Duše a vesmír

Duše a vesmír https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55766/duse-a-vesmir-55766.jpg 5 15 5

Psychoterapeutka a astroložka podává v díle rozbor základních stránek vztahů mezi lidmi, objasňuje Jungovou typologii, archetypy apod. a uvádí je do souvislosti s astrologickou symbolikou. Ukazuje důsledky archetypů v individuálním horoskopu pro vztah rodičů a dětí a pro partnerský a sexuální život.

ArkAngel
06.02.2024 4 z 5

Málokdo tuší, že se Jung zabýval astrologií a takhle kniha dokonale propojuje tuhle vědu s psychologií. Z různých úhlů nahlíží na vztahy, sexualitu a orientace, které společnost nebere jako normu, byť jsou tady tisíce let. Kapitola o homosexualitě je tak velmi dobře pojatá a líbí se mi, jak autorka skrze citace uvádí kapitoly nebo dokresluje různé přístupy k daným problematikám. Co mě bavilo méně jsou rozebrané příběhy různých lidí, ale chápu, proč s nimi autorka pracovala.

vodnář
24.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih z oblasti psychologické astrologie. Je napsána čtivě, zajímavě a obsahuje množství velmi důležitých informací. Považovala bych ji za téměř "povinnou četbu" pro zájemce o vážné studium astrologie. Škoda jen, že knihu již nelze v knihkupectvích koupit. Nezbývá, než se poohlédnout v antikvariátech nebo navštívit knihovnu.

Reona
24.05.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih s touto tématikou, kterou jsem četla.

Varvara
31.03.2016 5 z 5

Výtečná kniha, doporučuji všem zájemcům o psychoastrologii, ale i samotnou psychologii. Při četbě je vhodné znát horoskop svůj nebo blízkých osob. Vede k introspekci, uvědomění si svých projekcí, otevírá zajímavé pohledy - na sebe samé a v důsledku i na vztahy, které vytváříme. Partnerství, sexualita, rodiče, stín atd. Četla se mi úplně sama, styl Liz a její přístup je mi prostě blízký. Toto by se mělo vytesat do kamene:
"Teprve když dokážeme s pochopením přijmout temné stránky své vlastní povahy, dokážeme totéž i ve vztahu k rodičům. Teprve pak se nám rodiče začnou jevit jako lidské bytosti, nikoli jako zrůdy, které by bylo třeba nejprve "očistit". A teprve pak budeme moci náležitě ocenit jejich lásku a péči, kterou nám věnovali, byť by byla sebenepatrnější. Tak může dítě nechat znovu narodit své rodiče a současně si uvědomit, kolik nevyčerpatelné energie obsahují psychické obrazy rodičů. ..."

Renik
25.01.2012

Kniha se moc dobře čte a najdete zde i spoustu zajímavých souvislostí. Kniha je o tom jak se vesmír
(astrologie vlivy planet) ukazuje v naší duši (psychologie). Ke knížce se určitě budete rádi vracet jako já. Je pro začátečníky i pokročilé zájemce o esoterické obory a hlavně astrologii.