Duše šalvěje: Šalvěj divotvorná a entheogenní zážitky

Duše šalvěje: Šalvěj divotvorná a entheogenní zážitky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139150/duse-salveje-salvej-divotvorna-a-en-139150.jpg 4 9 3

Šalvěj divotvorná je nesmírně silná psychoaktivní rostlina pocházející ze starého Mexika. V současnosti je široce dostupná jako „šamanská“ bylina a lze ji volně zakoupit prostřednictvím internetu. Kdysi záhadná a málo známá rostlina se tak zařadila mezi nejvýznamnější psychedelické látky. U příznivců entheogenů se těší zvláštní úctě díky jedinečným zážitkům, které zprostředkovává svým rychlým účinkem. Může vyvolat šamanské a hluboce mystické stavy vědomí, používá se v léčitelství, při šamanských cestách a při pokusech o duchovní vhled. Šalvěj divotvorná tedy není rostlina, se kterou by si člověk mohl jen tak zahrávat. Ska Maria Pastora, jak se někdy nazývá, není droga vhodná na večírky a nemá prakticky žádnou „zábavnou“ hodnotu. Světy, které nám šalvěj otvítá, mohou být někdy příliš složité a obtížné na to, abychom si s nimi uměli poradit, orientovali se v nich a včlenili je do našeho běžného života. Tato kniha se pokusí přiblížit nejlepší možné přístupy a praktiky v rituálním užívání této rostliny sloužící osobnímu duchovnímu rozvoji. Kniha jednoduše a srozumitelně vysvětluje základní principy tohoto potenciálně obtížného procesu – neboť teprve tehdy, když porozumíme sobě samým, můžeme pochopit vesmír, ve kterém se nalézáme.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Dybbuk

Sage Spirit: Salvia Divinorum and the Entheogenic Experience , 2007

Signorina
25.08.2019 1 z 5

Kniha pro mě byla zklamáním. Rozhodně nečekejte, že si přečtete seriózní studii. Autor má sice vzdělání i zkušenosti, ale bohužel se mu nepodařilo je zpracovat. Šalvěj má rozhodně větší potenciál, autor to úplně zabil. Že by záměr?

Pán rostlin
17.09.2015 5 z 5

Šalvěj. Na seznamu kontrolovaných substancí od roku 2011.

Eldar80
28.08.2014 2 z 5

Zatímco knihu Moudrost hub má smysl číst i pro člověka, který neuvažuje o konzumování lysohlávek, tak tahle kniha je určená pouze začínajícím uživatelům šalvěje divotvorné. Duše šalvěje je docela odlišná než Moudrost hub. Pokud očekáváte podobné sdělení, budete zklamáni, ale kniha prakticky neobsahuje žádnou teorii o vědomí. Autor pouze komentuje některé své zážitky a ukazuje jak moc je svět šalvěje odlišný od našeho. Při čtení jsem nebyl schopen se plně vcítit do autorova prožitku a tak pro mě byla kniha hlavně nudným popisem a strohým komentářem velmi intezivních zážitků nacházejících se v cizím světě šalvěje. Člověk je tak spíše informován co všechno ho může čekat. Odpojení od reálného světa je po jistou dobu skutečně značně intenzivní a prožívanou vizi nemusí psychonaut vůbec pobírat. Na překážku jsou často osobní bloky, tudíž se experimenty nedoporučují neharmonickým a nespokojeným lidem. Málo otevřená mysl a strach mohou způsobit svoje. Nechť je kniha střízlivým varováním. (Knihu jsem četl pouze jednou před 4 lety v 1/3 doby experimentování se šalvějí a je možné, že po následných zkušenostech bych možná knihu hodnotil lépe.) 60%

bylinky šalvěj

Martin W. Ball