Duševní a behaviorální poruchy

Duševní a behaviorální poruchy https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211147/bmid_dusevni-a-behavioralni-poruchy-pruv-cUQ-211147.jpeg 4 6 3

Podnázev: Průvodce klasifikací, nástin nozologie, diagnostika. Základní dílo dalšího rozvoje psychiatrie v České republice. Jako první přináší uceleně novou psychiatrickou klasifikaci jako základ diagnostiky. Každá choroba či klinická jednotka je doplněna autorovým zasvěceným komentářem. Psychiatrie opouští tak známé výrazy jako hysterie či maniodepresivní psychóza, na jejich místo nastupují nové termíny s přesnými a srozumitelnými diagnostickými kritérii.... celý text

hu_87
24.04.2022 3 z 5

Průměrná kniha zaměřená na klasifikaci duševních nemocí. Nenadchla mě, protože zmínit pouze diagnostická kritéria mi nepřijde dostačující.

karaliene
25.01.2022 5 z 5

Za mě nejpřehlednější speciálně psychopatologická publikace. Čtenář v ní nenajde upozornění na diagnostické špíčky a oříšky, nenajde zabíhávé etiologické teorie apod., ale najde důsledně shrnuté všechny duševní poruchy v souladu s MKN.

Zlajda95
16.02.2020

Velmi pěkná a přehledná kniha o psychopatologii. Asi největší plusem jsou komentáře k MKN a DSM.

Autorovy knížky

Petr Smolík
česká, 1948
2002  83%Duševní a behaviorální poruchy

Kniha Duševní a behaviorální poruchy je v