Krvavá cesta

Krvavá cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169508/bmid_krvava-cesta-169508.jpg 4 158 45

Dustlands série

Saba žije u Stříbrného jezera – pustiny zpustošené neustálými písečnými bouřemi – kde se její rodina snaží přežít a neustále naráží na pozůstatky dávno zaniklé civilizace Padlých. Když čtyři tajemní jezdci unesou její milované dvojče Lugha a zabijí jejího otce, Saba se vypraví osvobodit bratra a pomstít otce. Cestou potkává pestrou společnost dobrodruhů, pašeráků a samozřejmě i Jacka, úžasného a nesmírně drzého kluka. Saba během svého putování zjistí, že není slabou a bezbrannou dívkou, ale naopak skvělým bojovníkem, který má schopnost změnit deformovanou společnost zevnitř… Krvavá cesta je román plný akce, napětí a dobrodružství. Román, který vás uhrane.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Blood Red Road , 2011

Lowelllyyp
25.11.2013 4 z 5

Tahle knížka se stala zrealizovaným nápadem, který tady ještě nebyl. Putování pouští.. osobně jsem se s tím v takhle propracované míře ještě nesetkala. Opravdu jste nuceni přemýšlet nad krutostí lidí, ale taky živlů. Co všichni dělají, aby přežili, aby měli co jíst. Je to silný příběh. Když se to tak vezme, Saba měla vždycky jen a pouze svou rodinu, když jí to vzali, byla odhodlaná, dostat to zpět. Za každou cenu. Svým putováním se změnila! Z odrbané holky se stala bojovnice, plně schopna strategicky přemýšlet. Sledovat tu proměnu bylo příjemné, i když mi Saba svým chováním k sestře strašně vadila. -_-

Čte se to opravdu dobře, za pár "minut" to máte dočteno a jsou místa, kde se dá hledět s otevřenou pusou. Přesto mě Krvavá cesta neoslovila tolik, jako všechny ostatní. Na GoodReads všichni dávali 4 - 5 hvězdiček, a já zcela nechápala proč. Nudila jsem se přibližně do doby, než se tam objevil Jack, který to tak příjemně okořenil, že už i mi se chtělo číst dál a dál.

"Move fast, travel light, an never tell 'em your real name."

A ten konec .. sice se to uzavřelo, ale jakoby právě tím koncem začínal nový příběh. Druhý díl je tady každou chvíli a váhat nebudu, přečtu si ho. Sice asi za nějaký čas, ale přečtu. Jsem zvědavá. :o)

Chtěla jsem dát 3 hvězdičky. Pak jsem si uvědomila, že nemůžu. že jsou tam postavy, které si to nezaslouží. Jack, Ike - neskutečný dobrák, Ikona - další WTF moment. Pro tyhle jsem chtěla přidat půlku hvězdičky, protože to co se tam stalo bylo kruté, nefér, ale vyplatilo se. Nakonec jsem se rozhodla pro 4 hvězdičky, a to až v momentě, kdy jsem se ráno vzbudila a uvědomila si, že se mi o Krvavé cestě zdálo. Když se mi to tak vrylo pod kůži.. jen tři hvězdy to dostat nemůže.

AddieMark
20.11.2013 4 z 5

Skvělá, napínavá a čtivá kniha, která mě opravdu velmi nadchla. Nemohla jsem se dočkat, až si přečtu, co bude dál. Tahle kniha vás totiž vtáhne do děje a už nepustí. Jednodušše skvělá a zábavná kniha.

Nikolka001
26.09.2013 5 z 5

Z této knihy jsem opravdu nadšená. Když kniha vyšla, tak jsem vůbec nepřemýšlela o tom, že bych si ji jednou přečetla. Teď toho vůbec nelituji. Velmi napínavý a čtivý příběh. Děj Vás naprosto vtáhne do světa o kterém by se Vám ani ve snu nezdálo. Doporučuji! :)

MartinaF
01.09.2013 5 z 5

Nemám slov. A ani nejde pořádně popsat slovy, jak mě tahle knížka dostala. Vřele doporučuji k přečtení všem, kdo má rád dobrodružství, napětí i lásku.

Adele02
19.08.2013

Proč mají na CooBoo webu tak krátkou ukázku, že se do toho hned začtu a musím to dočíst??? Krvavou cestu musím mít!

vraždy láska smrt intriky rodina dobrodružství pro mládež únosy dětí

Moira Young
kanadská, 1959