Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351608/bmid_dumyslne-umeni-jak-mit-vsechno-u-pr-gra-351608.jpg 3 1144 271

Pozitivní nálada za každé situace? To je tak trochu utopie, ne? Kdo z nás by se dokázal neustále hihňat a pousmívat třeba ve chvíli, kdy se mu hroutí život, v práci na něj křičí šéf a doma partner/ka? Jedině neoblomný hipísák nebo ten, kdo si sem tam zobne nějakou tu zákonem neakceptovanou pilulku. K čertu s pozitivismem. Buďme upřímní, když něco stojí za hovno, tak si to přiznejme a naučme se s tím žít. Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele vám ukáže trochu jiný pohled na svět. Autor Mark Manson se ve svém díle opírá o reálný vědecký výzkum. Ten tvrdí, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s tou kyselou příchutí na jazyku zkrátka žít. Každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu. Není důležité předstírat, že se to nestalo, ale soustředit se na to, co je opravdu důležité. Na zbytek se zkrátka vykašlete.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Omega

The Subtle Art of Not Giving a F*ck: A Counterintuitive Approach to Living a Good Life , 2016

Koza3
01.01.2023 4 z 5

Podobné asi jako řada jiných duchovních knížek - dalo by se to napsat na jednu A4. Z toho bych si vlastně odnesl stejné poselství jako z celé knížky. Myslím, že nejdůležitější je zapamatovat si ten název a k tomu dovětek, že byste se měli starat jen o ty důležité věci a přemýšlet nad tím, co je ve vašem životě to hlavní a co stojí za námahu. On sám název napovídá tomu, že by se z vás stal kompletní flegmatik, což se knížka snaží vysvětlit, že tak vlastně není. Každopádně nějaké dva měsíce po dočtení si nepamatuju zhola nic, právě jen to, že bych měl mít spoustu věcí u pr*ele :-)

Lucieenka
19.12.2022 5 z 5

Za mě supr kniha, která mi pomohla na cestě k mému osobnímu rozvoji.

Jack Bauer
30.11.2022 1 z 5

Přestože je kniha útlá, neměl jsem sílu ji dočíst. Jakobych stál stále na místě. Vše by se dalo shrnout na jednu stránku. Všechna Mansonova díla jsou mě u prdele. Téhle literatuře bych dal nejraději odpad, ale přece tam nějaká ta motivace je.

sony09
11.11.2022 1 z 5

No… knihu jsem ani nedočetl, asi je to tím, že jsem od ní očekával o hodně víc a bohužel to se nenaplnilo. Hlavní myšlenka je jasná a šla by shrnout na 5 stran, bohužel tady se to opakuje pořad dokola v cele knize, takže opravdu stačí přečíst první kapitolu a víte co autor chtěl říct ale nečekejte nic převratného, bohužel.

adabraz
01.10.2022 2 z 5

Upřímně, na to jaký tahle kniha byla boom jsem čekala mnohem víc. Povídání celkem o ničem a nakonec ani nepřijdete pořádně na to, co si z ní máte, jako z motivační knihy, vzít.

kaja9825
29.09.2022 4 z 5

Vůbec nejsem na tento typ knížek. Osobní rozvoj jde nějakým způsobem úplně mimo mě
Prostě jim moc nežeru, že po přečtení rad, které většinou zní jako “nic není nemožné když do toho dáš všechno” a nebo “každý může být úspěšný, stačí když se budete řídit jednoduchým pravidlem….”.
No prostě kraviny a ne, opravdu ne každý může být úspěšný.

Takže od této knížky jsem toho taky tolik nečekala a díky tomu jsem byla strašně mile překvapena
Ne jen že jsem se při přirovnáních smála jak malá, ale navíc jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací, které neměli úplně nic společného s tím, jak být úspěšný.
Je teda pravda, že je knížka občas až zbytečně moc vulgární a někdy je to děsně našroubovaný jen aby to tam bylo.

