Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1146 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

JP
21.02.2021 3 z 5

Platforma, díky které jsem se k Markovi dostal byl youtube. Poslouchal jsem týpka, kterej začal dělat spoustu sympatických a někdy i zajímavých point... a zničehonic se z něj vyklubal autor téhle, mnou roky přehlížené, knihy (osobní rozvoj prakticky nečtu). A i když "se to dá", youtube mu podle mě svědčí lépe. Nepochybuju o tom, že ještě bude dlouho psát podobné příručky, protože má smlouvu... ale i přes množství dobrých rad mi přijde, že krom faktu, abyste prostě přijali život, jakej je a nehonili se tolik za falešnými cíli, které si vytyčila víc společnost, než vy, tu Mark tak nějak mele pořád jedno a totéž a ve výsledku z toho plně funkční knihu nevyždíme.

saryk93
09.02.2021 2 z 5

Kolem této knihy jsem dlouho chodila a přemýšlela, zda ji mám zkusit, či ne. Nakonec jsem ji přečetla a bohužel musím dodat, že celkem stěží. Spoustu stránek jsem musela číst několikrát, protože mi myšlenky skákaly od jednoho k druhému, nedokázala jsem se soustředit. Kniha obsahuje šílené množství myšlenek (které si většinou běžný dospělý člověk uvědomí i bez nutnosti číst o tom knihu), mezi myšlenkami autor často zmateně skáče. Nejvíc mi ale vadily vulgarismy, které autorovi zřejmě dodávaly pocit, že je "hustější a drsnější" a také neustálé se povyšování nad terapeuty či autory jiných motivačních knih: "Oni to dělají takhle a takhle, což je ale špatně, já to dělám opačně, takže jsem lepší než oni". Jediné, co bych na knize pochválila a za co jí dávám dvě hvězdy, je závěr, který už byl chvílemi i celkem čtivý, sem tam se tam objevila i poměrně zajímavá myšlenka a hlavně už se velmi snížila koncentrace vulgárních výrazů. Ale obecně vzato bohužel, četla jsem už mnohem lepší motivační knihy a bez této bych se obešla.

jana2144
07.02.2021 3 z 5

Kontrovertní název, kolem kterého jsem chodila roky a ne a ne si to přečíst, nicméně hezkou náhodou se to stalo. Začátek mě uchvátil, zbytek spíše zchvátil...:D Občas přehršel různých myšlenek, nicméně spousta z nich byla zajímavá. V této covidové době docela trefné čtení.

8650
03.02.2021 3 z 5

Kniha, která rozhodně klame tělem a když se do ní člověk začte, zjistí, že nahlodává témata, které od ní původně nečekal. Většinu myšlenek z knihy už jsem znal, a nebo právě zmíněné hodnoty vyznával. Tudíž to pro mě bylo jenom takové utvrzení toho, že se v životě chovám správně a dle správných hodnot. Ale je opravdu nutné kvůli tomu číst knihu? Pro člověka, který je ztracený sám v sobě to asi může být přínosné, ovšem pro kriticky smýšlející bytosti to bude něco, co už dávno ví.

Jitkanyklova_
30.01.2021 4 z 5

Kniha je dobře napsaná a odlehčená. Vyhovuje mi, že důležité věci jsou psané ve zlehčené formě a tím pádem se kniha dá dobře číst. Myšlenky v knize jsou dobré a podstatné podle mě.

Lenka0805
25.01.2021 2 z 5

Hodně mě zaujal název knihy a dost dlouho jsem kolem knihy chodila a ve finále koupila, abych si zopakovala, jak mít určité věci prostě "u prdele". Do začátku knihy jsem se začetla a připadala mi i k pobavení, ale pak už mi to až tak zajímavé nepřipadalo. Ale určitě to za přečtení stojí. Opakování je matka moudrosti.

RADOST
24.01.2021 2 z 5

Pro mě zbytečná kniha. Za svůj sedmdesátiletý život jsem si sama stanovila, co brát v životě vážně a čím se raději nezabývat. Jak vše zdolat a přitom být šťastná. Autorovy krkolomné rady proložené mnoha vulgarismy zřejmě nepotřebujete ani vy. Používejte vlastní mozek a intuici, nehoňte se za módním, ale za moudrým a čtěte něco lepšího. Prostě mějte tuto knihu u pr*ele...

