Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přestaňte být za každou cenu pozitivní a staňte se lepšími a spokojenějšími lidmi! Po desetiletí do nás všichni hučeli, že pozitivní myšlení a přístup jsou klíčem ke šťastnému a plnohodnotnému životu. "K čertu s pozitivismem," říká Mark Manson. "Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít." Manson argumentuje, opírajíc se o seriózní vědecký výzkum (okořeněný mnoha trefnými vtípky), že náš eventuální „lepší život“ nezáleží na schopnosti proměnit kyselou chuť citronu na slaďoučký dortík, ale že mnohem pragmatičtější je se s kyselou chutí v žaludku naučit žít. Lidské bytosti jsou omylné a mají své limity. Ne každý může být výjimečný, jsou vítězové i poražení a nemusí to být vždy jejich chyba. Manson radí, jak rozpoznat své limity a smířit se s nimi. Nejdůležitější je poznat, které věci jsou pro nás opravdu důležité – no a ty ostatní se můžeme v klidu vykašlat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351608/dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-tVt-351608.jpg 3.6183
Orig. název:

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life (2016)

Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Omega
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (52)

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele

Přidat komentář
mariva
předevčírem

Některé zajímavé myšlenky, ale na můj vkus zbytečně vulgárně vyjadřované.

Murasaki
předevčírem

Snad jen jednou jsem hodnotila knihu méně než 4 hvězdičkami, tady bohužel musím ještě níž. Knížka mě zaujala svou anotací a svým jiným pojetím "motivace". Prvních pár stran byla sranda, ale později se všechno začalo opakovat a dokonce i protiřečit, proto jsem knihu v půlce odložila a nevím, jestli se k ní ještě někdy vrátím.

Papik.21
14. dubna

Kniha se četla rychle, nicméně některé informace si protiřečily, kniha byla místy nezajímavá až nudná. Pokud si chcete přečíst knihu z kategorie osobní rozvoj, raději zvolte knihu jinou.

porcelainswan
05. dubna

Nebavilo a nebavilo. Trochu slátanina, nic objevného (pokud to ještě u motivačních knížek vůbec jde), páté přes deváté...za mě ne.

E_Lan
04. dubna

Není to skvělá kniha, ale pár mouder je k nezaplacení a tématické skutečné příběhy člověka také posouvají dále. Přesto je kupa jiných poutavějších a hlubších knih...

ANDY28
01. dubna

dávám 50%, kniha mě pobavila - je to mnohem jednodušší žít a neřešit malichernosti

Tess666
27. března

Vsichni jsme skveli, uz jen proto, ze si sami vybirame co mame a co nemame u prdele. A tuhle knihu by nikdo mit u prdele nemel.

verden
17. března

Aby som knihe len nekrivdila, priznávam, že sa mi v nej podarilo nájsť pár zaujímavých myšlienok, takže ju nemôžem ohodnotiť ako úplný odpad.

Zvyšok Markových postrehov a názorov však pôsobil ako nesúrodá zlátanina, v ktorej neraz prezentoval v podstate protichodné tvrdenia.

Ilustračné príbehy boli síce zaujímavé, ale viackrát sa mi zdalo, že ich Mark buď vôbec nepochopil alebo ich na podporu svojich tvrdení vybral veľmi nešťastne, lebo ich, skrátka, vôbec nepodporili.

Viem si predstaviť, že medzi americkou mládežou vyvolalo vyjadrenie, že nie sme všetci výnimoční, jemný otras ich svetonázorom, no v našich podmienkach je to, myslím, všeobecné prijatá pravda a nemusí nám to nikto vmietať s veľkou pompou do tváre, lebo to naozaj nevyvolá želaný efekt. Aspoň teda u mňa nie.
Len som nepochopila, prečo to v závere musel zmierniť ubezpečením, že predsa len sme všetci skvelí. Asi, že by to inak nebolo dosť americké...

Okrem toho mi prišlo fakt úsmevné, ako chlapec zo "zámožnej rodiny, kde peniaze nikdy neboli problém" o sebe tvrdí, že ho práve táto skutočnosť "v mladom veku naučila, ako málo preňho zarábanie peňazí znamená". Akože fakt...

Ďalší dôkaz, že "bestsellery" proste nie sú pre mňa a v tomto prípade som presvedčená, že kniha za svoj úspech vďačí najmä svojmu názvu. Škoda času a peňazí.

Autor knihy

Mark Manson

Mark Manson
americká, 1984

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele je:

v Právě čtených65x
v Přečtených269x
v Čtenářské výzvě52x
v Doporučených18x
v Knihotéce91x
v Chystám se číst274x
v Chci si koupit105x
v dalších seznamech2x