov knihy z plánovaných dvoch mesiacov stanú sa dva roky prázdnin. Nevedno ako, ocitne sa loď s chlapcami na rozbúrenom mori, až ich napokon vyhodí na neznámom pobreží. Naši malí hrdinovia,takmer deti, odvážne sa postavia proti ťažkostiam, ktoré vyplývajú z ich neradostného položenia. Objavia pozostatky francúzskeho stroskotanca, usídlia sa v jaskyni, poprenášajú si z vraku lode potrebné veci, šatstvo, zásoby potravín a prispôsobia sa danému osudu. Celých dlhých dvadsať mesiacov žijú priam ako Robinson. Sú odkázaný na svoj um a šikovnosť, sami poľujú na zver, podnikajú výskumné výpravy. Nakoniec sa všetko dobre skončí a takmer po dvoch rokoch ocitnú sa v náručí milujúcich rodičov. Vďaka odvahe a usilovnosti vyviazli z nebezpečnej situácie, vyspeli v ťažkej skúške a dobrodružných príhodách tvrdej školy života, takže pri návrate boli z maličkých chlapcov už takmer veľkí a z veľkých chlapcov takmer dospelí mužovia.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladé letá

Deux ans de vacances , 1888

jan14s
23.03.2017 4 z 5

Krásná kniha, jak jsem si jako kluk přál být na ostrově s ostatními chlapci.

Edit:Po spoustě let, jsem se ke knize znovu vrátil. Bohužel, již pro mne ztratila kouzlo. Celkově musím říct, že knihy Julia Verneho jsem si vychutnával spíše jako náctiletý. Přece jen už mám něco načtené a vnímám ty příběhy jinak. Což je škoda, přemýšlím, že další knihy raději číst nebudu abych si nezničil krásné vzpomínky, které na ně mám.

knihomol5555458
17.03.2017 5 z 5

Velice čtivá, napínavá a to až do konce.

firei1980
01.03.2017

knihu právě čtu ale i když jsem teprve v půlce moc se mi to líbí :D napětí tam vůbec nechybí :D

babicka_amalka
12.02.2017 5 z 5

moje nejoblíbenější verneovka; zřejmě i proto, že jako každé dítě jsem toužila mít taky dva roky - a nejen dva měsíce - prázdnin ;-)

Jarda72
08.02.2017 5 z 5

Četl jsem tuto knihu jako malý kluk. Byl jsem překvapen, jak čtivé je to i po těch letech.
Celá kniha mě bavila a užíval jsem si dobrodružství společně s celou partou kluků. Určitě doporučuji přečíst, je to takový návrat do dětských let a to není špatné :-)

Sandik
23.01.2017 5 z 5

Četli jsme teď se synem. Stále stejně silné, jako kdysi...

TaLu
21.10.2016 5 z 5

Spolu s knihou Patnáctiletý kapitán moje nejoblíbenější verneovky. A tuto knihu jsem měla ještě o kousek raději. Dobrodružství kluků, kteří si prázdniny prodloužili na dva roky a tím vším, čím si prošli, vystudovali vlastně školu života, bylo jedinečné. Naše děti, když byly nemocné, poslouchaly stále dokola mluvenou verzi - pamatuji se, že tam zněl Marek Eben.

MirijamFrankl
08.04.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Vlastně jsem si v ní našla jednu z prvních lásek, Brianta (-:
Ale nakonci jsem měla ráda i Doniphana a když málem zemřel, skoro jsem plakala.

Hedwik
20.02.2016 4 z 5

Krásně čtivé, milé a dětsky naivní :)

konicekbily
15.02.2016 5 z 5

Když jsem býval mlád, byl bych dva roky prázdnin měl rád. Aspoň jsem se k nim v této verneovce přiblížil, i když to nebyla povinná četba! V dětství jsme pořádali "expediceů do okolí rodné vísky a prázdniny byly najednou fuč. A pan Verne vystihl dokonale touhu tehdejších kluků za dobrodružstvím.

Exit-50
09.02.2016 5 z 5

Není co dodat. Prostě skvělé čtení.

mira.l
06.01.2016 5 z 5

No co k tomu dodat? Je snad nějaký kluk, který tohle aspoň jednou nečet??:)

kalache
29.11.2015 4 z 5

...už jsem velkej,ale srdcem pořád s nimi...

TaLu
28.09.2015 5 z 5

Moje nejoblíbenější Vernerovka.
To je vlastně úžasné, když si uvědomím, že knihy nějakého autora si získaly souhrnné označení.
Autor s nekonečnou fantazií a se schopností předávat dobrodružství dalším a dalším generacím.
Zajímalo by mne, jakým způsobem by pracoval a psal v současnosti.
Kolik těch jeho snů se uskutečnilo.
A kolika dětem předal svými knihami vědomí, že je dobré se nevzdávat, že statečnost je hodná obdivu a že přátelství není jen slovo.
Díky, že jeho knihy byly součástí i mého dětství.

standoslav
21.09.2015 4 z 5

Kniha byla dobrá, napínavá.

Luccy78
10.09.2015 5 z 5

Nádherně dobrodružná Verneovka, kterou jsem opravdu milovala a četla jedním dechem! Dobrodružství, hrdinství, odvaha, síla přátelství, tajemství neznámých dálek a moří... To je přesně ono..

woodward
18.08.2015 5 z 5

Další z mých oblíbených "Podivuhodných cest". Strašně jsem záviděl klukům, kteří mohli vyrazit na "školní výlet" na škuneru (i když to dopadlo trochu jinak). Představoval jsem si, jaká by to byla paráda, kdyby do holešovického přístavu připlul takový škuner a odvezl nás na pustý ostrov...
A taky jsem se díky téhle knížce od mámy dověděl, jak se vyslovuje "Auckland".

hancijar
15.07.2015 5 z 5

Odpocinkova cetba, napinave, hezky psane. Kniha se mi libila, doporucuji si precist. Pokud vim, tak snad i patri do povine cetby, stoji za to.

miriam.w
18.06.2015

Pridávam sa k hodnoteniam - pred cca 40 rokmi jedna z najčítanejších kníh v mojej knižnici ..

Ačánek
21.05.2015 5 z 5

Stejně jako kniha cesta do středu země mě tato kniha velmi nadchla. Při jejím čtení prožíváte životy chlapců na jejich ostrově, všechny jejich dobrodružství a nebezpečí kterému několikrát museli čelit. Kniha se čte velice dobře a jakmile se do ní ponoříte nejde přestat, protože s každou stránkou se dozvídáte něco nového.
Jak jsem předpokládal kniha mě nezklamala proto 5/5