Krvavá cesta

Krvavá cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169508/bmid_krvava-cesta-169508.jpg 4 158 45

Dustlands série

Saba žije u Stříbrného jezera – pustiny zpustošené neustálými písečnými bouřemi – kde se její rodina snaží přežít a neustále naráží na pozůstatky dávno zaniklé civilizace Padlých. Když čtyři tajemní jezdci unesou její milované dvojče Lugha a zabijí jejího otce, Saba se vypraví osvobodit bratra a pomstít otce. Cestou potkává pestrou společnost dobrodruhů, pašeráků a samozřejmě i Jacka, úžasného a nesmírně drzého kluka. Saba během svého putování zjistí, že není slabou a bezbrannou dívkou, ale naopak skvělým bojovníkem, který má schopnost změnit deformovanou společnost zevnitř… Krvavá cesta je román plný akce, napětí a dobrodružství. Román, který vás uhrane.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Blood Red Road , 2011

steph.tey
16.11.2015 5 z 5

Ó můj bože!!! Já potřebuji další knihu! Nutně! Představte si, že se vám do ruky dostane kniha, která je jako něco, na co jste závislí ( zprvu jsem chtěla napsat jako droga, až tak je to vážné:-) ) - musíte číst, dokud ji nedočtete a až ji dočtete, potřebujete více knižních stránek od této brilantní autorky. Je to tak neskutečně čtivé!! Nemohu uvěřit tomu, že tato kniha není ve světě distopií tak známá. Rozhodně je to veliká škoda! I když opakuji slova níže i já musím potvrdit, že děj ubíha neskutečně rychle, na neobyčejný styl psaní poměrně krátkých vět jsem si po chvíli zvykla a... romantika nechyběla, což mě potěšilo ( i když to trochu šlo poznat z anotace ). PANEJO, TO BYLO TAK ÚŽASNÉ!!!!! Přesvědčte se sami:-D

Mishak
20.06.2015 5 z 5

Stránky ubíhaly neskutečně rychle. Děj byl na můj vkus až moc rychlý – než jste se stačili zorientovat, už jste byli jinde. Možná to je způsobené převážně tím, že jsou v knize používány jen jednoduché věty. Kolikrát jsem křičela: „Do prčic! Nemůžeš to trochu víc rozvést?“ Ale dobře, nakonec jsem si zvykla a příběh si i užívala =).

V Hopetownu se to teprve pořádně rozjelo! Spousta informací a akce, která opravdu stála za to. A pak už příběh nabral spád až do jeho konce, který je neskutečně smutný…
Postavy jsou dosti obyčejné, ničím nevynikají. Možná proto jsem si je ihned oblíbila.
Nejvíce mě však mrzely občasné překlepy... A jednou dokonce i jiné jméno, což mě dost zmátlo, než jsem si uvědomila, že je to vlastně překlep.

Nu, nečekala jsem, že by mě příběh mohl takhle chytnout a tak moc se mi líbit. Ale jakmile jsem se začetla (a věřte tomu, dlouho to netrvalo a byla jsem na 150 stránce), nemohla jsem přestat. Příběh se mi vryl pod kůži a nějakou dobu tam určitě zůstane.

Posli
24.05.2015 4 z 5

Když střídavě čtete toto a Hru o trůny, tak vám také připadá, že autorka v životě neslyšela o souvětí. Je to jen o zvyku, po sto stránkách už jsem to nevnímala. Dala jsem této knize čtyři hvězdy a pořádně ani neumím popsat proč. Postavy? Obyčejné. Nějací záporáci, hrdinové, nějaký ten krasavec... Příběh? Vcelku dobrý. Nejvíc se mi líbila část v Hopetownu. Škoda, že autorka toto město nepopsala o něco více. Také musím poukázat na jednu část, která byla vyloženě jak z Pána prstenů, u které jsem v duchu řvala, ať si autorka vymyslí něco svého.
Co se mi tedy nejvíc líbilo? Možná to, že čtete a čtete, najednou jste za půlkou knihy a za pár minut na konci. Během toho si oblíbíte ty obyčejné postavy, děj, který se dá předem dobře odhadnout a prostředí, v kterém se nacházejí. Prostě vás to vtáhne, ani nevíte jak. Právě proto si takové knížky většinou oblíbím.

vikimi
15.02.2015 3 z 5

Nic moc :( čekala jsem od toho víc! Ale některé nápady a konkrétní scény se mi moc líbily :) I když mě to zrovna nenadchlo, budu pokračovat ve čtení zbylých dílů :)

pajka0071
11.02.2015 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla nic tak dobrodružného, tak jsem se do toho hned vžila a užívala si každou stránku. Děj je napínavý a skvěle vymyšlený. Nemám slov! :D :D!

