Dumasův klub

Dumasův klub https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281840/bmid_dumasuv-klub-PND-281840.jpg 4 301 58

Na počátku byla vražda a rukopis jedné kapitoly Tří mušketýrů. Ověření pravosti rukopisu vezme nájemný lovec knih Lucas Corso jako melouch k větší zakázce: má vypátrat, který ze tří zdánlivě identických exemplářů vzácného tisku ze 17. století je pravý – a lze jím vyvolat ďábla. Corso se zprvu lehce přiživuje na závislosti těch, pro koho jsou knihy přímo drogou. Pak se však ocitne v osidlech tajemného plánu a čelí smrti, kterou začne kdosi rozsévat podle scénáře jak vystřiženého z Dumasových románů. Do cesty se Corsovi navíc postaví krásná dívka – anděl, či ďábel? Autor rozehrává umnou partii, v níž splývají hranice mezi literaturou, černou magií, hrou a realitou, a drží čtenáře v napětí až po překvapivý závěr. Dílo jednoho z nejčtenějších španělských spisovatelů zfilmoval Roman Polanski pod názvem Devět bran s Johnym Deppem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Argo

El club Dumas , 1993

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky filmu Devátá brána a jsem opravdu ráda, jelikož jsem do té doby o Dumasově klubu neslyšela. Kniha mě stejně jako film uchvátila a hodně mě bavila.

Majdule
14.02.2017 4 z 5

Dumasův klub, příběh lovce knih, je psaný poutavým stylem. Svět bibliofilů je stejně tvrdý jako svět velkého obchodování. Ožívající Dumasovy románové postavy mu sice dodávají nádech neskutečna, ale smrt, touha vlastnit a posedlost jsou reálné dost. Kniha mě v počátku vtáhla stylem i dějem, byť emočně jsem cítila jistý odstup. Ten se ovšem s proplétajícími se nitkami a příchodem záhadné ochránkyně hrdiny zcela rozplynul. Románové postavy dostaly kontury z masa a kostí a gradace příběhu mě zcela uspokojila. Mimochodem tahle kniha obsahuje snad nejkouzelnější popis mužného selhání, jaký jsem kdy četla :-). A čtenáři mužského pohlaví nebojte, hned na následující stránce dojde na vítězství.

Alizon
17.01.2017 4 z 5

Z knihy mam rozporuplne pocity. Dve dejove linky mi prisly spojeny tak nejak chaoticky a vlastne z toho mohly byt dva samostatne pribehy, konec byl trochu naprehledny a Corso byl docela nesympaticky macho. Na druhou stranu se mi libila tajemna atmosfera, literarni a historicke odbocky a napad s Dumasovym klubem, ktery musi u vsech nadsencu Tri musketyru vyvolat nadseni. Zacatek me trochu zklamal (mela jsem jina ocekavani), potom me kniha zacala bavit, konec opet vyvolal drobne rozcarovani. S odstupen hodnotim knihu jako originalne pojatou a davam 4 hvezdicky.

laepus
05.10.2016 4 z 5

Kdysi dávno jsem viděl Devátou bránu a moc mě nezaujal a, tak jsem si nedávno řekl, že bych si mohl přečíst předlohu, ze které Polanski vůbec vycházel. A dobře jsem udělal - kniha je daleko zajímavější a zamotanější. Dvě příběhové roviny se zpočátku míjí, ale je jasné, že časem se setkají a protnou. Kniha nepůsobí tak zbytečně temně jako film a je navíc plná zajímavých informací o starých tiscích, ďáblu či Alexandru Dumasovi, které se jen tak někde neuvádějí.

evickakyticka
07.05.2016

Před dlouhou dobou jsem viděla film a také našla jeho protějšek, tuto knihu. Bohužel se v knize hodně řeší Tři mušketýři, jeho rozbory, postavy, kdo co udělal nebo neudělal, jestli žil atd. Tyto pasáže jsem přeskakovala. Také latina mi nic moc neříká, takže názvy odborných knih šly úplně mimo mě. Nebavila jsem se, nedočetla. Radši zase shlédnu film.

Clara del Valle
26.04.2016 4 z 5

To jsem fakt překvapená, co filmaři provedli s knihou. Ani to snad nebudu srovnávat nebo pitvat nebo se vyjadřovat v tom smyslu, co se mi líbilo víc, protože jde o dvě naprosto odlišná díla. Neskutečný /palec dolů scénáristům!/ Já jsem s knihou velmi spokojená, jen závěr byl na můj vkus trochu chaotický.

