Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945) https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152363/bmid_dunkerque-valecny-denik-ceskosloven-UlF-152363.png 5 5 4

Kniha den po dni popisuje jednotlivé válečné akce jednotek Československé samostatné obrněné brigády, nasazené v té době u francouzského přístavního města Dunkerque. Kniha vyšla v armádním nakladatelství AVIS. Obsahuje spoustu zajímavých fotografií, které nebyly ve většině publikovány, organizaci obrněné brigády, kamufláže, označování jednotek.... celý text

jan.para
26.05.2022 5 z 5

Deník mapující činnost ČSOB v bojích u Dunkerque. V knize je také podrobný popis útočných akcí naší brigády, popis vojenské techniky, či seznamy důstojníků. Naprosto nepochopitelné jsou pro mě rozkazy v 8. května, kdy už se vědělo, že je konec války a od půlnoci platí příměří. Velitelé ovšem dali rozkaz vystřílet veškerou dělostřeleckou munici. K čemu? Vždyť už bylo konec.

Keram.mareK
19.11.2020 5 z 5

perfektně zpracovaná kniha o ČSOB u Dunkerque. Oceňuji přiložené medailony velitelů a výčet vozidel u brigády.

hoesch
04.01.2019 5 z 5

bylo to neprodejné

jakub87
24.02.2013 5 z 5

Naprosto vyjímečná kniha. Společně s knihou Cromwelly Československé brigády vám přinese spoustu informací.

druhá světová válka (1939–1945) vojenská technika druhý odboj československý zahraniční odboj Dunkerque Československá samostatná obrněná brigáda

Ivan Procházka
česká, 1966
2006  100%Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945)
2016  100%A královskou korunu měly
2009  80%Tanks Czechoslovak Independent Armoured Brigade Group
2023  %Smíšený přezvědný oddíl 1, Francie 1940

Kniha Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945) je v