Dva a půl muže ve člunu

Dva a půl muže ve člunu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29339/dva-a-pul-muze-ve-clunu-29339.jpg 3 8 5

Humorná parodie na známý román Jerome Klapky Jeroma - Tři muži ve člunu.

Literatura světová Humor
Vydáno: , Naše vojsko

2 1/2 Men in a Boat , 1993

Kochy84
25.04.2020 2 z 5

Tahle kniha a já stojíme každý na jiném břehu řeky. Dílo JKJ miluju podobně jako autor, ale jeho neustálé rozbory a poznámky pod čarou mně dost lehký na nervy. Knížce chybí nějaká opravdu silná historka, když už je na historkách založená. A když už se během cesty nic neděje, mohlo se na něco zábavného vzpomínat (namátkou- příhoda se sýry ve Třech mužích taky nebyla součástí cesty, ale jen vyprávěním...).
Za mě zbytečná knížka. Chápu, proč jí autor napsal, rozumím tomu. Ale neměl to dělat.

Witta
10.03.2020 3 z 5

Knize moc neprospěly nekonečné autorovi poznámky, celkově průměr bez výraznějšího momentu.

katerina4946
09.12.2019 3 z 5

Zábavné čtení, dost ze života. Kdo rád kempuje, přespává v přírodě a vyžívá se v dobrodružných aktivních dovolených s přáteli, určitě se dost pobaví. Možná nejvíce mě pobavila situace s kotlíkem, který se ne a ne začít vařit. Postavy k sobě hezky pasují a vytváří příjemnou kombinaci k příběhu.

vydrysek1
03.02.2018 3 z 5

Samotná cesta po řece zabírá sotva polovinu knihy. Autorovy "vsuvky" po čarou jsem začal velmi brzy přeskakovat, a o moc jsem nepřišel. Celkově docela nuda, hlavně neustálá potřeba se srovnávat s původními Třemi muži na člunu.

babicka_amalka
03.05.2017 3 z 5

rozjezd dobrý, závěr už tolik ne; zejména mě velmi "štvaly" čím dál delší poznámky pod čarou, které velmi tříštily pozornost a plynulost čtení - mnohem smysluplnější (a líp by se to i četlo) by bylo je zařadit mezi běžný text; mě navnadilo možné srovnání okolí Temže v době Tří mužů a nyní - ale to se jaksi nakonec příliš nekonalo ;-)
na Jeroma to úplně nemá, ale číst se to dá;

humor

Nigel Williams
britská, 1948
1995  60%Dva a půl muže ve člunu
1996  69%Wimbledonský travič

Kniha Dva a půl muže ve člunu je v