Pedruska01
01.02.2015 5 z 5

No, co k tomu říct? Snad vše už bylo řečeno pode mnou.
Je pravda, že jak jsem knihu otevřela, měla jsem problém ji zavřít. Neskutečně čtivá věc. Neskutečně dobře napsaná a představitelná. Okamžitě dokáže vtáhnout do děje a jen tak nepustí - ovládne vás.
Hned na začátku jsem si uvědomila, že tohle nebude jen tak obyčejný příběh - a taky že ne.
S něčím podobným jsem se ještě nesetkala. Dělá mi problém to vůbec popsat slovy. Bylo to zvláštní, drsné, hezké i kruté zároveň. Ten námět? K tomu opravdu nejsou slova.
Fascinovalo mě, co všechno autorka dokázala vymyslet, jaké překážky a strasti hlavní hrdince připravit. Jakou "opravdovou" krutost popsala. Chování Miz Pinchové? Oholení hlavy? Boje v kleci? Smrt Ikea? Vážně? Nestačila jsem se divit.
Se žádnou z postav jsem neměla problém. Jack byl opravdu číslo. Dokázal oživit mrtvolnou situaci, kdy nikomu nebylo do smíchu. Byl jednoznačně úsměvný! Každopádně, nedovolím si poznámku k jedné rádoby záporné postavě: k DeMalovi. Už od první zmínky, kdy se objevil na "scéně" jsem od něj něco očekala. Toužila jsem na něj vždy někde narazit. Čekala jsem.
Autorka mu nedala moc prostoru, ale ukázal se jako někdo, koho jsem si hnedle oblíbila. Ano, četla jsem v komentářích, že se žádný milostný trojúhelník nekoná, ale já jsem stále doufala. DeMalo mi nedal pokoj. :)
Příběh skončil rádoby jako kdyby neměl mít pokračování až na pár maličkostí, proto jsem zvědavá, co bude v dalším díle. Rozhodně si ho přečtu, co nejdříve. A doufám, že DeMalo bude mít víc šancí! ;)
Doporučení!!! :)

snilek.holka
28.01.2015 5 z 5

Z téhle začínající série , mám opravdu velmi dobrý pocit! Žádný typický milostný trojúhelník, příběh je napínavý a podle mě to není ani nic okoukaného! Opravdu hodně mě to nadchlo a mám radost, že Saba není žádná typická husička :)

Andy0892
24.01.2015 4 z 5

Krvavá cesta byla jednou z knih na mém seznamu. Jsem ráda, že jsem si ji koupila. Děj je dobře napsaný, neměla jsem pocit, že bych se v něm, či postavách ztrácela. Líbil se mi i vývoj vztahu mezi sestrami. Teď jsem zvědavá na pokračování.

petulinek30
27.12.2014 5 z 5

Jedním slovem bomba.. Knížka si mě získala hned od první stránky a pak už bylo těžké odložit. Celý příběh je skvělý, jsem zvědavá co se bude odehrávat v další :)

Anysek10
21.11.2014 5 z 5

Fakt skvělá kniha měla jsem ji rychle přečtenou Saba mi přišla odvážná a tvrdohlavá, Jacka jsem si od začátku oblíbila. Kniha byla lepší než jsem čekala určitě si přečtu další díl. :333

~.Lucy.~
25.10.2014 5 z 5

Prostě....Páni.
Už dlouho se mi nestalo, že by mě kniha takhle nadchla. V téhle době málo kdy najdete originální knihu s dobrým nápadem, svižným tempem a bez nekonečné zápletky. Jenže tohle všechno je Krvavá cesta. A dokonce neobsahuje ani milostný trojúhelník.

