Dva krůčky po mokrém písku

Dva krůčky po mokrém písku https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135892/bmid_dva-krucky-po-mokrem-pisku-erV-135892.jpg 5 254 91

Až do dvou let byla Thais úplně normální. Alespoň nic nesvědčilo o tom, že by tomu bylo jinak. Jednoho dne si však její matka na pláži všimla, že Thais chodí nejistě a vytáčí nožičku směrem ven. Zašla s ní tedy k lékaři, který jí po sérii vyšetření sdělil šokující zprávu. Její dcera trpí vzácnou genetickou nemocí, na kterou není lék, a zbývá jí jen několik měsíců života. Tehdy matka své dceři slíbí: „Budeš mít krásný život. Jiný než ostatní holčičky, ale život, na který budeš moct být pyšná.“... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Příběhy
Vydáno: , Motto

Deux petits pas sur le sable mouillé , 2010

marwinmh
07.08.2018 5 z 5

Skutečně neskutečný vykreslený náhled do života a niterních pocitů jedné rodiny, která se musí rvát se smrtelnou nemocí svých dětí.

helenkan
28.07.2018 5 z 5

Poprvé nevím co napsat. Snad jen, dech beroucí čtení.

1casper
06.07.2018 4 z 5

Přečteno za pár hodin.
Rodičovská láska je nekonečná, víc, než děti nemáme, víc prostě není....četlo se to dobře, ale už se ke knížce nikdy nevrátim.

Irsaf
08.05.2018 5 z 5

Tady uz bylo řečeno vse...

flycat
12.04.2018

Škoda že takovou péči nemohou mít všichni nemocní..........opět a zase,nevíme co máme,když žijeme zdraví se svojí rodinou:o)když máme pocit že je vše špatně, což mají skoro všichni,tak pak si člověk přečte tuto knížku, a opět se musí utvrdit v tom, že zdraví naše ,dětí a našich nejbližích je jedinné bohatství které máme.

bookcase
07.04.2018 5 z 5

Velmi silné a emočně náročné čtení. Víc ani netřeba psát. :(

perpe2a
15.01.2018 4 z 5

Dočteno. Není co říct. Slova jsou zbytečná. Bylo mi úzko a obdivuji celou rodinu, já bych to asi nezvládla.

JustWomen
20.12.2017 5 z 5

Ach, to bylo smutné, dojemné a přesto krásné čtení. Neuvěřitelné, co všechno je člověk schopen zvládnout. A obdivuji spisovatelku, že to dokázala napsat.

Riccia
24.10.2017 5 z 5

Četla jsem a dočetla jsem. Nedalo se přestat, i když to bylo opravdu hodně těžké čtení. Hodně těžko se hodnotí - těžko se hledají ta pravá slova. Řekla bych, že v předchozích hodnocení už bylo napsáno prakticky vše. Ponaučení? Važme si každého klidného a pěkného dne a děkujme denně "Bohu", když je vše v rodině jakžtakž v pořádku.

peterkovasona
23.10.2017 5 z 5

O téhle knize není co psát...

pocketka
01.10.2017 5 z 5

Zrovna jsem knihu dočetla. Tohle už bylo na mě docela moc, i když se kniha četla lehce a dala jsem jí 5 hvězd, vracet se k ní nebudu. Člověk pak moc přemýšlí, jak by takovou situaci zvládal on sám, udělal-li by něco jinak apod. Z tohoto tématu už skutečně bolí srdce.

ujunka
30.09.2017 3 z 5

Knížka se čte rychle. Ale musím se přiznat, že se mi styl psaní nelíbil. Byly i okamžiky, které mě překvapily. Třeba když autorka slibuje dceři, že si s ní vychutná každou chvilku jejího života při situaci, kdy život dcerky visí na vlásku, zpomaluje se jí dech i tep... a za dvě stránky jede celá rodinka na týden do Itálie a dcerku nechají hlídat rodinou. Jasně, nedokážu si to vůbec představit, asi museli být vyčerpaní, ale stejně.. tohle mi hlava nebrala.
Co říct na konec, přečtěte si to a buďme rádi, že máme zdravé děti.

jana4550
24.09.2017 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších a zároveň nejsmutnějších knížek, které jsem četla. Doporučuju

melien
16.09.2017 5 z 5

Obdivuji všechny tyto rodiče co se dokáží vyrovnat s těmito těžkými životními situacemi. . Ptám se sama sebe, zda bych i já dokázala v sobě najít takovou sílu bojovat a nevzdávat se?!! Možná!?? Snad!??? Važme si zdraví!!!

medlovice
15.08.2017 5 z 5

V době, kdy jsem tuto knížku četla jsem byla dlouhodobě bez pořádného přijmu, auto v servisu, konto prázdné, zato septik přeplněný ale moje zlatíčka byly zdravé a živé a já pochopila, že mám víc , že zdraví si nekoupíš a štěstí nepochází z toho co mám ale z toho s kým jsem.

Danago
26.07.2017 5 z 5

Moc smutné o to víc, že se jedná o skutečný příběh. Velice dojemný příběh plný lásky a naděje. Velmi emotivní a bolestné. Je až neuvěřitelné, jak je přes to všechno neštěstí krásný. Oba rodiče i ostatní velice obdivuji. Slzám s nelze vyhnout. Za mě zcela úžasná knížka.

Arte
23.06.2017 5 z 5

Kniha která není pro slabé povahy. Většinu knihy jsem probrečela, až jsem přes slzy na text neviděla. Je to dech beroucí příběh, který vás dojme a pomůže vám vcítit se do role rodiče, kterému umírá jeho milované dítě. Opět ale opakuji, není to pro slabé povahy. Já to nedočetla, protože to na mě bylo moc, ale ani to mi nabrání dát knize 5/5 hvězdiček. Pokud máte odvahu, doporučuji!

jarki
21.06.2017 5 z 5

Příběh o neskonale velké LÁSCE k rodině, dítěti, péči o umírající dcerušku, nádherné vztahy v tak těžkém období...

jbezda
08.06.2017 5 z 5

Tato kniha mě silně zasáhla. Často mi u čtení tekly slzy, ale nedalo se přestat a knihu jsem musela dočíst. Klobouk dolů před spisovatelkou. Není mnoho lidí, kteří by zvládli to, co ona a její rodina.

adelinka
14.04.2017 5 z 5

Aj keď to je tenká kniha, čítala sa dlho.....Obdivujem silu rodičov, ako to dokázali zvládať. Žiť a vedieť, že mi dieťa zomiera.....strašné. Silný príbeh....