Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1145 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

K_T
09.04.2024 4 z 5

Kniha přináší řadu zajímavých rad do života a spoustu myšlenek, nad kterými bychom se měli zamyslet. Je ale dobré občas číst mezi řádky, abychom správně pochopili, co si z knihy máme odnést. Ne/mít to u pr**le.

chovanec
14.01.2024 3 z 5

Na jednu stranu je to čtivá knížka, co člověku přiblíží filozofii a vnitřní hygienu, na druhou stranu je na ní vidět, že autor přečetl pár jiných knížek a jen jejich poselství takzvaně "regurgitoval" - přežvýkal a nově zabalil - a ani je neozdrojoval. Navíc knížce dal "clickbaitový" a naprosto zavádějící název.

Kristy.Seb
08.11.2023 4 z 5

Mít u prdele neznamená být lhostejný, znamená to být spokojený s tím, že jste jiný.

Kým jste, je definováno tím, pro co jste schopni se obětovat.

Naše problémy určují naše úspěchy.

Život někdy stojí za hovno a nejzdravější věcí je si to přiznat.

Ať už to vědomě rozpoznáme, či nikoliv, jsme vždy zodpovědní za naše prožitky.

Převzetí zodpovědnosti za naše problémy je daleko důležitější, protože díky nim se opravdu učíme.

Bolest, ať už jakéhokoliv druhu, je pro nás nevyhnutelná.

Všem nám jsou rozdány karty. Někdo dostane lepší než jiný. Ačkoliv je jednoduché hodit to na karty a cítit se znevýhodněni, opravdová hra tkví v našich rozhodnutích s danými kartami, v risku, který se nebojíme přijmout, a následcích, s nimiž se rozhodneme žít.

Růst je nekonečný a opakující se proces. Když se učíme něco nového, nejdeme hned ze "špatně" na "dobře". Jdeme spíše ze špatného do trošku méně špatného. Když se naučíme něco dalšího, jdeme z trochu méně špatně na ještě trochu méně špatně než předtím, a z toho na ještě trochu méně špatně než předtím a tak dále.

Selhání je cesta v před.

Zlepšení v něčem určitém je založeno na tisíci malých selhání a rozsah vašeho úspěchu je založen na tom, kolikrát jste v něčem neuspěli.

Úspěšní můžeme být opravdu jen v tom, v čem jsme ochotni i selhat. Pokud toho nejsme schopni, je nemožné uspět.

Pokud vám chybí dostatek motivace k vytvoření nějaké důležité změny ve vašem životě, dělejte něco - cokoliv, vážně - a poté použijte reakci na vaše činy jako další motivaci.

Pokud opravdu neexistuje důvod něco dělat, tak také neexistuje důvod nedělat nic.

Kniha zajímavá místy, ale nijak extra mě nenadchla.

Timkim
21.08.2023 3 z 5

Audio... Kniha není úplně pitomá, je v ní spousta zajímavých rad a postřehů, ale i spousta zbytečné vaty. Docela mě bavila i když hodně věcí přichází věkem a zkusenostmi. Stačí se jen zamyslet nad tím, proč spousta lidí řeší zbytečnosti, ve kterých se opakovaně babrají, proč řeší, že mají jen Škodovku a soused BMW, že někdo byl na dovolené a někdo ne. Stejně jednou všichni skončíme na krchově. Jsou věci důležité jako rodina a pak spousta věcí které je dobré mít u prdele. Například lidi, které neznám a jsou pro mě nedůležití. Proč nevystoupit z klasických konvencí a neříct jim do očí pravdu? Proč tlusté ženě mám tvrdit jak ji to sluší, když vypadá jako prase? Lhát se přeci nemá. Sice budete za hulváta, ale pravdomluvneho. Ale ten pocit.....

MagdaFish
07.08.2023 2 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení ... ale netuším a nechápu, co vlastně všemi těmi popsanými stránkami chtěl básník říct. Zjevně si svoje nadšené čtenáře najde, nicméně já k nim nepatřím.

Guliq
28.07.2023 4 z 5

Asi by mě nenapadlo psát komentář zrovna na tuto knihu, kdyby mě nezarazilo, že má tolik negativních hodnocení. V mém případě byla zakoupena pro teenagera se zájmem o psychologii.
Jako jednoduchý odrazový můstek pro mapování cestiček k poznávání sebe sama a orientování se ve složitostech života svůj účel naplnila na 100%.
Možná mám vyšší práh tolerance vůči vulgaritám, ale občasné použití silnějšího výrazu v textu jsem nepovažovala za samoúčelné. Útlocitnější povahy se koneckonců knize mohou vyhnout i díky nápovědě přímo v názvu.
Rozhodně se nejedná o rezignovaný či pesimistický text. Po jeho přečtení sice nebudete instantně "happy, jak dva grepy", ale rozhodně kniha víc dá, než vezme.
A hned úvodní větu o vděčnosti bych tesala do kamene.
"Vděčnost je jako vitamin D na duši. Malá dávka posílí vaši imunitu proti kravinám a zajistí silnou psychickou odolnost."

