Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1146 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

Trinity18
05.04.2022 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Líbilo se mi, že je napsaná tzv. jak autorovi zobák narost. Spoustu myšlenek člověk podvědomě zná a ztotožňuje se s nimi, a proto mají mnozí možná pocit, že se nedozvěděli nic nového. Já osobně knihu doporučuji všem. Především lidem, kteří se o všechno moc strachují a nad vším přílišně přemýšlí.. protože jen na pár věcech skutečně záleží a ty ostatní je třeba míti u prdele, aby si člověk zachoval duševní pohodu. :)

DaNDee
29.03.2022

Tuhle knihu jsem dostal od táty. Byl jsem pobaven jejím sprostým názvem. Ale to je tak všechno. Ležela mi na parapeti v pokoji řádku měsíců než jsem ji konečně ... odklidil do skříně. No kdo by to taky četl? Správná cílová skupina týhle knihy- nebo alespoň ta kvůli, které to dávají rodiče dětem - jí totiž nikdy neotevře! Má takovou zbytečnost u pr**le

andrea7191
21.03.2022 2 z 5

Poslední dobou si ulítávám na podobných tématech. Ne, že bych v tom hledala smysl všeho a odpověď na životní otázky, ale nějak mě to k tomu táhne a tady jsem sáhla vedle. Nic mi to nedalo. Vlastně v tom nevidím nic "navíc", nic, nad čím bych se zamyslela. Je to jen další kniha v řadě.

Iki1
10.03.2022 3 z 5

U všech motivačních knih je problém v tom, že není příliš oblastí, ve kterých se můžeme začít zlepšovat. Takže autoři nám předkládají téměř totožné rady a návody k tomu, jak zlepšit svůj život, abychom byli psychicky v pohodě. Autoři se pak liší v tom, jak nám celý postup přiblížit, abychom vytrvali a rady tedy fungovaly. Mark Manson zvolil sarkasmus a tak i sem zařazené konkrétní osudy konkrétních lidí mohou čtenáře obohatit a vhodně ilustrují obecné rady.

Sylvanas
18.02.2022 2 z 5

Očekávala jsem, že mě knížka nějakým způsobem obohatí, což se bohužel nestalo. Spousta keců pořád dokola o jednom a tom samém, a vlastně o ničem. Velké zklamání, ani jsem neměla potřebu to číst celé.
Chcete-li si něco z této knížky odnést, shrnu vám to do jedné věty, abych vás ušetřila zdlouhavé a nudné četby: Stojí-li něco ve vašem životě za h*ovno, nechte to být a jděte dál. Jednou věci budou lepší.

MikeshCZ
17.02.2022 5 z 5

Ať už máte své životní hodnoty nastavené, anebo právě procházíte nějakou životní krizí, určitě doporučuji tuto knihu přečíst. Kniha, jak už název napovídá, je podána poněkud syrově. Není to v tomto případě ale úplně na škodu; naopak věci popisuje bez obalu a poměrně jasně. Některé pasáže mi přišly zbytečně dlouhé, ale nakonec jsem pochopil, že to dost možná mohl být záměr autora, aby vám dal prostor nové myšlenky vstřebat. Kniha je mimo jiné doplněna i vyprávěním životních příběhu slavných i méně slavných osobností, které vás zpětně donutí zamyslet se nad vámi samotnými. Různé ukázky každodenních situací vás leckdy pobaví, protože víte, že podobné situace jste zažili, nebo je dost možná zažíváte i teď. A nápad na superhrdinu jménem Panda Zklamání mě vyloženě nadchnul.

DK_Ronie
12.02.2022 5 z 5

Prekvapilo me slabsi hodnoceni. Pamatuju si, ze me kniha hodne bavila. Dobre ctiva, uvolneny styl i pohled na zivot. Nektere dobre nazory, se kterymi se clovek ztotozni. Mozna je to dano i prekladem, ja cetl v originale.

aneta3874
02.02.2022 4 z 5

Bavíte se tím, jak Vám něco nejde? Chcete se vidět v příběhu někoho jiného? Mark Manson prostě umí jednoduše vyprávět situace, kde se pozná každý. Nakonec si můžete říct: "Přece to do prdele není až tak špatné."

