Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1144 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

lavash
21.11.2020 odpad!

pro 13 leté ohromující arcidílo

frajer má na všechno názor. mám tě u prdele

krejcovka76
10.11.2020 odpad!

Nedočetla jsem jí, nemám na to. Slátanina se špatným překladem. Znám mnohem lepší z tohoto žánru. Jediné, co se mi líbilo - je název :-)

Richard Skolek
09.11.2020 3 z 5

S mnohými myšlenkami a postoji souzním a považuju je za rozumné, autor ale píše takovým stylem, že by mu člověk jednu vrazil.

Artep071
05.11.2020 2 z 5

Nemůžu se začíst ... nějaký kousky jsou docela čtivé, ale pak se nutím číst a vlastně se nudím :/ škoda

Finita
16.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Název knihy je poněkud zavádějící, protože nejde o to, být hrozně nad věcí a mít vše u zadnice, ale prostě si vybrat, co budeme řešit a na co se vykašleme. Při čtení jsem si říkala, že kniha pro mě nemá žádný "wow efekt", něco, co by mi otevřelo oči a řeklo něco nového. Na druhou stranu všechny motivační/rozvojové knihy jsou ve své podstatě pořád o tom samém a je jen otázka, v jaké formě ty hlavní pravdy potřebujeme slyšet. Někomu bude vyhovovat, když mu autor řekne, že se na něco má vys*at a někdo potřebuje, aby mu bylo sděleno, že má otevřít svou mysl a nechat své starosti odplout. Na konci mi tak nějak všechno z téhle knihy seplo dohromady a mám z ní po přečtení dobrý pocit.

P.S. Za sebe ale stále nejvíce doporučuji Cestou fak* it :)

haki34
11.10.2020 3 z 5

(SPOILER) DObrá. Dokonce lepší, než 3 hvězdy. Poctivě tak 3,5*... POdobné knihy, "motivační", nebo jak je nazvat, nečtu..tahleta mě překvapila pod stromečkem. Od manžela, asi měl pocit, že všechno moc řeším ;) a po 10měsících od Vánoc ddošlo i na ni...čteno postupně, denně kousek..

Autor nemusel použít tu miliardu vulgarít a hrubších slov, kterými se snažil dodat důraz svému textu. A taky mohl knihu nazvat jinak...Protože v ní vlastě vůbec nejde o to, jak mít všechno u prdele, ale spíše jak si přeskládat hodnoty v životě. Jak funguje fenomén zrcadlení. A jak se věci změní, když začneme na sobě pracovat a určité věci si uvědomovat. A u prdele mít třeba honbu za majtekem, penězma a matérií, která nás jen více frustruje a navíc, když život není nekonečný. Všechny svoje myšlenky a názory autor ilustroval na svém životě a zkušenostech. Je Američan, takže takovým americkým stylem. A jelikož jsem si po nabití držky mým vlastním způsobem spoustu věcí také uvědomila, změnila a pracuji na dalších, tak jsem s ním ve spoustě věcí celkem i souzněla ;)
a abych nezapoměla, líbila se mi obálka a modrá textilní záložka, která je součástí...vím, malé věci, ale potěšily.

ecila13
07.10.2020 3 z 5

Čekala jsem knihu o tom, jak mít všechno u pr**le, ale většina příkladů byla nakonec opět o úspěšných lidech.

Tři hvězdy dávám za poslední kapitolu o konfrontaci se smrtí.

(Ať žije Google překladač. Angličtina umí být zrádná, mnoho vět se mi nezdálo - a opravdu měly v originále přesně opačný význam.)

petra7309
07.10.2020 odpad!

Čekala jsem demotivační knihu, která mi pomůže vidět některé motivační citáty v tom správném světle. Nedočkala jsem se. Autor je jen negativní, žádné nové nebo zajímavé myšlenky v knize pro mě nebyly.
Osobně nedoporučuju.
EDIT:
Jak píše ecila13, překlad je špatný a uvědomuji si, že jsem si u některých vět říkala, že to asi mělo být jinak. Takže taková třešnička na dortu, kdy ne úplně skvělou knihu dorazí ještě mizerným překladem.

DámaMáma
04.10.2020 3 z 5

Až moc vulgarismů na jednu stránku a neustále omílaná ta stejná problematika pořád dokola ve všech kapitolách.
Upřímně jsem po mediální bublině očekávala vic...

Dejvid
21.09.2020 3 z 5

I mně vadil zbytečně expresivní styl psaní, na druhou stranu co čekat od knihy, která má sprosté slovo už v názvu :-) Knihy o osobním rozvoji nečtu, tohle byla první. Tak mi přišlo, že autor jde trochu jiným, takovým více osvěžujícím směrem než takové ty kecy "jsi nejlepší, probuď v sobě tygra" apod. Na druhou stranu nadšený jsem z knihy také nebyl. Kdybych měl vyzdvihnout jednu kapitolu, byla by to ta poslední, A potom zemřeme. Tam mi přišla zajímavá, jak autorova osobní zkušenost, tak opisovaný příběh Ernesta Beckera.

Kathleen
31.08.2020 5 z 5

Taková jednoduchá sebevzdělávácí kniha. Je dost čtivá, občas humorná. Nečekejte zde žádné složité vysvětlování nebo nudné definice. Chápu, proč si kniha zajistila tolik čtenářů.

pidalka777
22.08.2020 1 z 5

Toto není můj šálek četby

VeronikaKrake
06.08.2020 5 z 5

Kniha je super. Já jsem to teda slyšela jako audio, ale musím říct, že se mi to fakt líbilo. Vulgarismy mi absolutně nevadí, naopak se mi sem extra hodí. Komu vulgarismy vadí, tak je to jeho problém. Musím říct, že některé myšlenky jsou fakt super.

Lukaso
04.08.2020 odpad!

Tohle mě vůbec nebavilo, bylo to o ničem

originál
29.07.2020 5 z 5

přečteno v angličtině, za mě teda fakt dobrá kniha která se s tím ne**re

chandel
28.07.2020 4 z 5

Netuším jestli je to špatným překladem, ale ubrala bych na vulgarismech. Jinak kniha určitě každému něco dá - zvláště lidem v naší zemičce, co mají tendenci neustále něco řešit a stresovat se maličkostmi. Kniha má víc pasáží a určitě neomílá to samé dokola, každý si v ní něco najde:)

Randyz1986
26.07.2020 3 z 5

Některé pasáže, zvlášť začátek mi neseděl, ale následně jsem pochopil, že ve výsledku dával smysl. Některé pasáže mi přišly dost jako vata a zdlouhavé, ale ve výsledku to zase dávalo člověku více prostor se zamyslet a některé pasáže byly skvělé a oči otevírající... Poslechu audioknížky tedy vůbec nelituji.

pepa4081
25.07.2020 2 z 5

Čekal jsem trochu něco jiného. Kniha je psána humornou formou, pokud vám sedí přisprostlé výrazy, ale jde zase jen o další návod, jak lépe žít. S některými názory autora souhlasím, především o mediální masáži mozků. Jsem celkem spokojený člověk, takže mi kniha nic nepřinesla a ke konci jsem se už docela nudil. Pro mne tak trochu ztráta času. Další díla autora už číst nebudu.

petr0173
21.07.2020

Škoda ze to nepřekladal překladatel.

romana8933

2020  61%Všechno je v pr**li
2020  89%Ideál
2022  74%Will
2020  80%Modely úspešného randenia

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je v

Přečtených1 714x