Takže ne, nestala jsem se přes noc úspěšnou podnikatelkou, ale kniha mě pobavila, četla se dobře a není to jen prázdné tlachání. Najdete zde zajímavé střípky z druhé světové, hudebního průmyslu (Metallica a Beatles) a taky osobního života spisovatele.

Pořád pro mě tato literatura není, ale do budoucna se nebudu tolik bránit a třeba ještě něco přečtu.

Sabulep
11.09.2022 3 z 5

Průměrná motivační kniha. Některé myšlenky jsou opravdu dobré, líbí se mi připojení osobního příběhu autora. Styl psaní je vulgární a takový “chlapský”. Chyběla mi nějaká praktická část, takhle si člověk knihu přečte a zapomene. I přes průměrné hodnocení si knížku hodlám přečíst znova a nad některými kapitolami se zamyslet.

jan.para
09.09.2022 2 z 5

Kniha celkem o ničem. Výsledkem je, že u prdele toho moc mít nemáte.

rosotaj
01.09.2022 odpad!

Chtěl jsem to vzdát hned po první kapitole. Nakonec jsem tomu ještě dal šanci a vzdal to až po druhé. Možná by tam i byly nějaké zajímavé myšlenky, ale kdybych z těch cca 200 stran odečetl omáčku, která je úplně o ho*ně, tak jsme na 80 stranách a kdybych odečetl sprostá slova, tak jsme na 50? Osobní rozvoj mám rád a něco už jsem toho načetl, ale tohle teda ne. Navíc, dle toho kousku co jsem přečetl, mám pocit, že bych se stejně nic nového ani nedozvěděl a jen bych musel snášet kecy o ničem.
Zmíněná omáčka ve stylu prsou Jennifer Aniston nebo 80-ti leté paní, která podle autora neměla 30 let sex a nemůže si uprdnout bez toho, aby ji nebolela záda a proto se chová jako kráva? To jako vážně? K čemu toto je v knize osobního rozvoje? Autor je rádoby vtipný a myslí si, jak je jeho styl asi drsňácký, chlapácký, ale mám pocit, že má spíš dost problémů sám se sebou. A já ztrácet čas s takovým hulvátem nebudu.

Miroslav1234
28.08.2022 3 z 5

Kniha je napsána vtipně a má zajímavý formát. Co se týče obsahu tak ač jsem za sebe velkou část věci z toho věděl, tak furt nějakou hodnotu to má a určitě něco člověku dá. 3/5

HermanekB
25.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Tato kniha mě nenaučila, jak mít všechno u p*dele. Každý si po přečtení této knihy něco odnese, například, jak mít všechno u p*dele a někdo zase absolutně nic. Záleží, podle mě, hodně na tom, jak knihu vnímáte a rozhodnete se s poznatky z ní naložit.
Já bych knihu nazvala spíše Poznatky o tom, jak si naprosto nepo*rat život. Doufala jsem, že mi kniha pomůže vnímat svět s větší lehkostí, to se ale nestalo. Možná to přijde časem, a možná taky ne. Čtení knihy mi ale nepřišlo jako ztráta času, rozhodně vám to změní pohled na svět, nebo minimálně ukáže jiný pohled na svět, který stojí za zamyšlení.

Co jsem se vlastně naučila? No, bylo toho hodně, ale nejdůležitější jsou snad tyto body:

Nejsnadněji nám jdou většinou věci, u kterých se nesnažíme. Takže občas je lepší netlačit příliš na pilu.

Téměř všichni budeme žít normální život, proto je třeba se s tím smířit.

Vše, co se děje v našem životě je "náš problém" a my rozhodneme o tom, jak s ním naložíme, nehledě na to, zda je problém vítány, nebo ne. "Vyřešit" problém nutně neznamená řešit problém sám - můžeme požádat o pomoc anebo třeba problém vůbec neřešit, což je vlastně taky řešení (i když špatné). Potom ale nepřijde pocit štěstí a radosti - ten jediný skutečný.
Spoustu problémů si nevybereme, ale ty, které ano, vybírejte pečlivě.

