Dva divoši

Dva divoši https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40823/bmid_dva-divosi-quE-40823.jpg 5 491 84

O dobrodružství dvou chlapců, kteří žili jako Indiáni a o tom co se naučili.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Two Little Savages , 1903

Bobšule
02.04.2015 5 z 5

Nádherná knížka a svým způsobem bible mého dětství. Neznám nikoho, kdo by ji četl a alespoň na chvíli nezatoužil vyrobit si vlastní luk, ušít opravdové mokasíny, nebo rovnou postavit své vlastní tee-pee a trávit v něm prázdniny. Já osobně pak hodně trpěla kvůli fatálnímu nedostatku výrů velkých u nás na chatě ve Slivenci. Velmi, velmi jsem toužila ho ulovit a vlastnoručně vypreparovat... (A Guy mě neskutečně štval!) A tak jediné, co mi zbylo jako patrně možný následek čtení této knihy, je láska k přírodě a skutečnost, že mě její pozorování snad nikdy neomrzí. Stejně jako hlavní hrdina jsem schopná se na kdovíjak dlouhou dobu zašít někam do lesa, nebo k jezírku a buď jen pozorovat, nebo si fotit či malovat, co vidím.

luboss23
31.12.2014 5 z 5

Další z knih, které mě v dětství ovlivnily. Nikdy jsem ji nevlastnil, měl jsem ji pouze půjčenou, ale strašně jsem po ni toužil. A tak jsem rád, že se mi ji zrovna před pár dny a zrovna zde, podařilo koupit. :-) Je to sice s asi třicetiletým zpožděním, ale i tak se na ni těším, jako malý kluk... ;-)

honzakral
15.11.2014 5 z 5

Naprostý základ pro každého kluka, který má vztah k přírodě...

Kapis
30.10.2014 5 z 5

Kniha, která posílila v mém životu určitý směr, lásku k přírodě a vůbec ke všemu živému, jak jen jsem ta dobrodružství hltal a snil o něčem podobném. Ta láska k přírodě a k co nejdelšímu pobytu v ní mi zůstala a snad ji předám dalším generacím.

Vlken
16.09.2014 5 z 5

´To nejlepší co jsem četl jako junior.Přečteno několikrát a stále láká

Snovač
11.09.2014 4 z 5

Poutavé dobrodružné vyprávění nejen pro malé kluky - a řekl bych dokonce zdařilá agitace pro život indiánů. Včetně mnoha užitečných rad a návodů... Setonův hrnec forever! :)

vlkodlaq
25.07.2014 5 z 5

Na tomhle jsem vyrostl a něco ze dvou divochů ve mě zůstalo dodnes..

MayB2
22.05.2014 5 z 5

Zásadní kniha na prázdniny, prožívali jsme jí tak, že došlo i na šití týpí.

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Skvělá kniha kterou čtu i několikrát do roka (taky podle toho vypadá) myslím že není třeba moc komentovat ;)

Kmotr99
14.02.2014 4 z 5

"Protože jsem poznal muka žíznivé touhy, chtěl bych vyhloubit studnu, z které by i jiní mohli pít." Nic více ke knize netřeba psát.

heavy66
07.02.2014 5 z 5

výborná kniha pro malé i velké kluky !

Ermisuck
10.11.2013 5 z 5

Mé mládí. Díky tomuto jsem začal číst.

tomvall
29.07.2013 5 z 5

Tahle kniha mne velmi ovlivnila a do značné míry určila mé směřování životem.

knihomilka
01.07.2013 5 z 5

Krása - dobrodružstvá v prírode, zvieratá, chlapčenské nadšenie, výchova podľa indiánskych hodnôt, učenie sa lesnej múdrosti... a navyše všetko okorenené vtipom. A človek tu nájde návody na výrobu takých vecí, aké by márne hľadal kdekoľvek v iných knihách alebo na internete. Detailne opísané kroky a nákresy, takže sa to dá podľa toho aj vyrobiť. A pritom nejde o odbornú knihu!

nobynoblhoch
11.04.2013 5 z 5

klasika do knihovničky každého kluka

corvo
13.11.2012 5 z 5

Příběh ostýchavého, zvídavého, bystrého a romanticky založeného chlapce, ze kterého indiánský život udělal chlapa, jenž vyhloubil studnu, aby z ní i ostatní mohli pít.

HTO
14.07.2012 5 z 5

Dva divoši od E. T. Setona a Haileyho letiště jsou jediné beletristické knihy, které kdy přečetl můj odborně úzce specializovaný bratranec. Nejlíp to pro mě vystihl Marwin: ano, ta kniha se dala i žít, a vlastně dá žít doteď – možná nebudete jako dospělí vycpávat sovy, ale jistě si můžete vést třeba deník s pozorováními z přírody. Nebo se nechat inspirovat názory starého Caleba.

Můj bratranec je neuvěřitelně šikovný, takže zvládl vyrobit cokoliv si vzpomenete. Jak krásně jsme třeba bubnovali! Experimentu s kalumetem nacpaným sušeným „tabákem" z kopřiv jsem se ale naštěstí nezúčastnil.

Ikkju
29.01.2012 5 z 5

Tak boty z kůže jsme si podle knihy udělali (nejlepší je ten fígl jak se po došití otočí naruby), pod širákem jsme taky pár nocí naspali, ale rozdělat oheň třecími dřívky se nám nepodařilo nikdy... A že jsme to zkoušeli snad stokrát... Btw Ian byl jeden z mých nejkultivovanějších dětských hrdinů...

Ellis
30.08.2011 5 z 5

Taky jedna moje oblíbená knížka v dětství, i já ráda rozdělávala ohýnek, vyřezávala ozdobné klacíky....Bylo to moc příjemné čtení a snění o dobrodružství. Myslím, že jsem ji četla víckrát.
Dnešní děti ale bohužel čtou většinou jen fantasy knihy.

minirock
30.11.-0001 5 z 5

Určitě moje nejoblíbenější knížka v mládí. Nespočítám, kolikrát jsem se k ní vrátil, aspoň na jednu, dvě kapitoly. Nádherná věc.