Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1144 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

rikiki
03.10.2021 3 z 5

Na to, jak moc byla tato kniha všude propagována jsem čekala větší trhák. Ale není špatná. Styl psaní autora nesedne každému. Autora samotného bych potkat nechtěla, v některých situacích se chová jako hulvát. Vzhledem k tomu, kolik je dnes stresu a jak je na nás ze všech stran tlače o, abychom byli skvělí v pracovním i osobním životě si ale myslím, že může tato kniha někomu opravdu pomoct s tím, aby se kvůli všemu tolik nestresoval.

neheria
27.09.2021 3 z 5

Navzdory očekávání vůbec ne tak zlé, jak jsem se bála. Autor je cynický, občas vtipný, ale hlavně vám jeho názory nerve do hlavy ať to stojí co to stojí, prostě jen konstatuje obecné pravdy. Což je vlastně fajn.

DraculasLady
19.09.2021 2 z 5

Po přečtení jsem přišla na to, že už všechno u p*dele mám. Ach jo :D

Ybodizer
05.09.2021 4 z 5

Právě jsem dočetl tuto knihu s velmi originálním a přitom zcela jednoduchým a prostým názvem "Jak mít všechno u prdele" od Mansona. Když jsem poprvý uviděl její obal, říkal jsem si "že by to byl bratr Marylin Mansona?". Trochu jsem zaváhal a řekl si, že nejspíš ne. Že to je určitě další kniha od nejakýho intelektuála s rovnýma brejlema, kterej rád dělá chytrýho a rozdává tuctový rady pro tuctový lidi jak duševně zbohatnout. Designově na mě působila stejně nudně a obyčejně, jako její název. Podstatou ale je, že v tomto případě zcela jasně platí rčení "nesuď knihu podle obalu" protože by mě ani ve snu nenapadlo, že mě někdy nějaká kniha dokáže takhle rozesmát. To co předurčuje její jednoduchej a nudnej obal je ve skutečnosti něco jako obrácená vazba. A tahle kniha má kurevsky pevnou vazbu a kurevsky pevnej obsah. Zaujaly mně osobní příběhy autora, který nemá strach udělat si ostudu. Občas jsem mu ty příběhy moc nevěřil, protože mi přijdou moc obyčejné, na to jak neobyčejná je celá tahle kniha. Například scénka v ředitelně, kterou najdete skoro v každý béčkový komedii pro teenagery po přelomu milénia. V průběhu jejího čtení nastalo v mém životě poměrně dost zvratů. Dřív bych se doslova roztrhal a shořel bych z vlastní emoční exploze. Tentokrát jsem měl u prdele. Odstavce se vám příjemně nasáknou na mozek tak, že vše automaticky pochopíte, což je zároveň trochu děsivé. Dávám sedm bodů z deseti.

Faila
05.08.2021 4 z 5

Oproti očekávání se mi kniha docela líbila a obsahovala i několik zajímavých podnětů k zamyšlení.

Zlajda95
20.07.2021 2 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Není to špatná kniha, ale taky mi nepřinesla nic extra nového, na co bych během života nepřišla sama. Název knihy je poněkud zavádějící, ale rozhodně zaujme. Některé hlášky jsou velmi trefné, některé pasáže byly zábavné, velká část knihy se mi ale táhla a nebyla jsem schopná jí pořádně věnovat pozornost.

Knihu bych doporučila spiše někomu, kdo zatím není příliš políben četbou na téma osobnostního rozvoje, popř. někomu, kdo žije pozitivním myšlením a nepřipouští si přirozenost negativních emocí a zážitků.

hermína14
13.07.2021 3 z 5

Rozbití obvyklých mudrujících a suchopárných kázání vtipnou cihlou se vyplatilo. Občas přes ni autor sice zakopne, ale to se též hodí:).
"Myslíme si, že jsme všichni sofistikovaní díky našim mikrovlnkám a designovému oblečení, ale jsme jen banda hezky ozdobených primátů."

Munchkin451
12.07.2021 3 z 5

Knihu jsem přečetla hodně rychle. Některé názory nesdílím, jiné jsou trefné a objevilo se i pár myšlenek, které mě samotnou nenapadly.

Pavla-Adina
09.07.2021 3 z 5

Knihu jsem kupodivu přečetla celou. Z pohledu zralého člověka jsou rozebrána zásadní témata, autor útočí na pozitivní přístupy řešení problémů. Hluboké pravdy jsou podloženy mnoha příklady nejen autorova života.

EmokeII.
15.06.2021 1 z 5

Některé pasáže, myšlenky a názory se mi líbily. Některé ne. Co mi vadilo, že se podle mě hodně rad opakuje, hodně se to točí dokolečka a stojí na místě. Možná bych to celé zkrátila. Hodnotím spíše jako nudu, další knihu od autora už bych nečetla.

