Dva proti Říši

Dva proti Říši https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7810/bmid_dva-proti-risi-8GP-7810.jpg 5 1572 394

Román založený na podrobném zkoumání pramenů a literatury popisuje scénu domácího odboje i exilovou vládu, výcvik parašutistů v Anglii, přípravu atentátu na Heydricha, okolnosti i situaci po něm. Nevyhýbá se líčení soukromého života hrdinů. Poskytuje realistický obraz o strukturách německé moci, zabývá se vyšetřovacími postupy gestapa. Román zaujme strhujícím dějem i výbornou psychologií postav. Vydání první.... celý text

nikittka
21.02.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, která vtáhne do děje. Nejednou mi při jejím čtení naskočila husí kůže a i slza ukápla. Toto téma mě velice zajímá, ale nejsem moc na ty knihy stylem encyklopedie co se stalo. Proto dávám plný počet a děkuji autorovi za tak úžasný kousek.

KláraHunčarová
20.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která dokáže přiblížit jednu z historických událostí naší země ve velice čtivé podobě. Za mě nejde jinak než 100%.

Ester59
17.02.2017 5 z 5

Nezapomenutelná výjimečná kniha. Nemám slov...

jindra-svita
16.02.2017 4 z 5

Pěkně dobrodružně ztvárněný příběh o atentátu na Heydricha. Doporučuji zvláště mladým lidem a těm, které odrazuje literatura faktu.

ArwenAragorn
15.02.2017 5 z 5

Zajímám se o události 2. světové války a atentát na Reinharda Heydricha k nim rozhodně patří. Kniha je napsána velmi poutavě, čtivě, snaží se držet historických a hlavně autorem nově získaných údajů. A smekám před neuvěřitelnou odvahou parašutistů i účastníků domácího odboje.Určitě stojí za přečtení!

iveta1702
14.02.2017 5 z 5

To si prostě musíte přečíst! Vlastně ne, čte se to samo. Vynikající!

pamik111
10.02.2017 5 z 5

Nejdříve jsem knihu ani nechtěla číst, ale musím říct, že tohle se Jiřímu Šulcovi opravdu povedlo. Parádně zpracovaný historický román, jako bych prožívala znovu dějiny. Jsem ráda, že vím, jací hrdinové existovali, že nasazovali svoje životy. Mnohdy nejen svoje, ale celé své rodiny. Smekám, že dokázali žít v neustálém strachu a napětí. A že měli tolik odhodlání se stavět na odpor takovým "zrůdám", přestože věděli, že jejich boj je předem prohraný. S odstupem času však nebyl marný a všechno to mělo pro budoucnost národa smysl. ♥

Gracian1964
10.02.2017 5 z 5

Áno, pripájam sa k predchádzajúcim nadšeným komentárom a hodnoteniam, nedá sa inak...skvelé spracovanie, pútavé a napínavé, taktiež poučné, od začiatku do konca...smrť fašistickým sviniam!!!

schacco
10.02.2017 5 z 5

Výborně napsaná, strhující kniha. To snad ani není historický román, nýbrž obživlá historie.

8130
31.01.2017 4 z 5

Mám možnost srovnat knihu a její čtenou verzi Ladislavem Frejem. Číst ji budu raději sama, u přednesu pana Freje,jsem spolehlivě usínala.

LenkaKa
25.01.2017 5 z 5

Moc pěkná kniha, četla jsem ji jedním dechem a při tom jsem si uvědomovala, jaká to byla strašná doba, jakou odvahu museli parašutisti ukázat.... Neumím to úplně vyjádřit, ale takovou knihu by si měli přečíst studenti v hodinách dějepisu.

martina2704
24.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha o naprosto šílené době. Výborně propracovaná psychologie postav, která věrohodně a pravdivě líčí nejen přípravy a průběh atentátu, ale i morální dilemata vysazovaných parašutistů a příslušníků domácího odboje. Souhlasím s názory, že tohle by měla být povinná četba, protože je strašné, že některým lidem jména Gabčík a Kubiš dnes už nic neříkají.

PetraBery
17.01.2017 5 z 5

Ačkoliv je téma knihy všeobecně známé, zpracování jedné z nejvýraznějších operací druhé světové války je panem Šulcem naprosto skvělé!!! Knihu jsem četla na doporučení a to můžu s klidným svědomím předat i dalším čtenářům. Vylíčení osudů hlavních hrdinů, ostatních zúčastněných i protivníků je naprosto realistické, autorovi jsem věřila každé slovo. V povinné četbě by taková kniha určitě neměla chybět.

Anim1984
11.01.2017 5 z 5

Poutave a prehledne napsana kniha o jedne z nejvyznamejsich udalosti nasich dejin. V cloveku toho po precteni zanecha spoustu k premysleni.

Petrasuvicka
07.01.2017 5 z 5

Pravda, co tvrdí popisky, že se jedná nejlepší knihu české literatury za poslední dekádu. Skutečně skvělé, strhující čtení, že ani netušíte, kdy jste vlastně s tím vlakem dorazili do cílového nádraží. Napětí je dávkované a udržované na stěží snesitelnou míru po celou dobu, včetně první kapitoly zabývající se přípravou výsadku a tréninku, který se zprvu jeví jako nejnudnější pasáž. V podstatě je, ve srovnání se zbytkem. Z popisu výslechů a postupů Reichu až mrazí v zádech, včetně přesnosti, s jakou se režisér Sean Ellis inspiroval pro svůj filmový Anthropoid.
Doporučuji i nemilovníkům válečné literatury, protože tohle je mnohem víc.

genie
17.12.2016 5 z 5

Román je napsaný tak, že by byl asi skvělý, i kdyby nebyl založen na skutečné události. Ale to, že se za každou osobou a charakterem "skrývá" skutečný reálný člověk, tomu všemu dodává neskutečnou sílu. Doporučuji!

francouz
16.12.2016 5 z 5

Toto by měla být součást povinné četby. Ano bylo to velké dilema pro ty, kteří tuto akci naplánovali, pro ty, kteří tuto akci provedli a hlavně pro ty, kteří jim doma pomáhali. Byla to jedna z mála ukázek, kdy jsme postavili výš vlast nad vlastní život.
Knížka je čtivá, a plná pohledů z obou stran, které ukazují dobu velmi surealisticky. Ano pohledy na hrdinství, ale i na zradu spolubojovníka Karla čurdy, jsou vykresleny velmi přesvědčivě a můžeme se pouze domýšlet, co bychom v podobné situaci dělali my, kteří i díky těmto hrdinům, můžeme žít v zemi, kterou velmoci uznali právě po úspěšném atentátu na nejvýše postaveného představitele nacistického německa v celé druhé světové válce.

Haen
09.11.2016 5 z 5

Výborná kniha, je to skutečně silný čtenářský zážitek. I když víte, jak to celé dopadne, stejně nemůžete přestat číst. Pokud jsem některým knihám dala pět hvězdiček, tahle by zasloužila šest. Velmi doporučuji.

Donatello
06.11.2016

Zajímavý pohled nejel na samotné provedení, ale i na psychiku postav, která hraje důležitou roli

Elleniel
01.11.2016 5 z 5

Strhující a maximálně pravdivé. Děsivá kombinace. Čteno bez dechu. Upřímný respekt autorovi!! Nemůžu se dočkat dalších knih, které ihned přidávám na seznam To Read.