Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1139 270

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

tereza0684
tereza0684
25.04.2020 4 z 5

Autor má zajímé názory a vše je krásně přehledné, leccos mi utkvělo v paměti a koupě nelituji. Doporučuji všem :)

Uterox
Uterox
24.04.2020 5 z 5

Knížka se hodí jako audionahrávka např. do auta. Čtení je členěno do několika kapitol pro lepší orientaci. Skutečně oceňuji autorův přehled, co má nastudováno a načteno za příběhy, které následně poutavým příběhem vypráví. Osobně mě nejvíce zaujala Kapitola 8, ke které se pravidelně vracím (je důležité říkat ne). Základní myšlenka: Co mít lhostejné a co naopak ne. Na čem doopravdy záleží? Varuje před příliš pozitivním vidění světa, které vede k nepřijímání negativních zkušeností. Je to zajímavé pročíst si např: Svět bez stížností a pak tuto knížku. Za mě všeho moc škodí. Ty příběhy to oživují (má to dobře nastudované). Ani mě to neudivuje, že je to hit a zároveň je to "kontroverzní" a rozhodně to není pro každého. Budí to emoce. Jde k věci. Nazývá věci tak jak to cítí bez obalu (jaksi mezi řádky) bez jakýkoliv servítek a pro tu "autenticitu" si to vždy najde své čtenáře (příznivce), ale i své odpůrce přirozeně.

nicoolka25
nicoolka25
10.04.2020 4 z 5

Po knize jsem pokukovala už delší dobu, nakonec jsem se k ní dostala. Kniha se mi líbila.

hana6324
hana6324
10.04.2020 5 z 5

Knihu jsem si koupila proto, že mě zaujaly články od jejího autora (resp. jejich překlady) na webu psychologie.cz, takže mě neodradil její vulgární název. Myslím, že hlavní přínos knihy je v tom, že dokáže člověka nakopnout a otevřít mu v mnoha věcech oči, přestože vyvrací všechna klišé motivační literatury a neopírá se přitom ani o žádné náboženství. Je určená spíše "obyčejným" lidem, intelektuálové budou hledat inspiraci jinde, což je v pořádku.

Myšlenky z knihy, které mě nejvíce zaujaly:

"Touha po pozitivnějším zážitku je sama o sobě negativním zážitkem. Paradoxně přijetí negativního zážitku a zkušenosti je vlastně pozitivním zážitkem a zkušeností."

„Naše kultura dnes zaměňuje velkou pozornost s velkým úspěchem a předpokládá, že je to totéž. Ale tak to právě není.“

„Lidé se prohlašují za experty, vývojáře, vynálezce, inovátory, individualisty a kouče bez jakýchkoliv životních zkušeností. Nedělají to proto, že si myslí, jak jsou ve skutečnosti lepší než ostatní. Dělají to proto, že si myslí, jak MUSÍ BÝT LEPŠÍ k přijetí ve světě, jenž uznává pouze výjimečnost.“

Puntíkatýhrnek
Puntíkatýhrnek
08.04.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a líbila se mi...navzdory zdejším názorům a kritice, tak sama za sebe jsem se se spoustou názorů v ní uvedených ztotožnila již dávno předtím...jsem ráda, že ještě existují knihy a autoři, kteří jen slepě nekopírují hnutí New Age a další podobnou propagandu...Co se týká vulgarismů zde užitých...když si spisovatel hned v úvodu vybere za vzor Charlese Bukowskiho, tak se dá jen skutečně těžko předpokládat (alespoň ten, kdo Bukowskiho četl), že ho budou sprostá slova urážet...:-) Já v knize vidím pár životních mouder se kterými se dá skutečně lépe žít a za mne plný počet bodů...

Bara52
Bara52
07.04.2020 4 z 5

Knihu jsem dostala, do te doby jsem o ni neslysela, a vzhledem k tomu, ze jsem drive precetla nekolik knih o pozitivnim mysleni, ktere jsou jen vyhozene penize, me motivacni knihy prestaly zajimat. Ale! Mozna je to tim, ze kniha je postavena uplne naopak, nez knihy nutici vas myslet pozitivne, ucici vas prat si spravne a podobne hovadiny, kazdopadne me dost zaujala. Je prokazano - ja jsem to u sebe rozhodne prokazala - ze pokud nic neocekavate, muzete byt jen prijemne prekvapeni. Ci spise lepe, pokud jste smireni s tim, ze vas zivot stoji za h***o, zjistite, ze kdyz se tim prestanete denodenne zabyvat, nebude to tak docela pravda:)Takze za me rozhodne stoji za precteni, bud vam neda nic, nebo si z ni neco odnesete, nic horsiho se urcite nestane:)

Shindo
Shindo
31.03.2020 1 z 5

Kniha ma zaujala názvom, dlho som po nej pokukoval. Nakoniec som si ju nekúpil ale stiahol. Našťastie.