Torgal
01.06.2021 4 z 5

Viacero vecí bolo trefných, no aj keď je kniha pomerne útla, tak sú v nej dosť nariedené. Zhrnutie knihy samotným autorom na netu bolo v konečnom dôsledku tak akurát - pokryl tam všetky témy knihy bez zbytočného balastu. Niektoré myšlienky mi nie úplne sadli (konkrétne si teraz nespomeniem), forma bola na mňa miestami až príliš žoviálna. Celkovo to ale bolo určite prínosné a dobré na zrovnanie si hodnôt a priorít v živote. 7/10

PepkazDepka
21.05.2021 2 z 5

Pár pekných myšlienok sa v knihe nájde, ale inak som sa väčšinu času do čítania nútila. Skôr neodporúčam.

Lorri
14.05.2021 1 z 5

Nedá se říct, že by mi kniha něco dala. Rozhodně bych ji neoznačila jako naučnou nebo "osobní rozvoj". Sarkasmem se zde nešetří, humorem naopak ano. Autor (zda ho tak mohu nazvat) se snaží z lidí udělat flegmatiky a aby svět nebrali zas tak vážně. No, je mi jedno, co se tím snažil říct a je mi u pr**le, že jsem strávila můj drahocenný čas touto nudnou a hloupou knihou ... hmm asi to funguje

VéjaTarabová
13.05.2021 5 z 5

Má druhá přečtená kniha od tohoto autora a překvapivě se mi líbila o dost více než jeho novější titul Všechno je v prdeli. Styl psaní je velmi přívětivý. Manson se vše snaží podat co nejpochopitelnější či zároveň nejstravitelnější formou. Opravdu se nepokoušel napsat příručku toho, jak být šťastný, nýbrž pouze podal fakta o fungování mysli člověka, který má zdravý způsob přemyšlení. Mnoho jsem si z díla odnesla a nad spoustou pasáží stále uvažuji. Rozhodně se jedná o jednu z knihy, jenž ve mně něco zanechají. Určitě se k ní jednou za čas ráda vrátím.

Citace: „Mít u prdele znamená hledět přímo z očí do očí těm nejděsivějším a nejtěžším životním zkouškám, a přesto do toho jít. “

ZodpovednyMuz
26.04.2021 5 z 5

Mark má zajímavý web. Sledoval jsem jej dlouho předtím, než tuhle knížku vydal. Jeho myšlení je trošku neortodoxní, trošku naduté, trošku přízemní... Nicméně on si na nic nikdy nehrál a nehraje. Má pár legendárních vět a já si cením jeho cesty, která vedla od notorického sukničkáře zklamaného láskou, až po chlapa co začal uznávat nějaké hodnoty, oženil se a dokonce začal přemýšlet o rodině. Do dnes si pamatuji, že napsal něco jako " Ženy jsou jako cestování. První země je úžasná, desátá ještě taky, třicátá země, už začíná být dost podobná té první a padesátápátá je vám v podstatě u prdele, hlavně, že si ji můžete odškrnout na mapě". Není lepší si tedy něco pocestovat a pak se usadit v zemi kde se nám libí z 90% než hledat neustále tu dokonalou spásu naší duše v cestování?:) Přesně proto mu dám plný počet hvězd a knížku si rád tu a tam otevřu znova.

Renatka11
11.04.2021 3 z 5

Přečteno rychle, ale bez většího zajmu. Zaujalo mě jen pár pasáží, ale vcelku mi to přišlo jako rádoby moudra skoro o ničem. Nemyslím si, že mě přečtení téhle knížky kamkoliv posune, ale třeba se mýlím, jak autor podle kapitoly 6 předpokládá, a tenhle komentář někdy později přepíšu.

PietroGrencik
11.04.2021 3 z 5

Kniha je formátom rozsiahlejší blog.
Bloger Mark Manson píše štýlom ktorý mne veľmi nesadol.

Niekoľko dobrých myšlienok, kedy som si myslel že autor píše o mne,
a trafil klinc po hlavičke.

Zvyšok hodne slovnej vaty.

PaoloRoberto
19.03.2021

Čeče průkopníkem téhle teorie už u nás byl Jirka Kára:-D

DreamerX9
15.03.2021 3 z 5

Zajímavé myšlenky o hodnotách, vině a víře ale to je tak nějak všechno. Líbí se mi zakomponování dalších příběhů, ktere jsou přínosné ovšem samotné myšlenky autora jsou běžné.

Simstr
22.02.2021 2 z 5

Nic nového se nedozvíte. Některé myšlenky a přirovnání nejsou špatné. Přišlo mi to pořád dokola. Stačilo.

humor psychologie nadsázka sarkasmus

Mark Manson
americká, 1984
2017  65%Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le
2020  61%Všechno je v pr**li
2020  89%Ideál
2022  74%Will
2020  80%Modely úspešného randenia

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je v

Přečtených1 714x