PS. Zrovna v těchto dnech vychází kniha znovu ze velmi pěkné grafické úpravě v nakladateltví Argo, takže pokud máte zájem, ignorujte nesmyslně předražené bazarové nabídky :-)

Daněka
05.02.2016 5 z 5

„je to celé tak trochu intelektuálské a zároveň infantilní; taková literární, nostalgická hra, v níž se vracíme ke staré dětské četbě a zároveň k tomu, jací jsme tehdy byli, ke své původní nevinnosti. Když člověk dospěje, stane se z něho flaubertovec nebo stendhalovec, přísahá na Faulknera, Lampedusu, Garcíu Márqueze, Durrella nebo Kafku... Rozrůzňujeme se, dokonce se z nás stávají protivníci. Ale všechny nás spojuje spiklenecké mrknutí, jakmile se začne mluvit o jistých kouzelných autorech a o knihách, které pro nás objevily literaturu, ale nevnutily nám žádná dogmata ani pomýlená ponaučení. To je naše pravá společná vlast: příběhy řídící se ne tím, co lidé vidí, nýbrž tím, o čem sní.“
Četla jsem už asi potřetí a rozhodně nejsem objektivní, na většině v knize citovaných románech a filmech jsem vyrostla a Dumasův klub je tak pokáždé tuze zábavná hra plná citací a narážek. Ačkoliv se mi docela líbí i film, myslím, že je škoda, že tu druhou linii úplně vynechává. Ale ze všeho nejvíc mi vadí, že doteď nejsem takového klubu členem (a že vím úplně přesně jakou kapitolu bych si vybrala).

Kverulant
21.10.2015 3 z 5

Ke knize jsem se dostal jako divák filmu s výbornou atmosférou (Devátá brána) a byl jsem zvědavý, jestli autor knihu zakončil lépe. Bohužel konec v knize je ještě horší.

shabazza
19.10.2015 3 z 5

Až na posledních 15% knížky je to vynikající, ale ve finiši jakoby autoru došel dech anebo nevěděl jak, až do posud vynikající, knihu zakončit.
Škoda.

Katnys
12.10.2015 5 z 5

Ani nepočítam,ako veľa krát som túto knihu čítala a ani to,ako často som videla film.Každý kto čítal knihu vie,že film bol slabší,Johnny Depp to ale pekne držal.Späť ku knihe.Napínavá,zaujímavá,skvelé postavy a cynický Corso ostane moja srdcovka stále.Niektoré veci sú mi stále troška nepochopené,miestami troška zdĺhavé,ale nič mi tú knihu nebráni si prečítať aspoň raz za rok,znova a znova...

TeaPeter
06.10.2015 4 z 5

Kniha to byla výborná, ale kdyby se rozdělila na dvě (podle dějových linií), tak by byla ještě lepší.

krabat
24.05.2015

Dobra kniha ale film se me libil vic

adelinka
25.08.2014 4 z 5

trochu dlhšie sa mi dostávalo do deja...keďže nikdy neodložím knihu neprečítanú, tak som pokračovala.....postupne naberala tak trochu napätie....bolo to trochu slabšie, ale nakoniec sa mi páčila.....možno ani nie štýl knihy - možno ma len upútal dej - šialenci kníh, ktorí dokázali zaplatiť majetok za niektorý titul knihy.....

OcniBulva
20.03.2014 3 z 5

Nevím jestli to bylo tím, že jsem nejprve viděl film (ten se mi velmi líbil), ale do 2/3 knížky jsem nebyl schopný si čtený děj představit. Ke konci se to zlepšilo, ale i přes celkem pěkné a zajímavé téma je ta knížka taková nemastná neslaná.

honajz
04.03.2014 3 z 5

Na rovinu přiznávám, že se mi knížka nelíbila. Jistě, téma je zajímavé. Ale podání je mírně podprůměrné, spousta dlouhých souvětí, zbytečné okecávání, sem tam macho styl, jak vše vím a znám, spousta dat a údajů, které mne jako čtenáře mají ohromit, ale po asi pátém detailním rozboru nějaké knihy jsem už neměl sílu ty další číst. Trochu mi to připomnělo Umberta Eca v tom, jak neví, kdy má své vědomosti upozadit na úkor příběhu, takže pak knihy vypadají jen jako zajímavější učebnice dějepisu, šmrncnutá pro jistotu nějakou záhadou. Autor navíc nedovede vytvořit atmosféru, pocit z místa, vtáhnout mne do toho prostředí a ani mi neulehčuje možnost s nějakou postavou jít. Pro mne je to průměrná kniha, a docela zklamání.

PAVEL z BRNA
28.07.2013 5 z 5

Už asi počtvrté se mi nepodařilo knihu přečíst celou,i když námět,děj a způsob psaní mě zaujal. Možná je to hlavním hrdinou,který je tak cynický,že je to pro mě nestravitelný. Přesto se za nějaký čas pustím do knihy popáté.

malazluta
15.03.2013 4 z 5

K této knize jsem se dostala díky oblíbenému filmu a čekala jsem něco v podobném duchu. Její atmosféra je ale jiná a proto byla o to příjemnějším překvapením.

Márinka
30.11.-0001 4 z 5

Skvělý příběh. Dumase jsem sice hltala před třiceti lety, ale tato kniha opět trochu poodhalila tajemství jeho "fabriky na romány".