Dva roky bez prázdnin

Dva roky bez prázdnin https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9652/mid_dva-roky-bez-prazdnin-BOA-9652.jpg 4 18 6

Ne všechno je vždycky takové, jak se jeví. A ne na každou smrtelnou nemoc se umírá. Příběh o Šárce a Bohoušovi, založený na skutečných událostech, vypráví o jednom takovém zmrtvýchvstání. Není to příběh o léčitelích, kouzlech a zázracích. Je o síle a statečnosti ukryté v člověku, o důvěře v sebe a o naději, že všechno je tak, jak má být. O lidech v mezní situaci, kterým nezbývá, než použít zdravý rozum a začít zase dělat všechno tak, jak to bylo vymyšlené při stvoření. A mají úspěch, protože uvěřili v přirozenost, zbavili se strachu a naučili vďečnosti. Kdo pracuje, bývá odměněn, kdo se neničí, bývá uzdraven. Věřili byste, že je možné se při slézání z hrobníkovy lopaty usmívat? Zkuste to!... celý text

cukrovka
23.01.2018 2 z 5

Nic pro mě. Vůbec jsem se do knihy nemohla začíst a dočetla jsem ji jenom proto, že nerada nechávám knihu nedočtenou.

kuklapukla
15.01.2017 5 z 5

Tahle kniha rozhodně nezklamala. Naopak, předčila mé očekávání. Obávala jsem se toho, že ve mě bude vyvolávat špatné svědomí z toho, jak "špatně žiju", ale nestalo se tak. Přestože to není zdaleka ideální, spíš mi příběh a hlavně forma podání dodala sílu něco zlepšovat. A potom to všechno okolo, hlavně všeprostupující inteligentní humor, to je něco, co prostě u jiných knih často marně hledám.

Lzicenka
09.06.2016 5 z 5

Jestli se do knihy pustíte, pro mě byla dobrá informace, že se v ději prolínají postavy včetně přezdívek a pravých jmen, děje v minulosti i současnosti a to zcela nepředvídatelně a dá to chvíli, než si čtenář zvykne na to, o kom je zrovna řeč. Za to bych dala klidně jen 2 hvězdičky. Ale protože mám své blízké na hraně mezi životem a smrtí a vím, že jsou ochotni zkusit vše a nebo naopak nic, dávám pět hvězdiček za to, jak tu bylo vyjádřeno nepochopení od okolí, do čeho se to hrdinové pouští a také odhodlání těch, kteří podstoupili něco, o čem nevěděli, jak to dopadne, jen jim vlastně už nic jiného ani nezbylo.

KikiZ
12.06.2014 3 z 5

Tak upřímně jsem trochu rozpolcená, co si mám o knize myslet. Nemůžu říct, že by se mi četla špatně, nebo že bych se do ní nezačetla, ale něco mi tam chybělo, navíc způsob léčby a vůbec stravování hlavního hrdiny je mi tak nějak cizí a naprosto vzdálené. Ne že bych se zrovna ládovala klobásami nebo bůčkem, ale občas si ráda zobnu čokoládu nebo zmrzlinu a rozhodně tedy nemám pocit, že bych se dopouštěla něčeho strašného. Nemám ráda zanícený fanatismus, ať už se týká čehokoli. I když zase na druhou stranu, kdyby člověk umíral, a nic by nepomáhalo, asi se pak už člověk chytá všeho, každého stébla. V tomto směru tedy rozhodně nechci soudit.

zulanek
03.06.2014 3 z 5

Tato kniha pro mě byla velikým zklamáním a měla jsem problém ji dočíst.
Myšlenka dobrá,ale zpracování bez jiskry a náboje,zdlouhavá četba. Někomu možná sedne,ale já ji nepřišla na chutˇ.

escritor
27.04.2014 4 z 5

Jestli někdo začíná od nuly a má pocit, že je v tom sám, tahle kniha je rozhodně pro něho. Dokáže vám, že v těch denodenních průšvihách nejste sami, dokáže pohladit a dá vám sílu bojovat za to, co je pro vás nejcennější, i kdyby tomu ostatní lidé nerozuměli.

Jan Jícha
česká, 1980
2018  77%Ředitel a hydra
2006  76%Dva roky bez prázdnin
2015  76%Srbský deník
2007  68%Prevít na studiích
2003  85%Prevít na vysoké

Kniha Dva roky bez prázdnin je v