Duše poutníka

Duše poutníka https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109034/bmid_duse-poutnika-3j1-109034.jpg 5 12 3

v rozhovoru s Janem Paulasem. Stovky odborných článků, desítky zasvěcených publikací - tak vypadá literární dílo kardinála Tomáše Špidlíka. Teprve nyní se ale otec Špidlík rozhodl mluvit také o svém osobním životě. V knize rozhovorů Duše poutníka mu byl partnerem v diskusi zástupce šéfredaktora Katolického týdeníku Jan Paulas. Kniha nás provádí Špidlíkovým životem od dětství v Boskovicích, přes studia v Holandsku, léta v Římě až po jeho jmenování kardinálem. Chybět nemůže pochopitelně ani ohlédnutí za inspirativním teologickým dílem otce kardinála, zaměřeným zejména na východní křesťanství.... celý text

Ravl
02.09.2022 5 z 5

Tomáš Špidlík během svého života udělal pro pohopení a vzájemné sblížení lidí různého vyznání víc, než všichni politici dohromady. Ty současní navíc dělají pravý opak. Moudrý a vzácný člověk.

Chesterton
16.01.2018 5 z 5

Vzácný člověk:))

Mánička178
05.01.2017 4 z 5

Zpočátku se mi kniha zdála až příliš prošpikována učenými slovy, ale po chvíli se naštěstí tento dojem poděl tatam. Tomáš Špidlík je opravdu moudrý muž, naleznete zde spoustu podnětů pro život, námětů k přemýšlení, pramenů k dalšímu čtení.
A musím podotknout, že se mi opravdu moc líbily otázky, které v knize pokládá Jan Paulas. Jsou nevšední, tisíckrát neohrané, sympatické a originální :) Určitě si ráda přečtu další knížky jak od Tomáše Špidlíka, tak od Jana Paulase :)

Autoři knihy

Tomáš Špidlík