Názov ,pár dobrých myšlienok á la "nerobte si z ničoho ťažkú hlavu" a zmienka o Bukowskom v úvode sú asi jediné pozitíva tejto knihy. Zvyšok je zúfalá snaha autora byť nasilu vtipný a nadmerné, úplne zbytočné používanie vulgarizmov (akoby nimi chcel ukázať, ako veľmi má v piči).

Hoci je kniha krátka, musel som sa nútiť aby som ju prečítal, nakoniec som to vzdal. Ak budem chcieť mať v piči, radšej si prečítam Parkina. Ten sa aspoň na nič nehrá a nie je silený. Dokonca som mal chvíľu pocit, že autor ho vykráda.

Autorovi okrem tejto knihy vyšli ešte ďalšie dve - jedna o balení žien (takých tu už bolo), druhá o nádeji s podobne sileným názvom ako táto. Nepochybujem ale, že v jeho domovine jeho knihy napriek svojej "úrovni" lámu rekordy. Pre mňa osobne bola táto kniha jedna z tých, ktoré som si prečítal raz a už sa k nim rozhodne nehodlám vrátiť.

kofina
kofina
30.03.2020 3 z 5

Pozor, má poměrně zavádějící název, neboť to není motivační kniha, která vás bude doopravdy učit, jak mít všechno u prdele.. :)
Ani bych to nebrala jako naučnou literaturu, spíš jako sérii myšlenek. Některé jsou zajímavé, jiné už méně. Lepší je k tomu přistupovat jako k blogu, k něčemu, co si přečtete, popřemýšlíte nad tím a buď si z toho vezmete něco nového, nebo to necháte jen tak proplout a brzy na to zapomenete.
Netřeba se tím nechat nějak unášet, ale zároveň bych to úplně nehanila.

oblakaknih
oblakaknih
19.03.2020 1 z 5

Tahle kniha mě zaujala především svým názvem. Potom bylo docela vidět i na instagramu, takže jsem se rozhodla, že se do ní pustím.
Neměla jsem sice nijak velká očekávání, spíš žádná, ale přesto jsem neuvěřitelně zklamaná.
Na začátek chci ale přiznat, že tento názor je hodně subjektivní. Kniha mi nesedla a je mi jasné, že si své čtenáře najde. Já ji (za sebe!) bohužel nemůžu doporučit.
Co knih o osobním rozvoji týče, moc jsem jich nepřečetla. Z toho důvodu taky nemůžu posoudit, zda je zpracování této knihy originální. Mně zpracování nesedlo vůbec.
Tento životní "mám všechno u pr ** le styl" asi nikdy nebude pro mě, protože některé názory v knize mi přišly nesmyslné a dost mě štvaly.
Myslela jsem si, že mi kniha dá víc. Už před delší dobou jsem se naučila určité věci ignorovat, ale troufám si říct, že kdybych knihu četla předtím, vůbec by mi v tom nepomohla.
Celé mi to přišlo jako neutříděná spousta myšlenek, které se tak nějak opakovaly.
Sice jsem tam našla pár vtipných hlášek a vět, ale nebylo jich dost.
Kniha mi navíc způsobila docela velkou čtecí krizi, což o ní taky dost vypovídá.
Pokud jste knihu ještě nečetly, ale čeká ve vaší poličce na přečtení, nenechejte se tímto názorem odradit. Nechci říkat, že je kniha špatná, jen mi nesedla.

houbaaa
houbaaa
11.03.2020 1 z 5

Název zavání něčím jiným, než kniha ve skutečnosti je. Pokud jste nikdy nečetli knihu nebo článek o pozitivním myšlení, pak Vás možná zaujme. Jinak si myslím, že jsou na trhu daleko lepší tituly s podobnou tématikou. Ale zajímá to někoho?

Abigale
Abigale
10.03.2020 5 z 5

Napsáno s nadhledem.