Cesta je důležitější než cíl (jak řeklo už spoustu lidí i dříve). Nezamilujte se proto do výsledku, ale do cesty, kterou budete procházet.

Nikdo není dokonalý, mýlíme se všichni a pořád.

My lidé jsme skvělí už jenom proto, že jdeme stále dál, i když život přidává problémy a na konci nás tak jako tak čeká smrt.

Všichni jednou umřeme. Je to fakt, který nás všechny spojuje. Proto není třeba se čehokoliv bát.

Kniha nebyla tím, co jsem hledala ani čekala, ale stála za přečtení. A dala něco málo do života. Dávám tři a půl hvězdy ***.

Tuca1976
24.08.2022 5 z 5

Knížka je napsána pro mě příjemným jazykem a beru to tak jak to je. Výborné čtení, záleží jen na tom, jestli od toho očekáváte to, co máte v hlavě ještě před tím,než to přečtěte Pak chápu,že člověk může být zklamaný . Ale ják říkám, skvělá kniha!!! Spousta věcí se vynoří mezi řádky, stačí se dívat v životě okolo sebe a ne na obrazovku telefonu . Vřele doporučuji všem .

Rozari
01.08.2022 1 z 5

Tohle mě tedy vůbec nezaujalo. Ani jsem nedočetla.

Starmoon
30.07.2022 4 z 5

„Čo ak je tajomstvo spokojnejšieho života skôr v tom, že si budeme veriť o čosi menej? Veď napokon, ak sú naše srdcia a mysle také nespoľahlivé, možno by sme mali svoje zámery a motivácie častejšie spochybňovať.“

„Presne ako sa Mark Dnešný môže pozrieť na Marka Včerajšieho a vidieť všetky jeho chyby a omyly, tak aj Mark Zajtrajší sa jedného dňa obzrie na Marka Dnešného a na to, čomu veril (a čo všetko spísal do tejto knihy) a všimne si podobné nedostatky. A to bude dobré. Lebo to bude znamenať, že som sa niekam posunul.“

„Byť priemerný je dnes ekvivalentnom zlyhania. Dostať sa do stredu balíka, do stredu krivky v tvare zvona je to najhoršie, čo sa vám môže prihodiť. Ak je ukazovateľom úspechu v prevládajúcej kultúre byť výnimočný, tak je potom lepšie spadnúť na samý spodok krivky v tvare zvona, ako držať sa v strede. Lebo veď ste aspoň niečím zvláštny a pútate na seba pozornosť. Mnohí si volia takúto taktiku: každému dokázať, že ja som ten najnešťastnejší, najutláčanejší alebo najprenasledovanejší. Veľa ľudí sa bojí priznať priemernosť, pretože sú presvedčení o tom, že len čo to urobia, nikdy nič nedosiahnu, nikde sa v živote neposunú a ich existencia bude zbytočná. Tento typ premýšľania je nebezpečný. Ak prijmete predpoklad, že život za niečo stojí iba vtedy, keď je pozoruhodný a skvelý, akoby ste pripúšťali, že väčšina populácie tejto planéty (vrátane vás samých) za nič nestojí.“

„Skutočné šťastie prichádza vtedy, keď objavíte problémy, ktoré vám budú robiť radosť a ich riešením sa budete zabávať.“

Vtipný týpek, ten Mark Manson. A omnoho múdrejší, ako sa v texte tvári. Vidieť, že si čo-to naštudoval, čo-to prečítal, čo-to odžil. A dokáže to pútavo, zrozumiteľne a s humorom namixovať. Ani neviem, či som sa pri čítaní tejto knihy viac bavila alebo učila. Keď motivačná literatúra, tak v takomto štýle. Škoda, že ku koncu ubúdalo sarkazmu a pribúdalo patetickosti, pri úplnom závere som si kládla otázku, či ho autor písal v triezvom stave, ale inak kniha bola taká, ako naznačuje názov: provokačná, vtipná, moderná, nad vecou.

