Planoucí hvězda

Saba je odhodlaná vzít osud pevně do svých rukou a porazit DeMala. Ten se rozhodl vybudovat Nový Eden – místo, kde mají místo jen mladí a zdraví, kteří budou věrně sloužit jeho zájmům. Zároveň místo, kde ovšem nemají místo staří, nemocní ani neposlušní. A Saba by se mohla stát spoluvládkyní Nového Edenu. A DeMalo jí nabízí dokonce ještě svůdnější nabídku, které prakticky nejde odolat. Ovšem musela by zradit své přátelé i vše, v co do teď věřila. Jak se Saba rozhodne? Dokáže změnit doslova celý svět?

Cesta nikdy nebyla nebezpečnější a zrada číhá i v těch nejméně tušených místech v dech beroucím závěru trilogie Krvavá cesta.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225979/dustlands-planouci-hvezda-Wdg-225979.jpg 3.960

Dustlands (3.)

Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7447-770-6

Kniha Planoucí hvězda

Misa25

Zaver serie byl dobry, celou dobu jsem podezirala dve osoby a jedna z nich to opravdu byla...jen mi bylo lito te male...to teda...ale jinak povedena serie..

Lil30
07.12.2018

Četla jsem i lepší série z budoucnosti, ale ani tahle vůbec nebyla špatná. Poslední díl mě ale trochu zklamal. Stalo se v něm hodně situací a dej stále plynul, nedokazala jsem se od něj odtrhnout, ale právě některé z těchto věcí mě dost překvapily a pár bych vypíchla. Samozřejmě zrádce, to bylo dost překvapivé, kdo by to čekal? Pak smrti bylo dost, ale některé mi přišly zbytečné, autorka u nich mohla vymyslet lépe. A také Saba, líbilo se mi, jak postupně dospěla a uvědomovala si, jaké břímě na ní leží. Ale co mě nemile překvapilo, byla její reakce na konci. Jakto, že ji to vůbec nezasáhlo? V Pustině truchlila nad tolika životy a tohle jen tak přešla? Pro mě to byl dost uspěchaný konec a ani ne moc šťastný.

SallyL
06.03.2018

Cela tato seria nebola uplny ‘’trhak’’ , ale jednotka mala dobry potencial. Z konca som pomerne sklamana- par veci som ocakavala ako napr. to ze Tommo je Sethov syn. Smrt Emmi si myslim, ze bola uplne zbytocna. Po par strankach zomrel aj Lugh a autorka to opisala kratkymi vetami, takze mi ich smrt (najma u Emmi) neprisla nejako smutna napriek tomu, ze Emmi bola jedna z mojich oblubenych postav. Reakcia Sabi mi prisla celkom neprimerana na to, ze jej zomreli obaja surodenci. Cele tri knihy sme cakali na to, ako sa napravi ich spolocnost a nakoniec to autorka zakoncila tak, ze Saba pocas najvacsieho spadu bola zavreta v izbe a cela ta najvacsia akcia tam akosi chyba. Najvacsiou akciou pravdepodobne autorka myslela utek deti, no to zorganizovala Emmi a nie Saba. Tato akcia bola asi na 4 stranach rovno s bezdovodnou smrtou Emmi. S Emmi sa mohla autorka vyhrat, kedze bola samankou(co tam ani nemusela autorka davat), ale akonahle to zistila Saba, uz bola mrtva. A aby som nezabudla na Jacka, ktory sa velmi zmenil. Tak ako som ho mala v 1tke rada, tak tu mi bol celkom lahostajny.
Ale seria ako taka sa dobre citala, bolo tam vela akcie (niekedy mi sice prisla az umelo dana, ale kazdopadne ste sa pri nej nenudili), nebolo tam vela zdlhavych opisov autorka posuvala dej stale dopredu (co moze byt vyhoda aj nie) a napad hodnotim tiez pozitivne. Koniec uponahlany... ale pokial vas takyto styl bavi a viete privriet oci pred nedostatkami tejto trilogie, tak mozte smelo siahnut po tychto knizkach:)

andrea4315
20.03.2017

no jednička je velmi dobrá - dobře popsaný svět, silní kladní hrdinové i pořádní padouši, rozvíjející se pěkný romantický vztah a velké finále, dvojka je ala Na cestě - pořád se sice něco děje, ale nějak to ne a ne někam pořádně vést, no a trojka je spíš tak trochu krimi, což nebylo vůbec špatné, naopak to celý tento díl podrželo.
Hodnotím celou sérii, tento díl samostatně by si zasloužil hvězdy 4.

fan-dee
23.02.2017

Tak a je dočteno... Poslední díl trilogie mě bavil o trochu více, nežli díl druhý, ale oproti dílu prvnímu je to i tak velký skok dolů. Je to velká škoda, protože kdyby si pokračování udrželo kvalitu dílu prvního, mohlo se jednat o jednu z nejlepších dystopických sérií. Přesto si myslím, že i tak knihy stojí za přečtení a pro méně náročné čtenáře je můžu doporučit... :)

Baraliska
15.07.2016

Dobrá knížka, ale nelíbilo se mi na tom, že tam umřeli - Lugha i Emma. Musela jsem si u toho pobrečet. Nemohla jsem věřit svým očím, když jsem to četla. Pořád v téhle sérii někdo umíral, ale že to museli být oni?

sabulik69
05.06.2016

Velmi dobrý díl. Celá série se mi četla dobře a měla jsem to rychle přečtené.
Co můžu říct k tomuto dílu je, že mě moc dojal a měla jsem slzy v očích.
Jsem ráda, že nakonec to s Jackem dopadlo dobře, ale taky mě velmi mrzela smrt některých z postav..
Byla jsem i překvapená co všechno jsem se ke konci dozvěděla :)

steph.tey
28.01.2016

Kniha se povedla! Osudy postav mě vážně překvapily. Hlavně když jsem se dozvěděla vypravěče občasných vsuvek z neznámého mužského pohledu. Ten konec... doopravdy? Zakončení mohlo být delší, chtěla bych vědět, co by se s postavami dělo dál. A moje hodnocení? Kniha me vtáhla do děje a byla neskutečně čtivá (tak, jako i ostatní knihy v sérii). Celkový příběh a jeho podstata byla inspirativní, děsivá a hlavně pravdivá. TOTO JE KNIHA, KTEROU BY SI MĚL KAŽDÝ PŘEČÍST, ABY SI UVĚDOMIL PRIORITY A ABY LIDSTVO VĚDĚLO, ČEMU SE VYVAROVAT, PROTOŽE NÁPRAVA SE NE VŽDYCKY MŮŽE VYDAŘIT. - Filozoficky řečeno :-).

Možná jednou
Možná jednou