BaS1972
BaS1972
05.03.2020 1 z 5

Kniha na mě působí tak nějak jako neohoblované prkno nahrazující poličku v jinak pěkné a řemeslně dobře vyvedené skříni. Svůj účel snad splní....
Dílko obsahuje řadu zajímavých myšlenek, čtenář je však bohužel nucen k nim klopýtat přes hory vulgarismů, a bohužel i cestami zcela nepolíbenými jazykovou korekturou. Je smutné, když namísto nad obsahem knihy přemýšlíte o smyslu vět...

Analady
Analady
04.03.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem vůbec neměla v úmyslu číst. Ačkoliv jsem na ni docela často narážela, odrazoval mě její název (mimochodem ten je celkem zavádějící, protože o tom kniha opravdu není... byť na začátku tento obrat autor párkrát použije). Čekala jsem, že to bude nějaká vulgární a povrchní slátanina. Nakonec si ke mně přeci jen cestu našla. A musím říct, že mě celkem příjemně překvapila. Podle mě udělal autor chybu, že použil naprosto zbytečně mnoho vulgarismů. Fakt nechápu, proč měl tu potřebu. Ale když pominu tuto vadu na kráse, tak musím uznat, že není vůbec špatná a stojí za přečtení. Pro ty, kterým vadí vulgarismy, doporučuji přečíst knihu ve slovenštině. Tam byl překladatel mnohem umírněnějši.

Vakalik
Vakalik
02.03.2020 2 z 5

Co tohle mělo být? Souhrn autorových názorů, návod na pozitivní myšlení nebo touha za každou cenu napsat knihu a výsledek mít u prdele? Za mě nečtivá, zbytečná kniha. Neříkám, že některé myšlenky nebyly dobré. Opět jsem se nechala nalákat na tipy knižních Instagramů.

macka87
macka87
29.02.2020 4 z 5

Pre mna prvá dočítaná knižka tohto typu. Tiež som si z nej vzala len niektoré veci, ale definitívne obsahovala dobré nápady na zamyslenie. Páčilo sa mi najmä: “Don’t hope for a life without problems. There is no such thing. Instead, hope for a life full of good problems.” a tiež to, že byť priemerným vlastne vôbec nie je zlé. Je fakt, že dnes si veľa ľudí myslí, že predsa musia byť v niečom výnimoční, a snaha dosiahnuť to ich potom zbytočne ničí.

bara9550
bara9550
28.02.2020 1 z 5

Hrozný, to se vážně nedalo číst.
Hodně převládající vulgarizmy a důraz na konkrétní negativní vlivy mě vlastně dohnaly k tomu, že jsem knihu nedočetla.
A víte co? Mám to u pr**le.

Díky Marku.

Sima1207
Sima1207
26.02.2020 1 z 5

První dvě kapitoly byli dobré, ale co se týče dalších, tak to byla nuda. K přečtení jsem se musela hodně přemlouvat. Vůbec mě to nezaujalo.

Rouz80
Rouz80
25.02.2020 1 z 5

Za me zklamani. Asi jsem od knihy cekala vice. Precetla jsem jiz nekolik knih o dnes tak popularnim pozitivnim mysleni, tady jsem se tesila, ze se na to autor podiva z jine stranky, ale nicim mne neprekvapil. Zacatek byl zajimavy, od pulky to zacala byt nuda. Nic noveho, co by clovek nevedel a nejaky opravdovy navod, jak mit veci u p...dele jsem se nedozvedela.

MartinkaSl
MartinkaSl
24.02.2020 3 z 5

Má první kniha tohoto typu.

Ze začátku knihy jsem byla z knihy rozpačitá. V něčem jsem s autorem souhlasila a v něčem jsem si ťukala na čelo.

Zhruba v polovině mě kniha začala bavit, ale poslední asi 2 kapitoly mne pohltily. Hlavně ta poslední.

Nelíísek
Nelíísek
22.02.2020 3 z 5

Mám takové rozpolcené názory k této knize. Na jednu stranu jsem kapitoly kdy si řeknete "vždyť on má vlastně celkem pravdu.. " a potom " co?! ten chlap je asi padlej na hlavu".

Není to asi čtení pro každého, samotná jsem se k téhle knížce dostala tak že mě prostě zaujal ten název, no koho by nezaujal že ano..

To že jsem si z téhle knihy nic neodnesla bych lhala ale není to ani nějaký klenot který by si měl každý přečíst.

humor psychologie nadsázka sarkasmus

Mark Manson
americká, 1984
2017  65%Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le
2020  61%Všechno je v pr**li
2020  89%Ideál
2022  76%Will
2020  80%Modely úspešného randenia

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je v

Přečtených1 710x