Romalu
11.07.2022 3 z 5

Jak tyhlety "se životem radící knížky" nemám ráda, tady jsem se bavila. Ale že je to až takový bestseller? I když vtipné to je, to ano.

KerrKnock
27.06.2022 3 z 5

Já si myslím, že aby se kniha člověku líbila, musí být naladěný na stejnou vlnu. Manson píše velmi uvolněným, až kamarádským stylem. Byla to vlastně jedna z prvních seberozvojových knih, které jsem četla. Určitě je vhodná právě pro ty, kteří teprve s tímto tématem začínají a vlastně od toho nemají žádná očekávání. Na specifické rady asi musíte vzít do ruky jinou knihu, ale pokud chcete lehký a vtipný úvod a teprve začínáte poznávat kouzlo seberozvoje, proč ne :)

Zuza151
22.06.2022 5 z 5

Mně se knížka hodně líbila! Ve spoustě věcech jsem se poznávala a uvědomila jsem si, jaké zažité vzorce chování a přemýšlení mám. Knížka mi hodně dala a určitě si ji přečtu znovu za nějaký čas.

Karolina90
14.06.2022 2 z 5

Kniha je sice čtivá a začala slibně, ale zbytek knihy se autor neustále opakoval a vlastně mi neřekl nic nového.

Ninjer
14.04.2022 4 z 5

Bestseller, který se myslím prodává tak dobře i díky dobře zvolenému názvu. Hodně lidí naláká si něco takového koupit a mrknout, co se pod tím docela provokativním názvem ukrývá, a mnoho lidí napadne, že to může být vtipný dárek pro kamaráda.

The Subtle Art of Not Giving a F*ck jsem si nakonec přečetl proto, že jsem náhodou viděl rozhovor s autorem a překvapilo mě, že jde o člověka se zajímavou minulostí, co už má něco odžito. Není sice tak starý (je mu teprve 38, v době napsání knihy mu bylo teprve 32), ale jeho hledání štěstí ho přivedlo k psaní úspěšného blogu, kde se původně zaměřoval na balení holek, ale postupně se i díky zajímavým odezvám nešťastných lidí začal intenzivněji věnovat méně povrchním hodnotám. No a hlavně je to zábavný vypravěč.

To se zde do knihy promítá tím, že je velice čtivá. Nejlepší pasážemi jsou historky o slavných osobnostech či přímo o něm. Ty jsou pěkně vypointované a mají často "wow" faktor. Co se týče samotných rad do života, tak ty jsou poměrně fajn. Možná v době vydání byly originálnější, ale nyní už nejde o zase takovou překvapivou osvětu, obzvlášť pokud se o tohle téma trochu zajímáte. V podstatě autor obrací naruby různé naše přístupy k životu, které jsou špatně. Nejsme výjimeční - jsme průměrní a to je OK. V hrozně moc věcích se mýlíte - a to je OK. Neustále budete chybovat a dělat věci špatně - a to je OK. Myšlenek je ale samozřejmě mnohem víc a jsou dobře popsané. Navíc je fakt znát, že to ten chlápek nepíše od stolu a rád se svěří i s dost osobními a citlivými věcmi.

Celkově zábavná knížka se sympatickými radami.

Sedm uklidňujících rad z deseti.

Luicy
08.04.2022 1 z 5

Naprosto zbytečná kniha, která je napsána rádoby husťáckým stylem, ale reálně vás nijak neobohatí a neřekne vám nic, co byste už dávno nevěděli. Autor se neustále opakuje a šlape si akorát tak na jazyk. Žádnou smysluplnou myšlenku jsem si z toho teda neodnesla. Za mě ztráta času…

humor psychologie nadsázka sarkasmus

Mark Manson
americká, 1984
2017  65%Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le
2020  61%Všechno je v pr**li
2020  89%Ideál
2022  74%Will
2020  80%Modely úspešného randenia

Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le je v

Přečtených1 714x