DomT
23.07.2023 5 z 5

Od knihy jsem moc nečekal. Byla poněkud slabší než jiné, které čtu. Ale i tak si zaslouží hezké hodnocení. Na víkend na chatu super. A pro někoho, kdo ještě nezná moc self help knížek bude určitě zajímavá :))

johi_murasova
18.06.2023 4 z 5

Tato kniha mě opravdu bavila! Ve spoustě věcech jsem se poznávala a uvědomila jsem si jak zažité vzorce přemýšlení a chování mám. Líbilo se mi, že je kniha napsaná přirozeně a tak jak autorovi zobák narostl. Určitě bych ji doporučila lidem, kteří ze všeho moc stresují a hodně nad vším přemýšlí, protože opravdu jen na pár věcech záleží a ostatní je třeba mít u .

Peťulka3
17.06.2023 3 z 5

Mám z toho hodně rozporuplné pocity. Něco se mi líbilo a i jsem si z toho něco vzala. Ale něco mi přišlo hodně přehnané.

Lily101
13.06.2023 4 z 5

Knihu jsem už tolikrát držela v ruce v knihkupectvíale kvůli názvu a hlavně recenzím zde, jsem knihu vždy raději vrátila do regálu, neb byla velká šance, že mi nesedne.

Uběhla nějaká doba a já si ji nakonec vypůjčila v knihovně. Za mě začátek totálně top, střed začíná uvadat a opadávat, aby následně zase nabral grády a závěr knihy je opět slabší. Avšak některé názory, myšlenky či zkušenosti Vám mohou změnit pohled na svět. Na Váš život. Některé příběhy autora mi přijdou v rozporu s jeho jinými příběhy, avšak je to americká kniha a současně se lépe čte o tom, jak autor zažil, než jak někdo naprosto neznámý (kterého autor ani nemůže jmenovat, protože mu k tomu daná osoba nedala souhlas ke sdílení s jeho/jejím jménem) něco prožil. Čímž ale nepíši, že toto autorovi promíjím; na hodnocení to je znát.

JáraTym
04.06.2023 1 z 5

Opravdu nechápu jak mohou tyto dehonestující, potupné a přehnaně vulgární rady komukoliv pomoci zlepšit svůj pohled na život. Kniha nenabízí prakticky nic co má v názvu - jen ty vulgarismy...

Adam144778
04.05.2023 4 z 5

Zajímavé myšlenky. Některé z nich jsem znal už předtím, ale je důležité si je zopakovat a připomenout. Někdy mi přišlo, že je autor buď moc pesimistickej, a nebo nemá vyšší ideály. Každopádně to nejdůležitější, co jsem si z knihy odnesl je, že zdání klame. Tuhle frázi už každý z nás slyšel, ale nikdo se nad ni vůbec nezamyslel. Ani já ne. Musím říct, že s tohle knihou, jejíž audio verzi namluvil skvěle David Prachař, jsem prožil pěkné klidné chvíle v mém lokálním lese. Mohu jen doporučit. Určitě kolem sebe má každý z nás člověka, který si tuto knihu musí přečíst.

Irikihawa
03.05.2023 5 z 5

Knihu jsem četl na doporučení jednoho bývalého kolegy, jehož myšlenky mě občas velmi zajímaly, takže jsem tušil, že půjde o zajímavé čtení. Ačkoli kniha podle názvu může působit jako veliká nadsázka, není tomu tak! Je pravda, že tak nějak jsem poselství knihy pochopil ještě dřív, než jsem se o ní dozvěděl. Je ale příjemné číst jiný pohled na to, co sám člověk pokládá za správné. Jediné, co jsem potřeboval natvrdo vidět napsané bylo, že se člověk nesmí bát, a to mi tato kniha dala! Určitě doporučuji přečíst všem, kteří jaksi tuší, že uznávají malicherné hodnoty a nechávají se jimi až moc ovlivňovat. Již mám zakoupené pokračování, takže se na něj brzy vrhnu!

holomex
22.04.2023 1 z 5

Normální cash grab. Ryzí účelový průmyslový produkt. Sepiš nějakou rádoby moudře znějící vatu, dej tomu provokativní název, vono se to bude prodávat.

