Střípky duší

Střípky duší https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136734/bmid_stripky-dusi-02n-136734.jpg 4 368 82

Duše série

1. díl

Lenzi slyší hlasy a má vize – vize o náhrobních kamenech, povodních a chlapci s kovově šedýma očima. Zdá se, že jí nikdo nemůže pomoci – dokonce ani její přítel Zak. Pak však potká Aldena, kluka ze svých snů, jenž jí prozradí, že ona je mluvčí – člověk schopný komunikovat s bloudícími dušemi a pomoci jim – a že on byl po celá staletí jejím strážcem. Nyní čeká Lenzi těžké rozhodnutí: Zak, nebo Alden, život, nebo smrt. Jenže čas se krátí. Zlovolná duše chce Lenzi zničit a zabije ji, jestliže se nerozhodne včas…... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Shattered Souls , 2011

kacka29
kacka29
15.02.2014 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá až do úplného konce.

angelbooks
angelbooks
08.02.2014 4 z 5

Knihu jsem některými kapitolami hltala jako o závod. Jindy ty kapitoly byly odpočinkové, ale celkově je to krásná kniha s napínavým a odpočinkovým dějem :D.
Akorát je škoda že spisovatelka nenapsala další díl ani žádné jiné knihy :/ proto nedávám plný počet bodů, i když si myslím, že kniha POTŘEBUJE pokračování :D.
Knihu i doporučuju, myslím, že jako samostatná taky není špatná :).

K.M.
K.M.
18.12.2013 2 z 5

Nevím jak u ostatních, ale když jsem tuto knihu četla měla jsem dojem, jako by spisovatelka při psaní této knihy měla někam na spěch, spousta dějů se děla v jedné kapitole ,ačkoli by se tyto děje daly dál rozvést, nicméně na druhou stranu má tato kniha zajímavý námět.

Klaris 99
Klaris 99
19.11.2013 3 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila, protože jsem na ni četla samé kladné hodnocení. Objevila jsem ji, jako jednu z mála knížek v naší městské knihovně. Měla jsem radost, že si ji můžu přečíst.,ale v mnoha věcech mě zklamala. Aldena jsem si sice oblíbila, nápad taky nebyl špatný, ale nemělo to ten šmrnc. Doufám, že to autorka nedotáhne na další díl, protože by si to úpně zkazila. Takže tentokrát za 3.

Anne Leyyd
Anne Leyyd
16.09.2013 4 z 5

Kniha mě zaujala námětem, ale nečekala jsem od ní něco extra. Po dočtení jsem si ale musela poopravit názor.

Příběh byl napsaný velice svižným stylem, až jsem se divila, jak letěl kupředu. Ty věci, které mě moc nezajímaly, byly nastíněné spíše v popisu – autorka se držela hlavní dvojice, což bylo super. Takže práce mluvčího i strážce pěkně odsýpala a nebylo nutné něco ZDLOUHAVĚ a NUDNĚ řešit.

Alden a Rose byli velmi sympatické postavy, které jsem si oblíbila, ale musím podotknout, že se ještě nedostali do toho bližšího kruhu, kde se já jako čtenář s nimi sžiju a strachy o ně si okusuju nehty.

Příběh za přečtení rozhodně stojí, protože představuje zase nový a jiný pohled do světa duchů. Celkově se mi nápad opravdu líbil, trochu mě teda štvala ta TOTÁLNÍ podřízenost ze strany strážce, ale každý svět má svá pravidla, že?

Děj nabral spád, který jsem nemohla odhadnout a to trapné klišé, kterého jsem se obávala, se nekonalo. Takže děj jsem předvídat nemohla a toho si na knihách opravdu moc cením.

Tudíž 4 hvězdy jsou podle mě opravdu zasloužené. A pevně doufám, že CooBoo vydá i pokračování. I kdyby už nebyli Alden s Rose hlavními postavami - svět rozřešení duší a strážců a mluvčích mě opravdu zaujal a ráda bych si z jeho prostředí přečetla ještě něco.

Desire_Lydon
Desire_Lydon
16.09.2013 5 z 5

Velice zajímavá knížka, mile mě překvapila :) Čekala jsem průměrnou fantasy. Líbilo se mi téma duší a mluvčích, kteří jim pomáhají vyřešit jejich trable. Na konci jsem si říkala, že jestli Aldena zabijou, tak budu brečet... Ale naštěstí ne ;) Aldena jsem si opravdu oblíbila, ale bylo mi líto i Zaka. Celkově dobrá kniha :)

Karolkoh
Karolkoh
14.09.2013 5 z 5

Neuvěřitelně nádherná a dojemná knížka... :)

zama15
zama15
20.08.2013 5 z 5

Moje neoblíbenější knížka :) Doporučuji přečíst ! :)

Marisa
Marisa
07.08.2013 5 z 5

Je zajímavé že je ta kniha pojatá jako fantasy, ale je úžasná :)

Anya
Anya
03.08.2013 5 z 5

Super kniha určitě doporučuji :)

Maybee
Maybee
04.07.2013 3 z 5

V určitých okamžicích mi připomínala Pád, který mě osobně moc nezaujal. Celkově mi kniha přišla celkem rozporuplná (a skoro měsíční pauza mezi čtením mi asi taky neprospěla) - některé pasáže se mi četly obtížně, některé dialogy mě bavily a i rozesmály. Taková oddechová kniha. Komu se Pád líbil, ani tahle ho nejspíš nezklame :)