Na knížku jsem narazila vlastně omylem. V knihovně. Ve spěchu jsem si jen rychle prolítla zadní stranu a vzala ji do ruky. A vlastně ji už nepustila. Krvavá cesta je jedna z těch knih, která vám nedá spát. Kvůli které prošvihnete ty nejlepší seriály týdne, jen aby jste si přečetli aspoň pár stránek. A to musím uznat, že je to velká pocta, jelikož většího seriálového maniaka jako jsem já jsem ještě nenašla.
K postavám. Lugha nemám ráda. Ani trošku. Leze mi na nervy. Za to ostatní postavy jsou postavy s velkým P. Kniha je svižná, ale přesto má snad každá postava něco do sebe. Napsané malinkatým písmenem na konci listu. Nevyřčené tajemství či vzpomínka zakořeněná v tom nejtmavším koutku mysli. A právě taková je hlavní hrdina Saba. Nedokonalá. Tak jak to má být. Dnešní doba je až pře idealizovaná dokonalostí. Jenže právě nedokonalost je tak přitažlivá. Protivná Emmi, kterou půlku knihy chcete zabít a tu druhou umačkat v obětí. Strašlivý Ike, ze kterého se stane sypoš století, nemluvě už ani o Ash, Eponě,Tommovi ... a samozřejmě nesmíme zapomenout na Jacka a DeMala. Ti dva jsou jako noc a den. Zima a léto. Neskutečně mě baví. Ale byl by hřích vám tady vyspoilerovat všechna úskalí této knihy. Co takhle je objevit sami? Věřte mi, nebudete litovat.

ElisR1
10.09.2014 5 z 5

Takhle knížka byla velmi příjemným překvapením. Čekala jsem, že bude dobrá, ale že až tak? Opravdu se mi líbila. Originální příběh plný akce a napětí. A Jack, toho si prostě nejde nezamilovat. Co víc si přát, snad jen druhý díl, pokud ho nemáte po ruce.

Mirkens
22.07.2014 5 z 5

Narazila jsem na ni v knihovně náhodou a rozhodně nelituju! Přečetla jsem ji jedním dechem:). Momentálně čtu druhý díl a srdce mi krvácí, když vím, jak dlouho budu čekat na závěrečný třetí...

Anne Leyyd
02.07.2014 5 z 5

Kniha ode mě získala 5 zasloužených hvězd a to i přes nějaké ty nelogičnosti, kterých jsem si při čtení ani nevšímala. Děj je svižný, nikde se nezdržuje a rozhodně nenudí.

Postavy jsou osvěžující a netypické. Romantika, akce, humor, dobrodružství a JACK! Prostě 5 hvězd :-)

Máte-li rádi dystopie, young adult a skousnete drobné chybky, pak si Krvavou cestu užijete.

paja0903
30.06.2014 5 z 5

Tahle kniha splnila všechna moje očekávání. Na každé stránce se něco děje. Hlavní hrdinka Saba se mi líbila už od začátku děje. Odhodlaná najít svého bratra i za cenu, že umře. A její mladší sestra Emmi? Jééé jak tu jsem obdivovala tak malá a statečná. Všechno v té knížce do sebe tak zapadalo, že jsem si myslela, že lepší svět už nemůže být.
Pro mě byla Saba úžasná hrdinka, obdivovala jsem jí. A jak se seznámila s Jackem - ty dva jsem si oblíbila až moc.

DračiceLaura
03.06.2014 5 z 5

Úžasný nápad. Děkuji autorce za takové čtení. Miluji tuhle knihu ve, které se lidé často chovají jako zvířata a naopak. Právě jsem se dozvěděla že je i druhý díl a hned ho musím mít.

anibeni
28.03.2014 4 z 5

Knížka byla pěkná, čtivá, napínavá... Musela jsem si chvilku zvykat na ty jasné, stručné a krátké věty, ale to byla jen chvilka.. Za mě dobrý..

Lucka.79
04.03.2014 4 z 5

Tahle kniha pro mne byla milým překvapením .... výborný námět a autorčin styl psaní také. Popisuje místa takovým způsobem, že jsem si vše dovedla živě představit, hned mě to vtáhlo do děje ...

kikizubik
17.02.2014 5 z 5

Užasná knížečka.Saba a Jack :*.
Krásně popsaný příběh s nádhernými místy.U soutoku bych se měla nádherně:3

Knihomolka Rů
01.01.2014 4 z 5

Opravdu skvělá kniha. Seba mi občas trochu lezla ne nervy svojí tvrdohlavostí, ale hodně jsem si ji oblíbila. Je to opravdu moc hezky napsaný příběh, nutilo mě to číst pořád dál a dál než jsem ji měla přečtenou. Určitě si přečtu další díl a jsem zvědavá co se stane :) Jediný koho jsem moc neměla ráda byl Lugh, nevím proč, ale Sebu mám mnohem raději a rozhodně si nemyslím, že by měla být jeho stín :D

vraždy láska smrt intriky rodina dobrodružství pro mládež únosy dětí

Moira Young
kanadská, 1959