ThrisaManx
22.01.2021 4 z 5

Kniha, která v první řadě upoutá svým názvem, ačkoli je silně zavádějící. Nejde tam totiž o to, mít u pr**le VŠECHNO, ale jen to, co by tam být mělo. Srovnat si priority. Neřešit prkotiny. Myšlenka jednoduchá, přesto je důležité si ji připomenout. Kniha byla fajn. Ne se vším jsem souhlasila, ne vše mi sedlo, občas jsem měla pocit, že si autor trochu protiřečí a někdy zas nechápala, co se tím vlastně snaží říct. Ale spoustu věcí jsem si také mohla uvědomit. Autor hlavně vede čtenáře ke zodpovědnosti za vlastní život i pocity. Některé myšlenky byly velice zajímavé. Styl psaní poutavý a čtivý. Nic extra světoborného, ale v podstatě jednoduché myšlenky, které si ale v životě málokdo vlastně uvědomuje. Za mě to bylo super a určitě nelituji, že jsem si knihu přečetla, rozhodně má co předat. Jen škoda, že to kazí ty zbytečné chyby, kdy překladatel nezná rozdíl mezi díky/kvůli, nebo můj/svůj.

DanaKa81
19.01.2021 2 z 5

Pár myšlenek a závěrů jsou známé i z jiných knih o osobním rozvoji, takže to bylo takové opakování. Trochu mi tu nudu autor zpestřil o své osobní zážitky. Ke knize se rozhodně nebudu vracet, horko těžko jsem ji dočítala.

Madla81
19.01.2021 odpad!

Knížka opravdu o hovně. Velkolepě a velkohubě pojatá kniha keců, která se dá shrnout do věty: "Přesťante řešit věci, které nedokážete ovlivnit."
Většinou se snažím knihy dočíst, dát jim šanci, ale u této "knihy" jsem se bohužel nedostala ani přes první kapitolu. A to se mi ještě nikdy nestalo.

Mirin1349
11.01.2021 4 z 5

Hodně dlouho jsem okolo této knihy kroužila, zářila na mě z pultů v knihkupectvích, ale nějak jsem si nebyla jsem jistá, jestli se chci nechat strhnout její popularitou a šikovně vytvořenou marketingovou kampaní. Přiznávám, že jsem čekala něco naprosto jiného. Vůbec není tak vtipná a odlehčená, jak jsem si myslela, že bude. Celkově se mi zdá, že kniha klame tělem a může se stát, že jsou čtenáři ve finále zklamáni. Ale možná o to důrazněji mi promluvila do duše a já byla po jejím dočtení ráda, že jsem po ní sáhla. Pro mě byla jednoznačně nejstěžejnější pasáž o vině a zodpovědnosti. To mi hodně změnilo vnímání a věřím, že mi to v životě bude k užitku.

Venny345
10.01.2021 2 z 5

Chodila jsem kolem této knihy jako kolem horké kaše asi tak dva roky. Na konci loňského roku přišel bod zlomu a knihu jsem si ještě stihla vypůjčit. Obálka nám slibuje absolutní senzaci v podobě motivace, sebekontroly, ujasnění si priorit atd. Sliby chyby! Kniha pro mě byla velkým zklamáním, nic mi nedala a rozhodně ji nedoporučuji k přečtení. Zabiják volného času.
Abych ale nebyla jen negativní, dávám dvě hvězdy za náznaky užitečných myšlenek a rad. A taky se hodila do čtenářské výzvy 2021.

VeruMalfoy
06.01.2021 4 z 5

Kniha je velice zajímavá. Protiklad všeho motivačního, co jsem kdy četla a to je dobře. Člověk by si měl vyslechnout víc úhlů pohledu a udělat si vlastní názor na věc. Ne se vším souhlasím, ale tak to má také být. A jsou zde části, u kterých jsem se vyloženě zasekla. Až na ně se však kniha četla příjemně.

lost.in.books
05.01.2021 4 z 5

Hodnocení: tuto knihu jsem si již delší dobu chtěla přečíst , přiznám se že hlavně kvůli tomu názvu knihy,který se mi zalíbil už kvůli tomu,že se nebude jednat o jen tak ledajakou knihu. A měli jí u nás v knihovně,tak jsem knihu nemohla za žádných okolností vynechat.
Co chci vyzdvihnout a co jsem na knize velice oceňovala je to,že byla jiná, originální, upřímná, odlišující se a takové věci a osoby mám velice ráda-jednoduše nechtějí za každou cenu zapadnout. Autorovy myšlenky byly vážně skvělé- byl v knize upřímný a myšlenka, kterou jsem oceňovala bylo to,že vše špatné v životě se nedá zamaskovat optimismem a pozitivitou - prostě musíme brát život takový jaký je a život doopravdy někdy sluníčkový není. Kniha byla též skvěle rozčleněná jednotlivé kapitoly,které se zaobíraly jednotlivými myšlenkami-bylo to takové přehledné. Líbilo se mi,jak jeho myšlenky spojoval se svým osobním životem a uváděl příklady na jednotlivých životních situacích. V knize se někdy vyskytovaly i sprostě výrazy,ale ty hold k upřímnosti někdy patří a v některých situacích se bez nich neobejdeme -znám z vlastních zkušeností . Kniha mi pomohla se nad nějakými věcmi zamyslet a uvědomila jsem si díky ní mnoho věcí ,některé pasáže byly zdlouhavější ale to knize nijak neubíralo na kvalitě a pokud chcete knihu,která Vám nabídne pohled na svět z trochu odlišné perspektivy,tak směle do ní, dala mi toho doopravdy dost a jsem za to vděčná.