Ellkarka
Ellkarka
28.04.2013 5 z 5

Nádherný příběh. Ze začátku jsem se trochu lekla, protože knížka začínala tím, že Lenzi slyšela hned hlasy. To mi přišlo trochu hrr.. hrr :D
Je to taková romantická duchařina. Zak, Lenzin přítel je sladkej kluk s dolíčkama, co by ji chtěl pořád chránit a pomáhat jí a na druhé straně Alden kluk, kterého milovala po celé své předešlé životy a cítila k němu pouto, které k nikomu jinému. Je těžké fandit jen jednomu :D Vím zní to až příliš sladce, ale je to krásný příběh, doporučuji.

barca14
barca14
11.04.2013 3 z 5

Zajímavá kniha, ale nezvládla mě úplně vtáhnout do děje:)

Posli
Posli
05.04.2013 4 z 5

Ze začátku mi přišly Střípky duší jako průměrná kniha nebo hůř. Říkala jsem: „Hm, duchové, hm, milostný trojúhelník…“, ale nakonec jsem se prostě do knihy začetla a zahodila jsem předsudky. Lenzi mi sice občas lezla na nervy, ale nakonec jsem si oblíbila i jí. A Alden? Stačí jediné slovo a to je prostě boží. U hlavního nápadu knížky jsem si opravdu nejdřív nebyla jistá, ale autorka se vyznamenala a neudělala z toho žádný kýč. Některé maličkosti mi sice přišly ohrané, ale nic co by knížce více ublížilo. Zak se mi za začátku líbil a nejdřív jsem byla naštvaná, že ho Lenzi opouští, ale na Aldena jsem se za chvíli přeorientovala. To mi opravdu nedělalo problém:D

Lira
Lira
19.03.2013 5 z 5

knihu jsem čekala podle anotace trochu jinou, avšak i takto se mi velmi líbila. Alden mi přirostl k srdci a celý děj, i když byl trochu jednoduchý, se vydařil.
Doporučuji.

Monicay
Monicay
16.03.2013 4 z 5

I přesto, že žánr young adult zrovna nevyhledávám (sem tam na něco takového narazím a tak to přečtu), tahle knížka se mi líbila. Lenzi se chovala rozumně, nebyla jako spousta praštěných, věčně si stěžujících a nesmyslně jednajících puberťaček, kterými se tenhle žánr většinou jenom hemží. Jediný problém mám s koncem knihy, protože jsem měla pocit, že se všechno vyřešilo nějak moc rychle a snadno. Chtělo by to ten závěr trochu víc propracovat.

MagdalenaHalow
MagdalenaHalow
08.03.2013 5 z 5

Knížka je vážně bomba. Nedokázala jsem se odtrhnout. Konečně nové téma, žádní upíři ani andělé. Jenom se mi zdálo, že kniha je moc rychle useknutá. Lenzi zahnala svého "úhlavního nepřítele" nějak moc rychle. Buď bych přidala dalších 100 stránek a nebo s tím počkala až do pokračování. Ale i tak to u mě dotáhla na 5 hvězd.

ivanhoen
ivanhoen
26.02.2013 5 z 5

K této knize jsem se dostala úplně náhodou.
Jen ze zvědavosti jsem začala číst a než jsem se nadála, už jsem byla na 3. kapitole a příběh hltala plnými doušky. Příběh Lenzi je v něčem nový, ale v něčem i starý zároveň. Lenzi, Zak a Alden hlavní postavy - milostný trojúhelník, i když nejdůležitější a ústřední dvojici tvoří Lenzi s Aldenem. Jejich emoce a vzájemné pocity jsou velmi dobře vystěžiné a popsané. Láska, ale také dávná zloba a výčitky svědomí, nenávist, pomsta, ale i přání ... v tomto příběhu najdete hodně.

Moc se mi líbí zapracování duchů, a práce pomáhat jim, do příběhu. Je to něco nového. Stejně tak se mi moc líbí oblíbené činnosti Lenzi - origami a hraní na kytaru - obojí mám také moc ráda.

Jak na začátku, tak celou dobu jsem četla s velikým zápalem a od půlky knihy se od knihy jednoduše nešlo odtrhnout. Akce, zvraty a napětí na každé stránce mě opravdu dostaly a kdybych mohla, čtu knihu asi hned teď znova od začátku.

Doufám, že má autorka v plánu pokračování. Velice ráda bych si přečetla další pokračování o Lenzi - Rose, Aldenovi, jejich vztahu i práci.

Jediná černá tečka na příběhu a knize samotné je jeho rychle vyřešený, několik let táhoucí se, spor - Lenzi a hlavního "záporáka".

ciniminisek
ciniminisek
24.01.2013 4 z 5

Pěkně začínající série. Líbilo se mi to, těším se na pokračování.

Kristie-Sophi
Kristie-Sophi
21.01.2013 5 z 5

Bylo to pěkné, semtam mi to připomínalo knihu Pád, ale tady tahle knížka byla promakanější :)
Líbily se mi Lenziiny hlášky a Aldenův profesionální postoj.
Památná věta: "Vezmi si Xanax." :D