Criosphinxx
31.01.2022 4 z 5

Kniha vtipná, poučná a rozhodně v některých věcech dost na zamyšlení. Někomu asi bude vadit autorův styl psaní, ale já přesně tento styl miluju a mega jsem se u té knihy bavil a samozřejmě i zamýšlel sám nad sebou a svým chováním!!! Nenechte se odradit tím názvem, kniha z vás nechce udělat laxní idioty, ale naopak z vás udělat někoho kdo bude mít tyhle lidi doslova u prdele. A nejen to...naučíte se mít u prdele spoustu zbytečností a to si myslím je v dnešní době dost potřeba. Mám doma další autorovu knihu, tak jsem zvědav, jeslli se i ta povedla jako tato.

lernami
19.12.2021 3 z 5

Kniha asi není nejpřevratnější knihou, jakou jsem kdy četla, ale myslím, že pro někoho může být užitečná.

Sklenička
15.11.2021 3 z 5

Asi bych to shrnula do dvou známých úsloví: Správný život znamená vědět, na co se vys.at a I pád na hubu je pohyb kupředu.

1871
14.11.2021 2 z 5

Tak nevím jestli je ta kniha tak zmatená, nebo je to špatným překladem, ale je tam pár protichůdných tvrzení. Například: "Neměla o mně zájem..." a pak na téměř celé stránce popisuje, jak spolu strávili večer. Takových věcí je tam více. Pak také ten titul ...jak mít všechno u pr**le. Dobře, část knihy je o tom, jak to tam mít, ale většina je o tom, jak to tam nemít a co tam nemít a tím tam mít něco jiného.
Je to dobré pro uvědomění si růzností pohledů na svět, ale určitě to není návod, jak to udělat úplně správně.

janka2000
12.11.2021 4 z 5

Tato kniha je zajímavá tím, jaký nabízí pohled na svět. Jak to, že máte něco u prdele, znamená, že víte svoje priority, jak to, že se něco pos*re, někdy znamená růst. Velmi vtipné, nekomfortní a sprosté, což občas potřebujeme. Důmyslné umění mě příjemně překvapilo.

Dada077
09.11.2021 1 z 5

Toooooľko kecov a ... o ničom. Ani štýl, ani posmešné práskanie bičom nad hlavami možných dotknutých čitateľov na mňa dojem neurobili. Autor si dokáže dokonca v rámci jednej vety aj protirečiť. Asi sa potreboval len vypísať z vlastných boľačiek (strasti školáka, ktorému riaditeľ objaví v ruksaku skrýšu s marihuanou), zdá sa, že ich sám v sebe ešte duševne nespracoval.
Škoda premárneného času.

Pe3ček
09.11.2021 3 z 5

Na začátku byla kniha hodně zajímavá, ale postupně se z toho stalo vyprávění, které je pro uvedení do praxe těžko uchopitelné, takže jsem si z toho mnoho neodnesl.

psd856
03.11.2021 4 z 5

zajímavé

martini.ce
27.10.2021 1 z 5

Přečteno během cesty z Ostravy do Prahy. Četla se lehce a rychle a v hlavě mi z ní zůstalo... nic.

brunettlibrary
26.10.2021 3 z 5

Od knihy jsem asi měla příliš vysoké očekávání, ale mě nějak nenadchla. Ano, jsou tam důležité myšlenky, kterými by se lidé měli zautomatizovat. Asi mi nesedl styl psaní, ale vulgarismy mi nevadily.

lucifess
19.10.2021 1 z 5

Bohužel jsem z knihy zklamaná. Očekávala jsem asi příliš. Po přečtení vlastně ani nevím, co bylo cílem autora. Nic si z knihy neodnáším.

Alex.rrr
07.10.2021 4 z 5

Nečekala bych, že to bude až tak dobré. Dlouho jsem na knihu koukala, ale pořád jsem si nebyla jistá a nemám úplně ráda "motivační" knihy. Celkově je v knize pár částí k zamyšlení a mají něco do sebe. Příjemně jsem byla překvapená.

humor psychologie nadsázka sarkasmus

Mark Manson
americká, 1984
2017  65%Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le
2020  61%Všechno je v pr**li
2020  89%Ideál
2022  74%Will
2020  80%Modely úspešného randenia

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je v

Přečtených1 721x