h.mose
30.12.2020 odpad!

Naprosto zbytečný blábol! Ani jsem ji nedokázala dočíst. Za každou cenu vulgarita. Existují mnohem lepší knihy. U této knihy prodává název, ale obsahově slabota.

OSTROVID
28.12.2020 4 z 5

Celkem povedená kniha, která má určitě co říct. Nijak zvlášť kontroverzní se mi tedy vůbec nezdá a už vůbec ne vulgární (těch sprostých slov tam zase tolik není). Na knize je sympatické to, že vás nenutí být neustále pozitivní, narozdíl od jiných knih o osobním rozvoji.

nobody25
11.12.2020 odpad!

Nective a nudne dilo samolibeho narcisa.

valda
05.12.2020 2 z 5

Tahle kniha jde proti proudu takového toho klasického přístupu: "Makejte na sobě co to jde a splní se vám americký sen". Člověk by neměl všechno zas až tak hrotit, může si tak nadělat dost problémů.
Další důvod hypu kolem knihy je její název. Já četl ve slovenštině, kde je název ještě zajímavější: "Jemné umenie mať veci v p..i" (je myšleno v paži samozřejmě :-)). Kniha je hodně čtivá, obsahuje spoustu vtipných příhod ze života, ale prostě nečekejte, že vám otočí život o 180°. Nevím, proč byla označovaná jako kontroverzní nebo snad sprostá. Mně to tak vůbec nepřišlo (snad kromě názvu no).

Andulino
01.12.2020 4 z 5

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by byla tak kontroverzní jako tato. Někteří ji označují za odpad a slátaninu, někteří za veledílo. Já bych se klonila spíše k druhé možnosti, s pár výhradami.

Velmi se mi líbily příběhy různých lidí, na kterých Mark demonstroval svoje postřehy, to je určitě pro mě velké plus. Některé z těchto myšlenek byly naprosto dokonalé, a ač je většina z nás uvnitř asi cítí, je velké umění umět je sepsat tak, aby v nás něco pouhé věty zanechaly. Vypsala jsem si spoustu citací z částí knihy o osobní zodpovědnosti za všechno, o nejistotě, zklamání, odmítnutí a smrtelnosti každého z nás. Obzvlášť uvědomění si nejistoty, kterou jsem do té doby vnímala negativně, jako pohonu růstu a změny.

Pasáž v poslední kapitole o útesu na mě však nepůsobila vůbec dobře, na jednu stranu byla velmi zdlouhavá, a taky mi z té představy bylo velmi mdlo!

A co bych zkritizovala nejvíc? Překlad názvu! Ten mě naprosto odradil při první vlně slávy této knihy, a musela jsem se k ní dostat jinak. Knihu jsem četla v angličtině, v níž časté použití vulgárních výrazů (respektive pouze jednoho, toho univerzálního :) ) neruší. Nedokážu si ale představit číst knihu v češtině, bez ohledu na kvalitu překladatele by mě asi tato slovní zásoba odradila.

V některých pasážích se autor snažil být podle mě až moc vtipný, ale asi mu to odpustím :)

Za mě tedy tato kniha ano, ale v angličtině, a pro čtenáře, kteří mají rádi přímou komunikaci a seberozvoj bez servítek.

Lajtwing
27.11.2020 3 z 5

Četlo se to pěkně a člověk u toho pokyvuje hlavou: "To zvládnu, to je v pohodě, však jo!" Myslím, že kniha pomohla v těžké době a zvrátila mé vnímání správným směre. Sama o sobě by nejspíš příliš lidí nezachránila, ale ke srovnání perspektivy krátké a užitečné čtení. [dočteno 4.6.20]

humor psychologie nadsázka sarkasmus

Mark Manson
americká, 1984
2017  65%Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le
2020  61%Všechno je v pr**li
2020  89%Ideál
2022  74%Will
2020  80%Modely úspešného randenia

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je v

Přečtených1 722x