Dva krůčky po mokrém písku

Dva krůčky po mokrém písku https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135892/bmid_dva-krucky-po-mokrem-pisku-erV-135892.jpg 5 254 91

Až do dvou let byla Thais úplně normální. Alespoň nic nesvědčilo o tom, že by tomu bylo jinak. Jednoho dne si však její matka na pláži všimla, že Thais chodí nejistě a vytáčí nožičku směrem ven. Zašla s ní tedy k lékaři, který jí po sérii vyšetření sdělil šokující zprávu. Její dcera trpí vzácnou genetickou nemocí, na kterou není lék, a zbývá jí jen několik měsíců života. Tehdy matka své dceři slíbí: „Budeš mít krásný život. Jiný než ostatní holčičky, ale život, na který budeš moct být pyšná.“... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Příběhy

Vydáno: , Motto

Deux petits pas sur le sable mouillé , 2010

hruskovalucie93
hruskovalucie93
16.12.2016 4 z 5

Opravdu smutný a tragický příběh. Bohužel, i takové věci se v životě dějí, jen v případě, kdy čtete takovou knížku se Vás to silně dotkne a uvědomíte si, co je v životě důležité. Velký obdiv pro sílu této rodiny.

angelak
angelak
02.12.2016 5 z 5

Moc smutný příběh - Neuvěřitelné, co je člověk schopen zvládnout . Příběh plný lásky a naděje.

verunnies
verunnies
25.04.2016 5 z 5

Ještě teď mám husinu po celém těle z tohoto příběhu podle skutečné události, o to víc se raduji z maličkostí a hlavně že mám zdravou celou rodinu...zdraví je v dnešní dbě nejdůležitější!!!

mirunda
mirunda
24.04.2016 5 z 5

Po přečtení této knihy nějak nemám slova k hodnocení.

Meluzínka
Meluzínka
28.03.2016 5 z 5

Moc smutný ale krásný příběh.

Hakl54
Hakl54
23.03.2016 5 z 5

Krásná, smutná kniha. I přes tu obrovskou tragédii vyzařuje z knihy plno lásky, porozumnění a soudržnosti rodiny, která vám dodá sílu knihu přečíst.

TerkaPS
TerkaPS
07.03.2016 5 z 5

Neuvěřitelné, co je člověk schopen zvládnout - ač na samém dně, přesto se sebere, najde sílu a jde dál. Silný příběh, silná žena. Často jsem se při čtení zastyděla, jak malicherné věci řeším a nevážím si těch správných hodnot.
Určitě by si měl přečíst každý, zvláště pak každá matka.

Renatecka
Renatecka
08.02.2016 4 z 5

Moc smutna kniha. Male deti by nemely umirat ani poznavat takove zakerne nemoci ☹.

mschmidtova
mschmidtova
16.01.2016 5 z 5

Uff, teď jsem knihu dočetla. Je to silná, emotivní kniha, nemůžu k tomu nic napsat....Nevím, jestli bych to dala, kdyby se to stalo mé rodině....

Marka76
Marka76
05.01.2016 3 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem-doporučuji.

buschka
buschka
02.01.2016 4 z 5

Po přečtení čtenář přehodnotí životní cíle, hodnoty a priority.
....musíme dodat život dnům, když už nemůžeme přidat dny životu...

milacicka
milacicka
17.12.2015 5 z 5

Velice dojemný příběh. Meli by ho čist ženy co ještě nemají deti. Protoze pro ty co uz deti maji je to neuvěřitelný. Ani si to člověk nedokáže představit jake to pro toho rodice musi byt utrpení. :(

sporran
sporran
29.07.2015 5 z 5

Opravdu silná kniha, obzvláště, když si člověk uvědomí, že toto autorka opravdu prožila. Dokázala své pocity i pocity druhých tak, jak je vnímala, popsat. Je to jedinečná kniha a opravdu moc smutná, svým neodvratným koncem. Člověk by takovu těžkou situaci těžko zvládal a navíc ji takto popsat... Přiznám se, stejně jako ostatní, že jsem měla při jejím čtení na pláži pořád slzy v očích.

Andy74
Andy74
05.03.2015 3 z 5

Neumím přesně popsat, jak mne kniha zasáhla. Myslím si, že všechny příběhy, kde figurují těžce nemocné děti ( a v tomto případě opravdu malilinkatý tvoreček) nás zaručeně chytnou za srdce. Slzy v očích jsem měla skoro pořád. A jestli můžu říct sama za sebe - to, co překonali rodiče, bych nikdy nedokázala. Nemám tolik síly.
Velmi krásný avšak krutý příběh. Díky těmto příběhům mám možnost si uvědomit, jaká bohatství mě v životě obklopují.

Raven_Black
Raven_Black
03.01.2015 5 z 5

Krásná a dojemná knížka. Moc se mi líbila.

amanda99
amanda99
24.12.2014 5 z 5

přečetla jsem a zamylela se,sama jsem maminka postiženého syna a obdivuju jak to vše zvládla,a hned dvakrát,sama jsem občas na dně sil,zajímalo by mě jak to dopadlo s druhou dcerou,hezky napsané a slzy nechyběli

amladar
amladar
02.11.2014 5 z 5

Smutné, ale krásně napsané. Jelikož je to pravdivý příběh, patří můj obdiv celé rodině spisovatelky i ostatním, kteří jí pomáhali. Doporučuji.

Ellis
Ellis
17.09.2014 4 z 5

Asi nejemotivnější skutečný příběh, který jsem kdy četla (a že jich nebylo málo). Velmi těžké čtení, to co tuhle rodinu postihlo je opravdu síla. Musela jsem se podívat dozadu na "jak dlouho ještě a kdy...", potřebovala jsem vědět, kdy to přijde. Před koncem doporučuju si dát pauzu a dočíst později, je to opravdu náročné.
Nechápu jak mohli ten rok vydržet se dívat na tak nemocné dítě...to udržování na konci mi přišlo vůči té holčičce kruté, ať to vyzní jak chce...Sice psali jak se kolem ní všichni motali, pořádali večírek "aby si i ona užila", ale jak, když matka napsala, že dcerka už nevidí,neslyší, nehýbe se, prostě nic? Naštěstí jsem nic takového neprožila, takže nemůžu žádným způsobem soudit, co dělali či nedělali. Starali se jak nejlíp mohli, velmi těžké to bylo i pro staršího syna. Celkem by mě zajímalo, jak to dopadlo s Azylis a další osud rodiny vůbec. V každém případě má rodina můj velký obdiv, dostali na sebe naloženo opravdu maximálně.
Nehodnotím, protože dávat tady hvězdičky za to, jak se mi to líbilo, tady nelze....Doporučuji odvážným.

aannyy
aannyy
12.09.2014 5 z 5

Tahle knížka byla moc smutná. Kolikrát jsem se neubránila slzám. Moc obdivuji hlavně mámu, ale můj velký obdiv má i táta, Gaspard a zbytek rodiny. Byli silní a zvládli to jak nejlíp uměli. Kdybych prožila to, co oni, nevím, jestli bych se z toho někdy dostala. Ale ano, dostala, kvůli dětem.

Ankavi
Ankavi
26.08.2014 5 z 5

Tohle je emočně velice náročná, až vyčerpávající kniha. Nešlo mi číst ji najednou, odkládala jsem ji a zase se k ní vracela, hledala sílu a naději, prožívala bolest a smutek... Skláním se před rodinami, kterým osud nadělil takovýto úděl.