Dusot kopyt

Dusot kopyt https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49546/dusot-kopyt-49546.jpg 5 6 1

Lassiter a jeho nejlepší přítel Borling byli nespravedlivě odsouzeni k pětadvaceti letům v jednom z nejhorších žalářů na Západě. Při pokusu o útěk je podvede jejich spojenec zvenčí a Borlinga zasáhne kulka do zad. Když se Lassiterovi konečně podaří dostat na svobodu, má už jen jediný cíl: musí vypátrat zrádce a pomstít se za všechna příkoří i za přítelovu smrt. ... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Alpress

Ambush for Lassiter

Francoa
15.12.2010 4 z 5

Je to pěkný moderní western od mladšího syna Zane Greye Lorena.Příběh je stále akční.Vztahy mezi mužem a ženou jsou moderní.Manželka nejlepšího přítele Lassitera
Borlinga,Delira je pěkná intrikánka,kam se hrabe Krásná Stantonová z knihy Ocelový oř
od jeho otce.Na přírodu a krajinu stačí jedna či dvě věty a né celé odstavce jako u otce.Příběh plyne rychle,čte se dobře,ale nemá to kouzlo příběhů Z.G.,kdy je čtenář
vtažen do příběhu a ani nevnímá,co se kolem něho děje.Stavba příběhu je stále
stejně akční a u Z.G. nejdříve pomalu,potom rychleji a ke konci strhující tempo,kdy
čtete jedním dechem.Představa charakteru a chování Lassitera je pro mně trochu
jiná,když znám dobře knihu Jezdci z purpurových stepí.Vřele doporučuji všem,kteří mají rádi akční western,ale Z.G. a ani Lassiter to není.Starší bratr Lorena,Romer Zane
Grey napsal 15 westernů s hrdiny z otcových knih.

Loren Zane Grey
americká, 1915 - 2007