Duplíci

Duplíci https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399925/bmid_duplici-JB6-399925.jpg 4 1 1

Pohádkový příběh, který čtenáře vtáhne do kouzelného světa skřítků, kouzel a pozoruhodných stvoření. V tomhle příběhu skřítci zachrání svůj důlní svět plný drahokamů.

Literatura česká , Pohádky

Vydáno: , H.R.G.

LordBexr
LordBexr
11.05.2019 4 z 5

Kniha je poutavá a čte se jedním dechem. Děj je sice poměrně jednoduchý, určený malým dětem, ale příběh odsýpá dobrým tempem a je vyprávěný natolik poutavě, že se kniha jistě zalíbí i dospělým. Jedno malé mínus bych měl pouze k délce celého vyprávění. Kniha by si zasloužila pár stránek navíc. Svět skřítků, ve kterém se děj odehrává, nabízí řadu příležitostí, jak by se mohl děj knihy ještě více rozvinout, aniž by vyprávění ztratilo na tempu. Je příjemné, že je dění v knize protkáno vlastnoručně ilustrovanými obrázky, které jsou nejen krásné, ale hlavně perfektně celé vyprávění doplňují. Líbilo se mi, že je každý obrázek umístěný přesně tak, jak má být. Žádný z obrázků nikdy neprozradil děj předem, ale zároveň se ani nevracel k událostem, které již v knize minuly. Celkově lze tedy knihu doporučit. Bude se líbit jak malým dětem, které příběhu snadno porozumí, tak i dospělým, které zaujme tempo a kvalita vyprávění. Hezké obrázky v knize pak potěší každého.

Autorovy knížky

Jana Holanova