Inka063
19.04.2023 5 z 5

Tak tohle napsal třicátník Člověk o víc jak generaci mladší než jsem já A proč to uměl napsat? Protože byl rozmazlenej zmetek plnej průserů, kterýho rodiče z nich netahali v domnění, co pro něj dělaji záslužnýho, ale kterýho nechali, ať se z toho vyhrabe sám. A on našel nejen dostatek zodpovědnosti, upřímnosti k sobě, sebereflexe a moudra, ale tím i své hodnoty a poznání, že ne chvilky prozářené sluníčkem a samý úspěch, zdar a uznání, ale problémy a umění se s nimi poprat z nás dělá silné osobnosti, které na sebe snad dokáží být tak nějak "hrdé" a mít aspoň trochu sebejistoty a sebeuznání. Jako by mi z duše mluvil. Etapa života nebo to, co se nám v tu chvíli zdá být to nejstrašnější, co nás může postihnout, se v konečném efektu, když to přežijeme, ukáže jako ten nejpřínosnější moment pro náš život. A když to nepřežijeme, tak se taky nic nestane, protože jsme jen malinkatej kamínek v obrovské mašinérii a nakonec umře každej.
Už jsem těch knížek o seberozvoji a osobním posunu přečetla dost. Ale ve srovnání s tímhle to byly jen rádoby chytrý kecy a knížecí rady. Mnohdy od lidí, kteří nezažili nic, s ničím se nemuseli nikdy potýkat, nic nemuseli překonávat. A tak dodneška ani neví, co je a není dobrý mít u prdele a ty svý rádoby moudra cpou do hlav ostatním, takže jim v nich udělaji ještě větší guláš a vystaví je ještě větší nejistotě a pochybám o sobě samých. Vždyť jakto, že to, co mi tu sypou do hlavy, já neumím? Ani nechápu, čím začít a jak na to mý zlepšení.
Tohle je ryze praktické, konkrétní a uchopitelné. Tady si člověk uvědomí, že není středem vesmíru a že to, co se mu děje, je úplně normální a má to tak (nebo někdy mělo) 99,9% lidí na světě. A vždycky je to jen na daném jedinci, jak se k tomu postaví a jakou za svá rozhodnutí přijme zodpovědnost.
Teď se uvažuje, že se na základkách bude vyučovat předmět na posilování duševního zdraví dětí. Tohle by byl snad jediný adept, kterého "znám", který by to mohl vyučovat. Včetně své trochu drsné a trochu vulgární formy.

GošaGoša
26.03.2023 odpad!

Ke koupi mě nalákal název. Obsah je obdobným způsobem prostoupen vulgaritami. Končím na str. 38. Netuším, co se mi autor snaží sdělit krom vlastních mindráků. Mám u pr**le, jestli na další straně dojdu k prozření. Tím je pro mě účel knihy splněn...

Vendula897
05.03.2023 2 z 5

Motivační kniha, která mě motivovala
knihu nedočíst a odložit. Byl to dárek od mé celoživotní kamarádky, proto jsem se snažila ..opravdu...Nejsem z cukru, ale tohle i na mě bylo moc. Vulgarity jsme se naučili používat v běžné, hovorové řeči, přesto...nebo právě proto si myslím, že do knih nepatří. Nebo ne v takovém množství. Za mě titulek dobrý, obsah ne až tak povedený ... co si z knihy beru? Snad jen to, že když se mě někdo zeptá, jak se mám...řeknu výborně...ať už jsem potopená v bahně třeba až po nosní dírky...

JoMia
21.02.2023 1 z 5

Jednou a stačilo. Myslela jsem, že knihu ani nedočtu. Z této knihy jsme si neodnesla vůbec nic. Jen to, že další takovou už číst nebudu. Naprostá ztráta času.

grizlinka
03.02.2023 1 z 5

Sdílím obsah předchozího komentáře. Sem tam nejaka věta,kterou by stálo za to si pamatovat jen proto abych si připomněla že už nikdy nemam cist tuto knihu

Jana_Hlus
23.01.2023

(SPOILER) Škoda papíru, negativismus a pasivita, že by měla být ta správná životní cesta? A ještě vše zabaleno ve vulgaritě a hulvátství. To asi ne...

humor psychologie nadsázka sarkasmus

Mark Manson
americká, 1984
2017  65%Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le
2020  61%Všechno je v pr**li
2020  89%Ideál
2022  74%Will
2020  80%Modely úspešného randenia

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je v

Přečtených1 715x